Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kung-Fu Bydgoszcz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
hmmm .......... myslalem ze ten styl bedzie troche inny chyba bede szukac jakiegos innego tylko nadal niewiem jaki no w ostatecznosci zostaje aikido moze ktos wie w jakim stylu sa wyskoki z nogi jakies salta z kopem i inne takie ciosy ale obrony tez ucza no i ten wychwyt z karku :) taki styl ktory by sie bardziej na ulicy sprawdzal istnieje taki ?? moze jakas inna odmiana kung-fu takie cos uczy czy nie ? A co do tego czy bede ten trenowac czy nie jeszcze napisze bo musze pomyslec i inne zobaczyc zeby porownac i wybrac najlepszy dla mnie
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Wiesz co? Takie cuda o jakich ty myslisz to wlasnie na ulicy sie nie sprawdzaja... One sprawdzaja sie tylko w filmach. Na ulicy kopniecie powyzej pasa to ryzykowna zagrywka. A o saltach i innych sprezynkach to juz w ogole zapomnij. Akurat co jak co, ale Wing Chun i pokrewne to sie w realu sprawdza. Jak szukasz fiku-miku to poszukaj jakies szkoly wushu sportowego, ale na prawde nie probuj zadnej z tych technik na ulicy, bo przeciwnik umrze ze smiechu. Od razu ci powiem, ze aikido tez cie rozczaruje. O systemach czysto samoobronno-ulicznych typu kombat, kravmaga czy sambo to juz nawet nie bede wspominal... Za duzo filmow ogladasz ;)

pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Timoti:
Styl o którym piszesz, to kompilacja dwóch systemów kung fu propagowanych przez bardzo znanych wspaniałych Wielkich Mistrzów Jackie Chana i Jeta Li (obudwu uwielbiam). Osobiście raczej już nie nauczają ale co roku wydają przynajmniej jeden film instruktażowy :D :D :D :D :D

A swoją drogą to pojeździj trochę na Wing Chun, trochę się rozciągniesz może ci się spodoba a na pewno przyda.
A co do wychwytu - wymyku to nie jest takie trudne. Co prawada nie nauczysz się tego w dwa dni ale może w miesiąc. Tylko ćwicz, ćwicz, ćwicz, ćwicz, ćwicz.
Jeśli trafisz na styl którego szukasz to też pamiętaj, że mistrz nie nauczy cię wszystkiego podczas jednego treningu - musisz być cierpliwy.


PS . Prosiłbym o odzew w temacie reprezentantów systemów o profilu przynajmniej trochę akrobatycznym (wydaje mi się -ale tylko wydaje, że są to np Shaolin Quan, Changquan, Chuojiaofanzi quan, Mizong Quan itp.).
Może trzeba zorganizować dla Timotiego jakiś obóz lub seminarium? Szesnaście lat na taki styl to raczej już późno ale jest druga w nocy i nie wiem czy to jawa czy sen.
  • 0

budo_darsit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Cześć Timoti! :D


hmmm .......... myslalem ze ten styl bedzie troche inny chyba bede szukac jakiegos innego tylko nadal niewiem jaki


Ponieważ widzę, że na Wing Chun dla ciebie zdecydowanie za wcześnie, poradzę Tobie coś (chociaz jak już nieco zbierzesz doświadczenia to zapraszam ponownie :wink: )
Musisz udać się na Zawiszę do sekcji akrobatyki sportowej i poprosić grzecznie trenerów czy nie pozwoliliby ci na boczku poćwiczyć. Z własnego doświadczenia wiem ,że się raczej zgadzają...... chociaż gwarancji nie daję. Ludziska którzy tam ćwiczą chętnie podpowiedzą to i owo , z ich pomocą zaspokoisz pierwszy glód "latania" .
Acha teraz przyszlo mi do głowy... poszukaj najbliższej sekcji kapoeiry, nie jest to chiński styl ,ale chyba spełni twoje oczekiwania.
Poza tym na "Łuczniczce" ćwiczą chlopaki z taekwondo, też spróbój...

