Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kung-Fu Bydgoszcz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Teraz zes mnie chlopie zaszczelil
Raczej w kazdej sztuce walki bedziesz cwiczyl i obrone i ataki (podobnie nawet jest w szachach), ciosy i bloki
Wing chun ma minimalna liczbe form oczywiscie w porownaniu z innymi stylami(trzy reczne, dwie z bronia, jedna na manekinie).
Nie lepiej posluchac ci Johna Doe i wziasc dupe w troki i pomaszerowac na PIERWSZY DARMOWY TRENING a potem powziasc decyzje czy szukac czegos dalej (np. aikido lub szachow) czy pozostac przy wing chun. Ryzykujesz tylko tym, ze stracisz dwie godziny swojego wolnego czasu (a chyba nie nazywasz sie Bill Gatse?)Troche samozaparcia, odwagi i ruszaj na trening...
Zycze powodzenia
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
cto ze jest obrona i atak to wiem zle mnie zrozumiales ale mniejsza z tym a tak propo mam daleko do tej podstawowki bo bym musial gdzies 2 autobusami dojechac ale jak bede mial czas i wszystko wypali to wpadne
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Uwielbiam pytania w stylu "czy Wing Chun to takie Karate czy bardziej Aikido"? Tylko dlaczego brakuje sił by na nie odpowiedzieć?
Peace
Miłosz
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Pytania są zawsze podobne :)
Czyli opisz w dwóch słowach czym się różni karate od kung-fu :D
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
postaram sie nie rozpisywac :)
dawno temu cwiczylem wing chun w Bydg, to bylo na poczatku tez istnienia sekcji Aikido, wiec zaciekawiony ta sztuka poszedlem i troszke sie pokusilem... przerwalem Wing Chun... teraz zaluje, poniewaz nie pocwiczylem dlugo aikido, nic nie ujmujac tej szlachetnej sztuce (aczkolwiek poziom bygdoskiej sekcji, pozostawial jeszcze sporo do zyczenia, tak mi sie wydaje :) ale przerwalem glownie dlatego, ze chcialem sobie troszke poboksowac, pokopac itp itd (troszke zredukowalem techniki WCh, :wink: ) potrzebowalem sie wyszalec, czego niestety aikido mi jakos nie zapewnialo (to moje personalne odczucia, by nikt sie obrazil)

mam daleko do tej podstawowki bo bym musial gdzies 2 autobusami dojechac ale jak bede mial czas

wiesz, powiem tylko tyle ze jak rozpoczynalem to nie bylem jeszcze w wieku samotnego szlajania sie po ulicach (wiesz ciemne uliczki itd.) a przecie dopiero uczylem sie stac na nogach i ewentualnie parowac kopniaki, co mi jednak nie przeszkadzalo w chodzeniu... Sorki, ale jesli szukasz wymowek, to dobrze Ci idzie!!! Bydgoszcz nie jest taka wielka, wiec moze tak jednak by rozpoczac w srode od treningu??
Powodzenia!!! odwagi i sily na te zmiany autobusowe, a jakos to bedzie!!
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Cześć! Wiecie gdzie w częstochowie można znaleść jakiś klub Kung-Fu ?

ps.jeśli taki w cze-wie istnieje :roll:
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
wtedy bylem chory i niemogle wpasc :( dzisiaj moze wpadne jak ktos ze mna z qmpli pojedzie aaa wie ktos jakimi autobusami sie jedzie z fordonu tam ?? dokladniej z osiedla przylesia
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
lipa byłem dzisiaj i sie troche spoznilem bo qmplowi autobus uciekl i gdzies o 19 bylem przy szkole moze gdzies tak 5 po i zonk bo szkola zamknieta obeszlem dookola kilkarazy i nic wogle nikogo niebylo :( po ilu minutach zamykaja ta szkole ?? to najwyzej w srode wpadne jeszcze raz tylko o ktorej mma byc kolo szkoly zeby mnie wpuscili ??
  • 0

budo_darsit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Cześć!

lipa byłem dzisiaj i sie troche spoznilem bo qmplowi autobus uciekl i gdzies o 19 bylem przy szkole moze gdzies tak 5 po i zonk bo szkola zamknieta obeszlem dookola kilkarazy i nic wogle nikogo niebylo po ilu minutach zamykaja ta szkole ?? to najwyzej w srode wpadne jeszcze raz tylko o ktorej mma byc kolo szkoly zeby mnie wpuscili ??


We środę bądż tuż przed 19.00 :lol:
Dzisiaj miałeś pecha bo musieliśmy zejść do salki " w piwnicach" - na sali mnóstwo stołów się znalazło w zwiazku z jutrzejszym egzaminem szóstoklasistów.
Spóżniłeś się sporo, bo w poniedziałki zaczynamy o 18.30!!! - sprawdź w liście od J. DOE środa i piątek - 19.00 :wink:

Narka!

DarSit
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Witam
niestety bo byly 2 powody czekalem na qmpla ale sie spoznil bo autobus mu uciekl i nastepnym jechal i jeszcze szukalismy szkoly przeszlismy obok niej i wogle sie nie kapnelismy :) o sie dziwilem ze ul biziela tam jest a nie bośniacka ale juz wiem i bedzie luz a jakis struj mam zabrac ?? czy tylko patrzec najpierw aa i mam pytanko czy uczy sie jednej techniki tam ze lezy sie na ziemi i wyskakuje sie na nogi tak jak too na filmach pokazuja ?? bo niewiem w jakim sty;lu tego ucza
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
troszke checi i juz Ci sie prawie udalo :) nastepnym razem sie uda!!!
z wlasnego doswiadczenia powiem Ci, ze popatrzec jest dobrze, poniewaz zachowuje sie mozliwosc patrzenia na calosc, ale wez jakis dresik, buciki (tylko nie zbrojone martensy, takie buciki na sale) i koszulke (nie bierz takiej ze zdjeciem Bruce Lee, nie pierwszgo dnia :) ) moze pozwola Ci pocwiczyc, i moze bedziesz mial ochote, a tak jak Ci juz powiedzano, mozesz sprubowac, jeden trening gratis, to juz chyba standart (u mnie to nawet dwa proponuja, a gdzie niegdzie to i 3 nawet!!!)

