Skocz do zawartości


Zdjęcie

seria i jak się przed nią obronić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
487 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

jeżyk: Bzdury na kiju. No chyba, że goście mieli po 2 promile...


jak bzdury? powaga, normalnie jak na filmie, aż im kredki z tornistrów powypadali!!! dobrze, że przyleciał Batman i ich pozbiereł :paker:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

jeżyk: Bzdury na kiju. No chyba, że goście mieli po 2 promile...


jak bzdury? powaga, normalnie jak na filmie, aż im kredki z tornistrów powypadali!!! dobrze, że przyleciał Batman i ich pozbiereł :paker:

Batman**
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Chyba niektorzy zaponmnieli ze dojo to nie ulica i nie ma regol ty atakujesz mnie tak no to moja obrona bedzie wygladac tak. Dlatego twierdze ze nie ma takich technik ktore umozliwiaja obrone przed seria. Mimo calego szacunku do aikido i ludzi ten styl cwiczacych w konfrontacji z bezwzglednym ulicznym zabijaka nie ma wielkich mozliwosci obrony. Oczywiscie ktos taki jak pan Wysocki czy inni instruktorzy z bardzo wysokimi danami i z ogromnym doswiadczeniem moze powtarzam MOZE by sobie poradzili choc co do tego tez nie jestem przekonany. Cala reszta raczej musiala by sie bardzo nameczyc. Jesli macie watpliwosci to popytajcie na forum innych adeptow. Dla wielu koniec przygody z aikido byl wtedy kiedy uswiadomili sobie iz mimo lat treningu w ulicznej konfrontacji byli po prostu bezradni. Taka jest prawda i nie mozna temu zaprzeczyc. Nikt na ulicy nie lapie za reke lub za dwie rece i czeka az wykona sie jakas technike. Ciekawe jak czesto i jakie techniki przerabiacie przeciwko brutalnymi kopnieciami czy low kickami ? Z doswiadczenia wiem ze niewiele czasu sie na to poswieca. LUb kto na ulicy atakuje shomen uchi ? Jesli ktos ma inne zdanie chetnie podyskutuje
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
no shomen sie zdarza, czasami jakis yokomen, albo tsuki

Jezu - Ty to i bez aikida bys kredki porozsypywal po ulicy lobuzom :-)
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
czlowieku o czym ty mowisz ja nie obrazam aikido bo sam bylem pasjonatem tej sztuki walki i pare lat namietnie cwiczylem. Stwierdzam fakty . Daj mi przyklad obrony przed low kickiem ? Jak ktos bedzie chcial wykonac to chocbys niewiem jak zchodzil z lini i tak trafi a skutek jest oplakany. Aikido nie jest dostosowane do walki ulicznej. Moze sie zdarzyc ze na jakims podpitym lub poczatkujacym typku wyjdzie jedna lub druga technika ale to wszystko. Jesli trafisz na doswiadczonego ulicznego fightera stosujac tylko Aikido NIE MASZ ZADNYCH SZANS. Mozna by zrobic sonde kto stosujac tylko techniki aikido obronil sie przed ulicznym Fighterem. Odpowiedz brzmialaby na pewno bardzo nikly procent. Do walki na ulicy potrzebne sa rowniez techniki reczne nozne bloki itp. Z atemi jakie sie w aikido stosuje daleko nie zajdziesz. Przekonalem sie o tym zarowno ja jak i kilku moich znajomych ktorzy rowniez cwiczyli aikido. Poza tym rodzaje atakow ktore cwiczy sie na treningach w duzej mierze nie odpowiadaja obecnym realiom. Aikido jest piekna sztuka ale W ZADNYM WYPADKU SKUTECZNYM NA ULICY.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
A ja wam powiem ze mozna cwiczyc niewiadomo co a jak sie jest slabym psychiicznie to chocbys mial dobre umiejetnosci a twoja psychika zwiedzie to i tak ci nic nie pomoze czy to bedzie judo,karate,bjj itd. nie wazne. Sa ludzie ktorzy nic nie cwicza ale maja tak powiedzmy "zrabana" psychike ze on i tak sie nie podda dopoki go nie znokautujesz.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
wierz mi w przypadku aikido nie tyle zawodzi psychika, co technika.
Ale...
Rozgraniczajmy. Ja nigdy nie napisałem, że aikidoka nie jest w stanie wygrać realnej walki. Oczywiście może! Ale tylko jako Jan Kowalski...
To czy cwiczy on przy okazji aikido, czy też nie ma taki sam wpływ na wynika walki, jak jego wyznanie, czy też stan cywilny....
Dlatego smiać mi się chce, jeśli ktoś mówi, że po wyciężonym treningu aikido pokonał kogoś... w parterze, lub tez kopiąc i uderzając przeciwnika.
Atoteozą głupoty są opowieści o tym, jak to karateka uciekł przed aikidoką uzbrojonym w kij, lub miecz...
Każde dziecko wie, że NIKT z gołymi rękami nie ma szans jakiejkolwiek obrony przed szermierzem.

