Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kung-Fu Bydgoszcz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_xr1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Montreal

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
8O "Chaun shu wu shu" pierwsze slysze zeby cos takowego bylo w Bydgoszczy - ale jesli chodzi Ci o Shaolin to z tego co wiem ucza tam Shaloin KungFu.Na temat styli na pewno dacheng bedzie mial cos do powiedzenia :)
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
cos zle chyba napisalem bo niewiem jak sie nazywa mam to w domu napisane ale niesteyt kmp mi w domu niedziala bo jest zepsuty a gdzie ucza tego stylu mozesz mi podac adres ??
  • 0

budo_xr1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Montreal

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Nigdy nie slyszalem zeby w Bydgoszczy ktos uczyl Shaolin KungFu.W Bydgoszczy mozesz cwiczyc:
- Karate (Shotokan/Tsunami/Kyokushin i wiecej)
- Kung Fu (Wing Chun/moze jakies jeszcze)
- Judo
- Taekwondo (WTF/ITF)
- Krav Mage
- wszelkie boksy,kickboxingi i tym podobne :)
- Vo-Quyen

Jesli cos jeszcze mozna cwiczyc to mi o tym nie wiadomo.Z poprzednich postow odnioslem wrazenie ze chodzi Ci bardziej o widowiskowosc styli - jezeli tak to odpada ci Kravka,Wing Chun,boks itp...
Jesli chcesz robic wysokie kopniecia,obrotowki,podskoki wszelkiej masci z roznymi udziwnieniami to polecam Taekwondo.W TKD masz dosc sporo takich rzeczy - wiem ze w Karate masz tez duzo kopania.W Bydgoszczy jest klub Taekwondo - "Klub Sportowy Karor" - jest to jeden z 3 klubow TKD w Bydgoszczy i ma niezle sukcesy w rejonie.
Odnosnie Shaolin raczej w Bydgoszczy nic nie znajdziej... :D pozdro
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
nie mi nie chodzi o pokazowa walke tylko skuteczna na ulicy i ze mozna pokonac przeciwnika wiekszego i mocniej zbudowanego bo wiem ze sie w kung-fu nie uzywa sily a w innych stylach napewno sie uzywa no jesdzcze aikido asle wole kung-fu trenowac i bym chcial cos zblizonego do tego co ucza w shaolin i zeby tez jakies kopniecia byly a nie same techniki reczne i ze uczy sie na roznych broniach i jspreżynke też ucza ze jak sie dostanie zeby dalo sie szybko wstac jest cos takiego?? nie koniecznie na terenie bydgoszczy w ostatecznosci bede pociagiem dojerzdrzal bo treeba znalesc odpowiedniego stylu dla siebie
  • 0

budo_xr1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Montreal

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
:) jezeli chcesz zeby bylo skuteczne to polecam Wing Chun albo Kravke - a jesli nadal chcesz szukac Shaolinu w Bydgoszczy lub okolicy to zycze powodzenia :) masz dwie naprawde dobre sekcje w Bydgoszczy wyzej wymienionych ale odciagac Cie na sile od Shaolinu nie bede... co do sprezynowki to bez komentarza... jak masz flaki poszarpane to sam Papiez Ci wstac nie pomoze :)
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Timoti, chlopie? Ty naprawde wierzysz, ze jak w zeby dostaniesz to sprezynka pomoze ci wstac? Zrob sobie moze jakis eksperyment - jak oberwiesz tak, ze upadniesz, to nie bedziesz wiedzial gdzie jest gora, a gdzie dol, a co dopiero sprezynke robic... No i jak ktos ci naopowiadal, ze w kungfu sie sily nie uzywa, to niezla sciema... Na tej zasadzie to nigdzie nie uzywa sie sily, bo to nie o sile chodzi, tylko o polaczenie techniki z sila.
I czego ty naprawde szukasz? Bo jak sie cwiczy rozne bronie to na ulicy to sie raczej nie przyda... Poza tym trening broni to wszedzie raczej po paru latach masz (no, chyba, ze na iaido pojdziesz :twisted: ), wiec na to sie tak bardzo nie nastawiaj.

pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
male sprosotwanie chodzi mi o styl chuan-shu wu shu taki istnieje bo widzialem gdzies na stronce a chodzi mi zeby na treningu bylo:
-trening technoczny
-trening siłowy
-rozciąganie ściegień
-utwardzanie(czyli np uderzanie np piastka w miske pelna piachu itd powinniscie wiedziec klasyczne techniki tego sa)
-formy klasyczne
-trening na sprzecie
-trening z partnerem
-sparing
-trening z bronia
-trening energetyczny
-trening mentalny
i co wiecie gdzie to jest ?? w jakim stylu kung-fu ??
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Eh tyimoti wyluzuj chłopie
O co tak naprawde ci chodzi ?? pomysl zastanow sie jak na razie walisz takie txt ze ....... A i jeszcze jedno uwazaj bys zycia nie stracil na szukaniu odpowiedniego stylu zas apropo dojazdow do niedawna daleko ci bylo z fordonu na wzgorze wolnosci a teraz chcesz pociagiem dojezdzac ?? Noo robisz postepy :lol: a tak na marginesie samego cwiczenia sztuk walki robisz cos zeby byc w formie /?? biegasz pompki brzuszki itp jakies rozciaganie -- aaa juz wiem szukasz takiego sytlu gdzie zrobia to za ciebie albo zyszkasz niesamowita sprawnosc po wplacneiu wpisowego i za 1 miesiac :P
Eh jak dla mnie EndOfTopic
Ps nielzy ma nastroj jak sledze ten watek heheehe
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Powiedzialbym, ze to co wymieniles to jest w kazdym stylu kung-fu... [no tego treningu energetycznego i mentalnego pewnien nie jestem]

pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Chuan-Shu Wu Shu ten styl istnieje na tej stronce jest on opisany [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma ktos kontakt do tego co stworzyl ta stronke ?? bo ten co jest chyba nieaktualny jest
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Z tego co przeczytalem to ten styl tez raczej by cie rozczarowal...
Owszem - wybor broni robi wrazenie - ale te same masz np w Choy Lee Fut. I na pewno nie zaczniesz sie ich uczyc przez pare pierwszych lat treningu.
Poza tym z tego co na stronie widze to polaczenie Dlugiej Piesci z innymi stylami - i to akurat duzo mniej widowiskowymi (swoja droga czy Lepkie Dlonie mozna uznac za system?). A jak wyglada Dluga Piesc to mozesz zobaczyc w YMAA - nie wiem czy jest filia w Bydgoszczy, ale to dosc popularna szkola.

pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Arkadesh a wiesz gdzie ucza tego stylo w poblizu bydgoszczy ?? lub dalej jak wiesz to napisz adres dokladny z gory dzieki
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Ano ja jak napisalem nie wiem - ale sa na forum przedstawiciele YMAA, to niech sie wypowiedza - moze oni beda wiedziec

pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz

Chuan-Shu Wu Shu ten styl istnieje na tej stronce jest on opisany [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


8O Ręce opadają ale sprostować trzeba bo nie wiadomo ilu młodych naiwnych czerpie wiedzę z takich informacji.

Tak, styl taki istnieje ale nie ma nic wspólnego z prawdziwym kung fu. To kolejny przykład radosnej twórczości domorosłych twórców stylów kungfupodobnych o nibychińkich nazwach. Ten "styl" stworzył autor wspomnianej strony w swojej piwnicy i przydomowym ogródku. Jak wynika z jego wynurzeń w roku 1992 zainteresował się sztukami walki, zaczął ćwiczyć taichi (gdzieś albo sam z książki), potem również "wiele innych styli kung fu" i karate, jednak "nic mu nie odpowiadało", zaczął szukać czegoś najlepszego dla siebie, potem zetknął się z chan shaolin si i dju su - kungfupodobnymi wynalazkami jednego Mongoła z Niemiec o których mowa była tu już nie raz - w których osiągnął szybko stopnie mistrzowskie, potem jeszcze niby ktoś coś tajemniczo mu ujawnił i teraz ma już kompletny doskonały styl walki :wink: :) Kolejny nawiedzony nieszczęśnik o rozdymanym ego, zupełnym braku samokrytycyzmu i dobrym samopoczuciu. Szkoda, fascynat kultury chińskiej, widać jak się przy swoich stronach napracował i przy wyposażaniu swojej piwnicy...


Wosiu
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
hmmm no to lipa ze to nie jest styl orginalny.Ale ten o ktory teraz spytam to jest na 100% orginalny i chyba nawet najlepszy a mianowicie wie ktos czy wogle w Polsce nauczaja STYL SHAOLIN CZTERECH ZWIERZĄT?? Ale w to watpie zeby taki super styl; byl u nas nauczany pewnie tylko w Shaolin on jest. Dzieki za odpowiedz
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz

hmmm no to lipa ze to nie jest styl orginalny.Ale ten o ktory teraz spytam to jest na 100% orginalny i chyba nawet najlepszy a mianowicie wie ktos czy wogle w Polsce nauczaja STYL SHAOLIN CZTERECH ZWIERZĄT?? Ale w to watpie zeby taki super styl; byl u nas nauczany pewnie tylko w Shaolin on jest. Dzieki za odpowiedz


Hmm, niespecjalnie... Wiesz, daj już spokój, chcesz jakiegoś stylu oryginalnego to masz wingczun w Bydgoszczy. Chcesz wygibasów, salt, sprężynek itp. to zapisz się na akrobatykę sportową. Lub zapasy, salta i sprężynki też są tam, chociaż tylko w ramach treningu ogólnorozwojowego. Dodatkowo możesz ćwiczyć boks lub kickboxing. I będzie to dobre rozwiązanie.