a co do Twojej "tajemniczej techniki" to technicznie sie to chyba nazywa wymuk z karku (moge sie mylic) albo tez sprezynka. Wiesz mnie tego uczono w szkole podstawowej na zajeciach W-Fu, nalezy raczej do cwiczen gimnastycznych, ale....

mam nadzieje ze chcesz jednak cwiczyc Kung-Fu, ale jak bedziesz chcial to nauczyciel, to po dodatkowej oplacie, nauczy Cie tez tej i innych "tajemniczych" technik :) (to tylko zart)
Powodzenia w srode i nie spozniej sie na autobus, wyjdz wczesniej :)
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Witam
To fajnie miales ze sie tego na w-f nauczyles ja bym sie tego chcial nauczyc ale by musial ktos pokazac bo samemu ciezko a na w-f u mnie to zregoly pilka nozna , koszykowka i siatkowka itp takich cwiczen fajnych nie bylo :( spoko spoko zdąże bo juz droge znam :D
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz

a co do Twojej "tajemniczej techniki" to technicznie sie to chyba nazywa wymuk z karku (moge sie mylic) albo tez sprezynka. Wiesz mnie tego uczono w szkole podstawowej na zajeciach W-Fu, nalezy raczej do cwiczen gimnastycznych, ale....


heh to sie nazywa wychwyt z karku i niestety nie ucza tego w szkole a tym bardziej podstawowoej.
w sumie nie jest to trudne - dasz rade
dozo
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
sorki, chcialem napisac wymyk, ale faktycznie wychwyt jest chyba bardziej technicznie :lol:

nie ucza tego w szkole a tym bardziej podstawowoej.

eee, mnie uczono, nawet z raczkami i bez, nawet po fikolku!!! fajnego nauczyciela mialem?? :) trzeba chodzic do odpowiedniej szkoly :wink:
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
eee no to fajnych nauczycieli miales .....to do jakiej Ty szkoly chodziles :D ze Cie tego uczono?? hmmm pewnie nauczyciel w-f umial jakąs sztuke walki ze tego nauczal
aaa jak sie tego najlepeij zaczac uczyc ?? polozyc sie na czyms miekim i starac sie wybić na nogi ?? czy sa jakies inne metody
John Doe a ty to umiesz ??
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
Jeszcze jedno mnie ciekawi pasy sa tak samo jak w karate ?? i stroj pozniej to kimono czy jakis inny aaa i jeszcze czy sa dany
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz

Jeszcze jedno mnie ciekawi pasy sa tak samo jak w karate ?? i stroj pozniej to kimono czy jakis inny aaa i jeszcze czy sa dany

Oj no dobra
pasy sa ale nie jak w karate u nas to sie szarfa nazywa. o kimoniach zapomij - cwiczymy w T-shircie i spodniach + obuwie sportowe.
A co do Dany to jest klika dziewczyn w sekcji ale chyba zadna z nich nie ma na imie Dana - tak wiec dan brak :P
Co zas sie tyczy tego ze masz na trening daleko (ponoc 2 autobusy - to chyba z fordonu jedziesz co :) ) to w sekcji jest kilka osob ktore maja o wiele dalej np okolice inowroclawia czy osowa gora tak wiec nie marudz ze masz daleko :evil:
Dozo
niestety na treningu bede dopiero w poniedzialek wiec pewnie juz sie zdecydujesz
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
chodzilo mi o dany a nie damyale wiem ze to tak specjalnie :P ale mniejsza z tym sie przekonam szkoda ze kimon niema bo przez to pasow niema ale co ja tam wiem o kung-fu ............ ale w koncu wazniejsze sa umiejetnosci a co do dojazdu to jade jednak jednym autobusem 69 bylem przekonany ze 2 ale naszczescie nie uuu to daleko te osoby maja ale wyniki z tego ze fajnie jest ze jerzdrza na trening no juz napisze na forum czy bede chodzil czy nie bo jak nie kung-fu to aikido :) ale jak narazie to wole kung-fu ale sie okarze jutro a wogle przewaga jest jakis dzieciakow gdzies chodzi mi tak do 13 lat czy starszych chyba na jeszcze to pytanko mozesz powiedziec :D
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
No dobra ostanie pytanie :D
Co do wieku cwiczacych to zdecydowana wiekszosc to ludzie dorosli - w wieku jak to napsiales dzieciakow do lat 13 nie ma chyba nikogo. Eh teraz zabiles mi ciwieka nie wiem jaka jest nawet srednia wieku cwiczacych ale co to ma za znaczenie - najwazniejsze to robic swoje i mila atmosfera ciezkiej i mozolnej pracy.
Dozo
  • 0

budo_timoti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu Bydgoszcz
To bylo tak z ciekawosci :D
Bo lepeij wiedziec wiecej niz mniej
to w takim razie pewnie bede najmlodszy bo mam 16 lat :) ale to nic
A to normalne ze sie chce wszystko wiedziec tak juz jest ale jak ostatnie to ostatnie pytanko niemam wiecej pytan :D
no bym mogl jeszce duzoo pytan wymyslac ale dalem slowo to dotrzymam
eeheee ciezko sie powstrzymac bo juz mi sie nasunely kolejne :D
to narazie i dzieki ze napisales odpowiedz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024