Ps: Ze wgląd na powyższe... Jeżyk z tego co widze jesteś z Gwardii. Wytłumacz mi proszę, jak udało ci się dokonać tego, co nigdy nie udało się Twoim instruktorom?
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
GERMAN: Wysocki już udowodnił swoją (i swoich ucznióe) skuteczność.
Czyżbyś nie widział ani jednego odcina z serii: "OBRON SIE SAM".
Jak nie, to polecam! Trzy godziny śmiechu gwarantowane!
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
garry: Przeciętny człowiek ważcy w przedziale 75-85kg po kiku godzinach treningu w zadawaniu uderzeń (podstawy techniki) jest w stanie oddać
trzy mocne, podpare biodrami uderzenia w ciągu sekundy. Ergo: i tak za szybko, żeby zrobić irimi (nawet dla Korzeniowskiego)
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
niestety nie widzialem zadnego odcinka z serii "obron sie sam" ale jakis czas temu bylem na stazu z Panem Wysockim. Moje wrazenia co do jego osoby sa takie ze owszem to co prezentowal na macie bylo efektowne. Czy efektywne na ulicy niestety nie dane mi to oceniac. Jako osoba wydaje mi sie ze zbyt arogancki, wydaje mu sie ze jest co najmniej tak prawie tak dobry jak tworca Aikido. Zreszta kto nie wierzy niech zajrzy na jego strone internetowa na galerie mistrzow. Coz tam widzimy sensei Wysocki jest pierwszy a dopiero ostatni w rzedzie mstrz Ueshiba. Nie zdziwilbym sie jezeli nagle sie okarze ze cos go oswieci i zalozy wlasny jedyny najlepszy styl. Ogolnie w sensie marketingowym tez duzy talent. Nawet w Kampsport Int. byl z nim wywiad nie powiem sympatyczne to ze jakis polak znany jest tez w Europie. Mimo mojego mimo wszystko szacunku do tego pana i jak najbardziej szacunku do Aikido twierdze ze Aikido nie jest sztuka walki przystosowana do obrony na ulice
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Jeżyk z tego co widze jesteś z Gwardii. Wytłumacz mi proszę, jak udało ci się dokonać tego, co nigdy nie udało się Twoim instruktorom?


Jestem z Kobyłki pod Warszawą mój drogi S. :lol:
Nie mam obecnie żadnych Swoich instruktorów, ostatniego stałego miałem jakieś 10 lat temu :lol:
Nie wiem skąd tak dobrze znasz historię życia instruktorów z Gwardii? :lol:
A jak mi się udało ? Normalnie, wspólnie z Batmanem daliśmy radę! :lol:

A teraz troszkę, poważniej. Socjon i Germani ile wy macie lat? Bo jestem bardzo ciekaw ile lat swojego życia zmarnowaliście lub zamierzacie zmarnować na takie bzdury jak dociekanie i udowadnianie skuteczności? Ile chcecie jeszcze napisać takich postów, które w swej istocie nie będą różnić się niczym od idiotycznych tekstów pod tytułem "aikido-skuteczny system perfekcyjnej samoobrony". Co chcecie w ten sposób osiągnąć? Planujecie karierę w ochronie lub chcecie wygrywać w klatkach? Pięknie, ale do tego takie rozmówki się do tego nie przydają. Co mają na celu te wszystkie wypowiedzi? Czego się spodziewacie, że otworzycie ludziom oczy i oni przestaną ćwiczyć Aikido? Kiedy uznacie się za usatysfakcjonowanych? Co wam to przeszkadza, że tysiące ludzi na świecie ćwiczą te nieskuteczne bzdury? Czy wy naiwnie wierzycie, że te wszystkie pisane i niepisane dowody cokolwiek zmienią? Jeżeli nawet kogoś przekonacie, to w jego miejsce przyjdzie następny naiwniak, co bedzie chciał ćwiczyć aikido. No i co, świat się od tego zawali? Jeszcze wielu ludzi napisze, bardzo wiele bzdur na bardzo różne tematy. Czy nie lepiej jest się zająć zmienianiem siebie, a nie tracić czas na innych? Po co to wszystko moi drodzy, przecież można robić tyle ciekawszych rzeczy...

Pozdrawiam serdecznie i wrzućcie sobie na aikidocki luzik :) :) :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Jeż z Kobylki brzmi dumnie..
no coż mozna i tak.. i w pelni sie zgadzam.. ja napislame ,ze mozna sie obronic.. bo taki jest moj punkt widzenia.. a udowadniac? Na pewno nie przez internet :-)
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Ja wcale nikogo nie namawiam zeby nietrenowal. Wrecz przeciwnie niech jak najwiecej ludzi trenuje. Aikido jest tez sztuka pokory uczy dobrych nawykow dziala na podswiadomosc czlowieka. Po mocnym treningu na pewno spada agresja. Jak najbardziej popieram treningi Aikido i sam jak mam czas lubie czasem wpasc na sekcje i pocwiczyc. Wypowiadalem sie tylko i wylacznie co do zastosowania Aikido na ulicy. Jezeli ktos nie chce nie musi wcale sie sugerowac tym co napisalem. Pewnie sporo osob ma odmienne doswiadczenia. Naorawde niech ludzie cwicza zamiast stac pod sklepem i chlac piwo albo kroic z kasy niewinnych ludzi. Fakt jest jednak faktem zetrening nawet bardzo ostry w dojo a walka na ulicy to dwie rozne sprawy. Ze swojego doswiadczenia wiem ze jest trudno o skutecznosc stosujac tylko techniki aikido ale niech ludzie sie tym co ja mowie nie sugeruja tylko niech sprobuja sami wtedy mozemy podyskutowac. Stawiam jeszcze raz pytanie kto z was i w jaki sposob obronil sie stosujac wylacznie aikido ? Niech napisze wtedy bedzie latwiej o rozsadna dyskusje.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Stawiam jeszcze raz pytanie kto z was i w jaki sposob obronil sie stosujac wylacznie aikido ? Niech napisze wtedy bedzie latwiej o rozsadna dyskusje.


Dlaczego ma stosowac "wylacznie aikido" walczac na ulicy "bez zasad" ?
Czy bokser lub inny karateka tez bedzie ograniczony do swoich technik ? Raczej nie, kazdy bedzie sie staral wykorzystac zaskoczenie, sytuacje, blef, otoczenie, przedmioty, bronie itp...
Blad robisz w samym zalozeniu, moim zdaniem. Ludzie ktorzy trenuja wiele lat nie sa ograniczonymi imbecylami. W czasie tych lat zetkneli sie z roznymi sztukami walki (chocby po to by umiec sie obronic przed prawidlowym atakiem) , nie ma problemu "tylko technik aikido, karate, boksu"... walczy sie jako calosc, tylko w oparciu o "swoja" dyscypline.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