Wosiu
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz

Hmm, niespecjalnie... Wiesz, daj już spokój, chcesz jakiegoś stylu oryginalnego to masz wingczun w Bydgoszczy. Chcesz wygibasów, salt, sprężynek itp. to zapisz się na akrobatykę sportową. Lub zapasy, salta i sprężynki też są tam, chociaż tylko w ramach treningu ogólnorozwojowego. Dodatkowo możesz ćwiczyć boks lub kickboxing. I będzie to dobre rozwiązanie.



Poprawka STYL 5 ZWIERZĄT SHAOLIN. Przedchwila rozmawialem z czlowiekiem ktory sie zna dobrze na kung-fu bo juz trenuje 20lat i tez ten styl.I na treningu tez wystepowaly elementy akrobatyczne.Wiec nie mowcie mi ze jak juz troche chce elementow akrobatycznych to odrazu sportowe to musi byc. Sie zgadzam ze jak bym caly czas chcial akrobatyke to by bylo sprotowe ale w koncu tez musi byc trochhe jej na treningach.Bez urazy ale napewnoe niektorzy z was potrenowali 2-3 latka i juz mysla ze sa wielkimi mistrzami.I ze wszystko na temat kung-fu wiedza.I pewnie nie trenowali filozofi wiec jest tak jakby nie trenowali wcale.Bo kung-fu to nie moze byc tylko cwiczenia fizyczne ale takze filozofia no moze ktos sie z tym nie zgadza ??.Jezeli jest ktos kto ma pojecie o stylu 5 zwierzat to niech napisze ale nie piszcie ze mam juz przestac szukac.BO lepiej zmarnowac troche czsu na szukanie odpowiedniego stylu niz cwiczyc zle.... i niemowcie co niektorzy ze to nieprawda.bo to prawda :) t tyle chyba nikt z was niema pojecia o tym stylu :( ((( bed emusial jakos se poszukac narka i pozdrawiam wszystkich co dobrze trenuja


  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz

Poprawka STYL 5 ZWIERZĄT SHAOLIN. Przedchwila rozmawialem z czlowiekiem ktory sie zna dobrze na kung-fu bo juz trenuje 20lat i tez ten styl.I na treningu tez wystepowaly elementy akrobatyczne.Wiec nie mowcie mi ze jak juz troche chce elementow akrobatycznych to odrazu sportowe to musi byc. Sie zgadzam ze jak bym caly czas chcial akrobatyke to by bylo sprotowe ale w koncu tez musi byc trochhe jej na treningach.Bez urazy ale napewnoe niektorzy z was potrenowali 2-3 latka i juz mysla ze sa wielkimi mistrzami.I ze wszystko na temat kung-fu wiedza.I pewnie nie trenowali filozofi wiec jest tak jakby nie trenowali wcale.Bo kung-fu to nie moze byc tylko cwiczenia fizyczne ale takze filozofia no moze ktos sie z tym nie zgadza ??.Jezeli jest ktos kto ma pojecie o stylu 5 zwierzat to niech napisze ale nie piszcie ze mam juz przestac szukac.BO lepiej zmarnowac troche czsu na szukanie odpowiedniego stylu niz cwiczyc zle.... i niemowcie co niektorzy ze to nieprawda.bo to prawda :) t tyle chyba nikt z was niema pojecia o tym stylu :( ((( bed emusial jakos se poszukac narka i pozdrawiam wszystkich co dobrze trenuja


Wiesz, trafiłeś pod zły adres. My tu wszyscy trenujemy w większości po 2-3 lata i nie trenowaliśmy wcale filozofii. A bez filozofii to nie jest kung fu, no nie? Poza tym chyba nikt tu się nie zna na stylu Shaolin 5 Zwierząt, więc odpuść nas sobie i idż do tego mistrza co już 20 lat ten styl ćwiczy. Powodzenia.


Wosiu
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Timoti Ty moze najpierw sie pochwal ile Ty masz lat.... :) :?:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
NIKT w Polsce nie ćwiczy stylu "5 zwierząt Shaolin'u" chyba że przeczytał jedną z książek :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024