Wszystkiego dobrego!!! :wink:

DarSit
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz

moze ktos wie w jakim stylu sa wyskoki z nogi jakies salta z kopem i inne takie ciosy ale obrony tez ucza no i ten wychwyt z karku

juz sie ucieszylem ze odpowiem bo w taiji sa wyskoki z nogi, ale potem juz gorzej bylo...salta z kopem? to sie boje ze nawet w capo nie ma bo oni chyba albo salta albo z kopem. Mam! jest taka technika w TKD salto w tyl z kopem, taki kickflip ale one tym tylko na pokazach dachowki lamia. To moze do nich...
[/code]
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Timoti, zawiodles mnie :cry:
fajnie ze ogladasz filmy i te sztuczki o ktorych wspominasz fajne sa, ale to tak w prywatnym zyciu, gdzies w lesie, albo na sali gimnastycznej jak DarSit radzi, ale nie publicznie na ulicy. Choc fakt wtedy bys dostal niezly omlot, ale mialbys klase :)
slyszalem ze jakis koles chcial kiedys otwierac club kapo w Bydzi, ale nie wiem czy to zrobil (dawno mnie tam nie bylo), bo jak nie to bedzie daleko do innych sekcji...
wiesz powiem tylko tyle, nie daj sie zlapac a triki wizualne, a jestes podatny, szukaj konkretow!!! a na wing chun je otrzymasz, zapewniam, a zreszta "robta co chceta" :)
pozdroionka dla Bydzi
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
W Poznaniu jest capoueira- wsiadasz w jeden pociag i nawet przesiadac sie nie musisz :wink:
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
eee no co do skutecznosci kopniec niemam takiej wiedzy na temat kung-fu itd ale wiem jedno ze kopniecia sa skuteczne np wyskok z nogi to niejest sie w stanie przed tym obronic zwykly szary czlowiek jezeli kopniecie jest szybkie i mocne to koles leci i niema innej mozliwosci albo kopniecie w twarz kolesia on bedzie sie musial obronic i zlapac noge to mozna wtedy wyskoczyc i z tej drugiej nogi go w twarz uderzyc napewno to jest skuteczne i cos mi sie niechce wierzyc ze w kung-fu niema kopniec np film " Pewnego razu w Chinach" i inne chinskie filmy gdzie wystepuje kung-fu to tam podstawa sa kopniecia i wyskoki rozne a nie same uderzenia z reki i zero kopniec wedlgu mnie kopniecie to podstawa tak samo jak i uderzenie z reki ale moge sie mylic ale ciezko w to uwierzyc bo filmy chinskie sa prawdziwe nie co amerykanskie wypelnione efektami specjalnymi owszem moze tez sie zdarzyc jakis efekt ale kopniecia sa nie oszukane wiec moze mi ktos powiedziec czy jest w bydgoszczy taka odmiana kung-fu ?? bo jak bez kopniec to lipa trzeba umiec kopac i sa tak samo skuteczen jak uderzenia z reki wiec niema zadnego ryzyka zwykly koles ktory niezna sztuki walki sie przed takimi nie obroni no wyjatki sie zdaraz ale nie az tyle i wogle w kazdym filmie o kung-fu sa kopniecia i to bardzo efektowne i skuteczne wiem ze moja wiedza jest mala ale tyle to jeszcze wiem tylko niewiem jaki to styl jest i to na moje nie moze byc sportowa walka bo widzialem gdzies reportaz o shaolin to tez kopniecia byly i to na discover lecialo kiedys wiec to nie sciema moze wtedy to odmiana wushu ??? moze ktos mi powiedziec bo wole na jaksa odmiane kung-fu chodzic niz inny styl tytlko no rozumieci chcialbym sie kopac skutecznie nauczyc a nie same podstawy nawet na karate sa kopniecia wiec w kung-fu tez musz byc
  • 0

budo_zxc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
chyba Timoti sobie jaja robi :?
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
taaaa 1000000 jaj :) tak na serio no to nadal mysle ze sa kopniecia tam widzialem duzo filmow takich i wiem co wiem ....... :D
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
a co to jest capo ??? tam sa takie techniki ??
a wogle sa w bydgoszczy jeszcz jakies kluby gdze uczy kung-fu bo moze sie uda mi trafic gdzei bedzie to czego mam zamiar sie uczyc :D
  • 0

budo_arkadesh
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Timoti... kopniecia wysokie i obrotowe sa... Tylko, ze naprawde zwykly czlowiek jest w stanie sie przed nimi obronic... Nie mowiac juz o czlowieku ktory cos naprawde cwiczyl. Taa... chinskie filmy prawdziwe... oczywiscie - kopniecia robione po podwieszeniu na sznurka sa bardzo skuteczne. Kazdy prawdziwy master kungfu zawsze ma przy sobie pare metrow sznurka i uzywa w razie koniecznosci :D Kopniecia oczywiscie sa - ale uzywa sie zazwyczaj takich na wysokosc brzucha najwyzej. Zreszta nie wiem jak sie ubierasz, ale sprobuj kopnac wysoko w dzinsach... A wysokie kopniecie ma to wade, ze ciezko je wykonac niespostrzezenie - z tego powodu latwo je zablokowac. A Shaolin to jedna wielka sciema i cyrk, wiec sie tym zbytnio nie sugeruj. No, ale jak chcesz umiec robic sztuczki, a nie bic sie to twoj wybor.