garry: Przeciętny człowiek ważcy w przedziale 75-85kg po kiku godzinach treningu w zadawaniu uderzeń (podstawy techniki) jest w stanie oddać
trzy mocne, podpare biodrami uderzenia w ciągu sekundy. Ergo: i tak za szybko, żeby zrobić irimi (nawet dla Korzeniowskiego)


no widzisz 0.3s a 0.1s to juz duza różnica. Uwazam ze wychodzisz ze zlego założenia ze samo zejscie/wejscie wystarczy. Ja robie to troche inaczej i z praktyki wiem ze to co robie nie róznie się zbyt wiele od tego co ćwiczy się w karate.

Ponadto Podeprzec biodrami to się można jesli jesteś w odpowiednim dystansie. 2-3 udezenie owszem. W pierwszym trwa to dłużej bo musisz sie w tym dystansie znależć. Czyli sie przesunąć. Wiec czas pierwszego udezenia, powinien uwzględniać również te parametry.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Rozgraniczajmy. Ja nigdy nie napisałem, że aikidoka nie jest w stanie wygrać realnej walki. Oczywiście może! Ale tylko jako Jan Kowalski...


???

To czy cwiczy on przy okazji aikido, czy też nie ma taki sam wpływ na wynika walki, jak jego wyznanie, czy też stan cywilny....


Bzdura, juz sam fakt ze troche sie ruszasz, pływasz czy grasz w koszykówke sprawia że poprawia się twoja sprawność, siła, kondycja.
A te aspekty czesto mają istotne znaczenie.

Dlatego smiać mi się chce, jeśli ktoś mówi, że po wyciężonym treningu aikido pokonał kogoś... w parterze, lub tez kopiąc i uderzając przeciwnika.


Mae-geri i tsuki wchodzą w sklad technik aikido. Nie cwiczy się ich zbyt często ale jednak. W zasadzie tylko jako uke, ale to niczego nie zmienia.

Atoteozą głupoty są opowieści o tym, jak to karateka uciekł przed aikidoką uzbrojonym w kij, lub miecz...


Głupia Atoteoza to ty sam jesteś. W aikido wchodzą treningi z bronią. I tak sie sklada ze trzeba je ze sobą na te treningi czy na staże nosić. Nie ma więc nic w tym dziwnego ze czesto gdy mnie ktoś zaczepi, a ja jestem uzbrojony. Ot co.
Anegdotke przytoczyłem dla kretyńskich argumentów typu. Ze na ulicy jak nic, bede walczył z nzćpanym przedstawicielem ludu moro, który nie dość ze potrafi przyjąc serie z rewolweru na klate to dodatkowo jest rekordzistą w uderzaniu. i załatwi mnie w 0.1 sekundy. Wrzuć na luz, staram si podjąć techniczną dyskusję co można zrobić, a nie jęczeć jak stara baba. Ze sie nie da.
Mam swoje doświadczenia podzieliłem sie nimi, przedstaw prosze bardzo swoje.

Każde dziecko wie, że NIKT z gołymi rękami nie ma szans jakiejkolwiek obrony przed szermierzem.


Nie ćwicze z dziećmi to nie wiem co dzieci wiedzą. Niestety nie ma składanych bokenów. Ale można sie wyposażyć w teleskopik. Motoryka ruchów z miecza od biedy da sie przełożyć :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Stawiam jeszcze raz pytanie kto z was i w jaki sposob obronil sie stosujac wylacznie aikido ? Niech napisze wtedy bedzie latwiej o rozsadna dyskusje.


