Skocz do zawartości


Zdjęcie

S.P.Q.R


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

S.P.Q.R
mam pytanko: czy ktoś z Was szanowni forumowicze zetknął się z próbą odtwarzania metod walki gladiatorów? widziałem coś takiego na discovery, podobno we Włoszech zyskuje to coraz większą popularność
jak sądzicie ile w tym jest kitu dla naiwnych a ile rzetelnej ciężkiej pracy (przy szukaniu materiałów źródłowych, a później przy treningu)?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: S.P.Q.R
na pewno nie jest to całkowity kit, nie wiadomo jak to goście robią, jeżeli tak jak rycerskie bractwa to mamy kolejną sztukę walki, która może zacząć się rozwijać.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: S.P.Q.R
Jako historyk z wyksztalcenia i zamilowania moze jestem zlosliwy i zblazowany, ale powiem, ze nie bardzo w to wierze, rzetelna praca i zaangazowanie moze i jest, ale wykorzystanie materialu zrodlowego szwankuje najczesciej. A, i zeby bylo jasne - tych gladiatorow nie widzialem, widzialem natomiast troche ludzi z bractw i niejednokrotnie potrafia oni zjezyc wlosy na glowie (jestem mediewista, wiec jest mi poza tym latwiej ocenic walory merytoryczne tego, a nie gladiatorow). Coz, moge zapytac znajomych "starozytnikow" ale wydaje mi sie ze tam robota bedzie jeszcze bardziej niewdzieczna, bo zrodel jest jeszcze mniej (chyba). Podsumowujac, radze uwazac, a juz na pewno nie zgodze sie z tym, ze bractwa rycerskie to sztuka walki. (Przynajmniej w "klasycznym" rozumieniu tego ostatniego terminu). :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: S.P.Q.R
hhmm.... moze byc ciekawie :)
  • 0

budo_silmeor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Witkowo/Swarzędz

Napisano Ponad rok temu

Re: S.P.Q.R
O ile się orientuję to w Poznaniu kilka osób bawiło się w pokazy walk gladiatorów. I z tego co mi kolega, który brał w tym udział, opowiadał to zabrali się do tego dość poważnie. Jeśli kogoś to interesuje to mogę dowiedzieć się troszkę więcej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024