pzdr
Arkadesh
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
a tak na marginesie to wczy w okolicach częstochowy jest jakaś szkoła ,w której uczą jakiejś widowiskowej odmiany Kung-Fu ? Chciałbym bardzo trenować Wu-Shu ale nie ma w cze-wie może gdzieś nie daleko ? albo jakiś inny styl ,w którym są wysokie kopnięcia , salta itd. ?

prosze o jakieś namiary na szkoły Kung-Fu [najlepiej mistrzów Kung-Fu ,którzy są w stanie i chcą uczyć indywidualnie]

ps. ten styl nei musi być super skuteczny w walce ,ponieważ trenuje bjj
chodzi mi poprostu o widowisko jakie można pooglądać na filmach z Jetem Li

z góry dzięki :)
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Timoti, wspomniałeś w poście o filmie "Pewnego razu w Chinach" z Jetem Li - wg mnie film świetny ale...

Jest historia Mistrza Wong Fei Hung'a - legendy systemu Hung Kuen. W tym filmie nie ma raczej technik tego stylu. Gdyby była walki byłyby zdecydowanie mniej atrakcyjne, co nie znaczy, że gorsze ale Ciebie raczej by nie ekscytowały. Jet Li w moim mniemaniu pokazuje technikę stworzoną na potrzeby filmu + to co wyniósł ze szkoły tzn. Wu Shu Sportowe chyba.
W filmie Pijany Mistrz II z Jackie Chanem również przedstawiono postać Mistrza Wong Fei Hung'a jednak w całym filmie wg mnie jest tylko jedna scena walki - z handlarzem rybnym ćwiczącym Choy Lee Fut - w której widać technikę Hung Gar Kuen (dla mnie walka świetna chociaż bardzo krótka), reszta filmu to technika Pijanego Człowieka.

Piękna technika jest dla oczu widza, jeśli byłby to materiał szkoleniowy to zamiast napisów końcowych zobaczylibyśmy następując formułkę:
Producent filmu ne mogą być w żaden sposób odpowiedzialni za skutecznośc technik oraz ewentualne urazy powstałe w wyniku ich stosowania.

Jeśli w Bydgoszczy nie ma sekcji sportowego Wu Shu (a ewidentnie tego szukasz) w ferie a potem w wakacje wybierz się na jakiś obóz czy seminarium którejś ze szkół w innym mieście, lub jedź do jakiejś rodziny (może masz kogoś w Warszawie) i poćwicz normalnie w klubie (Uwaga - w ferie/wakacje często nie ma zajęć ale jeśli jesteś odpowiednio zdeterminowany to znajdziesz to czego szukasz). A z braku zajęcia do ferii na Wing Chun biegiem marsz (czy autobusami może???)

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Timoti pamiętaj o jednym

KUNG FU BEZ ZNACZENIA TRADYCYJNE CZY SPORTOWE NIE SŁUŻY DO KOPANIA ZWYKŁYCH SZARYCH LUDZI.

Pamiętaj również o tym, że Jet Li nigdy nie pozwolił sobie na walkę ze zwykłym szarym człowiekiem - byli mistrzowie sztuk walk, żołnierze, urzędnicy cesarscy itp. To Kung Fu jest skuteczne tylko naprzeciw doświadczonym wojownikom.
Jeśli opanujesz kiedyś tą technikę (tzn. filmową) , to jedynym wytłumaczeniem ewentualnej porażki w walce będzie to, że przeciwnik był zbyt wielkim szaraczkiem :D :D :D :D :(

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
a który styl jest najbardziej zbliżony do tego co widać na filmach ? chodzi mi o techniki piękne dla oka a nie skuteczne ...

Kcem trenować bardzo wu-shu ale tego w częstochowie nie ma :?
może obiła wam się o uszy jakaś szkoła nie daleko częstochowy albo jakiś
mistrz tego stylu?

błagam pomóżcie :( :(:(:( [zdesperowany]
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
a slyszales o video quan
jedyne copotrzebujesz to odtwarzacz TVset i karnet do Beverly hills (dla wtajemniczonych :P )
Ps przyajdej sie opcja slow w palyerze

chyab nikogo nie urazilem
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
eeeee to mi raczej nie pomoże :?
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
qrde kmpa mam niesprawnego ale mam pytanko wie ktos gdzie jest jakis klub chaun shu wu shu czy jakos tak w bydgoszczy lub w poblizu dzieki za info
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
albo zblizone do tego czo ucza w shaolin niewie jak sie ten styl nazywa ale napewno ktos z was wie z gory dzieki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024