Nie sądziż ze to offtopic, poszukaj w archiwum.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Historie z życia instruktorów Gwardii znam częściowo z autopsji, a częścowo z krążących opowieści. Nie chce się nad nimi rozwodzić, bo parę osób mogłoby poczyć się hmmm..., nieswojo, a nie jest moją intencją dochrzanianie ludziom z którymi niegdyś spędziłem wiele miłych chwil na macie. (bez skojarzeń:)

A teraz poważnie. Jak juz pisałem parę postów wcześniej jest kika szablonowych zagrań, którym próbuje się zdyskrredytować ludzi poruszających temat skuteczności w aikido. Pieknie wpisujesz się w tę tradycjie zarzucając mnie i Germanowi, że jesteśmy niedojrzali, infantylni i głupi, że w ogóle poruszamy takie kwestie.
Zapominasz że aikido zdobyło rozgłos dzięki swojej (nie dociekam czy rzeczywistej) SKUTECZNOŚCI.
Prześledz sobie biografie mistrzów. I odpowiedz na kilka pytań z quizu, jaki przygotowałem specjalnie dla Ciebie:)

1. Większość z uczniów Ueashiby nich cwiczyła wcześniej inne style. Dlaczego zdecydowali się je porzucić i ćwiczyć aikido?Czy sprawił to:

a. ukok osobisty Ueashiby
b. długość jego brody
c. jego uroda
d. jego filozofia życiowa
e. SKUTECZNOŚĆ z jaką zostali przez dziadka pokonani?

2. Czy zrobili tak bo:
a. planowali karierę w ochronie
b. chcieli walczyć w klatkach


3. Gdy sam Morihei U. został pokonany przez mistrza Dajto T...

a. nie przejął się skutecznością techniki nowo poznanego mistrza i poszedł do domu, celem oddania się bardziej pożytecznym rzeczom niż żałosna nauka skutecznego mordobicia.
b. wydał cały majątek na lekcje Daito- Ryu.

2. Czy zrobił tak bo:
a, planował karierę w ochronie
b, chciał walczyć w klatce


3. Ile procent spośód ankietowanych w 1996r początkujących aikidoków zadeklarowałao, że słuchając opowieści o powyższych wydarzeniach zyskali przeświadczenie, że Aikido nauczy ich skutecznej samoobrony;
a. 12
b. 36
c. 98
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
garry: zejście/wejście wystarczyłoby, gdyby był na nie czas.
Robisz to inaczej? Sorry, ale chyba pomyliłes dyscypliny, bo Aikigo bez
zejścia/wejścia to już nie Aikido...
Co to podparcia biodrami... Co ma do tego dystans? Jak jest zły, to oderzenie nie dojdzie bez względu na to czy jest podparte, czy nie.
A czasu przesuniecie dlatego nie wliczyłem, bo przed jego końcem, nie da się określić rodzaju ataku, który będzie wyprowadzony, a co za tym idzie nie można rozpocząć konktetnej techniki obronnej.

Dalej... Nie zrozumiałeś mnie. Masz racje, Aikido rozwija zdolności motoryczne tak samo jak każda inna forma aktywaności...
I nic dziwnego nie ma w tym, że wysportowany 120-kilowy aikidoka jest w stanie złapać 40-kilowego judokę, lub karatekę i zrobić z nim co będzie chciał. Ale nie zmienia to faktu, że w tym momencie wygrywa nie dzięki technice Aikido, ale dzięki swojej masie i sile.
German ujął to dobrze prosząc o przykłady zwycięskich walk rozstrzygniętych JEDYNIE dzieki znajomości technik Aikido.
Ja dla przykładu mam na swoim koncie:
- kilkanaście walk,o których moge powiedzieć wygrałem je dzięki znajomości technik judo
- tyleż samo dzięki technikom Wing-Tsun
- kilka tylko dzięki wspomnianej dobrej kondycji wynikającej z aktywnego trybu zycia
- niestety nie moge powiedzieć, że kilkanaście lat trenigu aikido przyczyniło się do jakiegokolwiek mojego zwycięctwa....

Mae- geri i tsuki wchodzą w skład technik Aikido... Bez komentarza...
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
garry raz jeszcze:

A broń i niespotykane sytuacje zostawmy na boku.... Nie ma sensu tearetyzowac na tematy ludów Moro, gdy instruktorzy aikido dostają wpierdziel od całkiem nieegzorycznych, uniwersalnych i ponadkultrowych meneli. Słyszałeś o takich historiach?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024