Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup miecza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zakup miecza
Sluchajcie mam takie pytanie. Napewno ktos posiada tu ostra katane. Zapytac zatem chcialem gdzie kupil jak i co. Podejzewam iz wiekszosc jesli ma to cos ala bugei, ale moze ktos posiada historyczna glownie. Chcialbym takze uslyszec czym sie kierowal podczas zakupu i na co zwracal uwage przy zakupie (chidzi mi o ewentualne defekty itp) Jesli natomiast zamiast odpowiedzi padac beda pytania postaram sie podzielic moimi wiadomosciami na temat tego na co trzeba zwracac uwage podczas zakupu. (nie jest to jakas ogromna wiedza ale trzymalem pare katan i ciut ciut tam wiem)
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Jeśli już będę kupował katanę, to u pana Łukaszczyka.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
a ja nie bo niewiadomo czy on jeszcze te katany robi, to jedno, po drugie zbyt długo trza czekać, po trzecie zbyt drogo. Może to banalne ale kupię sobie za kilka lat od Japończyków, którzy mają taniej tą samą jakość co pan Lukaszczyk.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
A jak se ją sprowadzisz? Co będzie jeśli płatnierz zrobi coś co ci sie nei spodoba? Poza tym, czy porównywałeś ceny czy porostu tak uwarzasz?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
porównywałem cenki, tam wychodzi taniej, a co do sprowadzenie to jest wiele sposobów, jeden miecz sprowadziłem i jestem zadowolony, po za tym mam znajomego Jsapończyka, który czasami lata do domu, więc może coś przywiezie.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Wiesz. Nie aptrze na shinkeny jak na coś. To jest broń do zabijania. Hmm. Skoro porównywałeś cenniki to podziel się wiedzą i zapodaj coś :)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Miecze lukaszczyka sa naprawde dobre widze ze niedoceniacie jego roboty ostatnio znajomemu za miecz wykuty przez pana Janusza japonczycy proponowali okolo 40000zl wiec niewiem czy kupisz w japoni cos ruwnie dobrego nie wydajac oczywiscie majatku. Jesli moge cos podpowiedziec: dosc dobrym rozwiazaniem jest zakup glowni uszkodzonej, pordzewialej z jakimis malymi szczerbami (tylko jest to zakup ryzykowny gdyz trzeba sie dobze znac na tych defektach kture sa grozne kture nie) i oddac do renowacji u nas w kraju, jest pare osub zajmujacych sie tym naprawde profesjonalnie na poziomie poruwnywalnym z japonskim ale durzo nizszym cenowo. Pozatym cena miecza wykutego obecnie w japonii nie bedzie nizsza nisz okolo 8000$ nie ma sie co ludzic.


END do cholery zapamietaj Pan Janusz Lukaszczyk!!!!!!!
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Naprawde przepraszam za niepparawnawymowe nazwiska pana Jana.
Ale czytałem na artjapan że minmalna cena to 5000 $
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Janusza 8 -).

Moze i 5000$ ale dolicz clo podatek itp to bedzie wiecej pozatym wiesz miecznik miecznikowi nie ruwny
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Heh. BTW. Czy mógłbyś powiedzieć ile zapłacił twj kumpel za miecz U pana Jana Lukaszczyka ?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza

Janusza 8 -).

Moze i 5000$ ale dolicz clo podatek itp to bedzie wiecej pozatym wiesz miecznik miecznikowi nie ruwny


z tym podatkiem to też jest różnie, niektóre firmy jask tozando jak dobrze z nimi zagadasz to napiszą w przesyłce dużo mniejszą wartość tego co jest przesyłane lub też że to jest prezent, od prezentów nie płaci się podatków :D :-)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Ale mu tu muwimy o zakupie miecza ostrzego a to zdecydowanie nie to samo co iaito tu jusz ciezko sie dogadywac.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
End Oficjalna wersja jest taka rze ceny glowni zaczynaja sie od 12000zl. a czas oczekiwania to kolo 2 lata, ale sadze ze dogadac zawsze sie mozna i pewne odstepstwa sa do ustalenia.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza

Ale mu tu muwimy o zakupie miecza ostrzego a to zdecydowanie nie to samo co iaito tu jusz ciezko sie dogadywac.


z shinkenem schemat jest podobny, tylko to też ależy od firmy, posiadanej gotówki i wielkości zamówienia, no i prestiżu zamawiającego. :-)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Widzisz marcin to zalerzy czy chcesz kupic shinken z firmy czy od artysty czy moze glownie hitoryczna, ale oczywoscie wedlug powiedzenia polak potrafi nie watpie za da sie cos zachachmecic z clem i podatkiem
  • 0

budo_kano1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Przymierzam sie do kupna katany w Bugei, ale jak was poczytalem ogarnely mnie watpliwosci. Czy ktos z was zna wyroby Bugei, czy sa cos warte?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
na pewno są coś warte skoro musisz za nie płacić, co do jakości to nie wiem, ale te japońskie firmy mają często towar od tych samych producentów o podobnej jakości
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Jesli juz mam mieć miecz to wytrzymały, giętki(żeby sie go nei dał ołatwo łamać ) i w miare ostry.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
Kano ja osobiscie nie kupil bym miecza z bugei sa jak na muj gust za drogie na swoje parametry, dobry miecz z tamtad kosztuje okolo 1500$ a to na nasze 6000 plus ruzne nieprzewidziane wydatki typu przesylka niewyrozumiali celnicy itp. Ja jesli moge cos zaproponowac to polecil bym kontakt z panem Lukaszczykiem i rozmowe z nim na temat glowni wykutych przez jego uczniuw, sa to naprawde swietne jak za swoja cene (okolo 4000zl) ostrza kute recznie z hamonem hada itp a reszte pieniedzy przeznaczyc na zrobienie oprawy, mam znajomego robiacego przepiekne oprawy z tego co widzialem i na muj gust (jestem artysta wiec costam umiem ocenic) robi on najladniej w polsce. Jest jeszcze kilka innych plusow przemawaijacych za takim rozwiazaniem, Pierwszy to to rze dostaje sie wyrub znacznie wyzszej klasy oprawy nawet nie ma co poruwnywac bo tam otrzymujesz brzydki odlew a tu rekodzielo i to wedlug wlasnego gustu, dwa masz wszystko na miejscu zadnych klopotuw ze sprowadzaniem, trzy jak nie stac cie na wszystko odrazu robisz partiami najpierw glownia potem oprawa, cztery dostajesz to co chcesz a nie to co mozesz wybrac sposrud kilku modeli,piec poznajesz polskie grono ludzi zajmujacych sie ta wiedza tajemna a to czesto przydaje sie w przyszlosci.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakup miecza
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] <-- 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024