Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_ragnarock
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Co to jest?
Witam!
Ostatni będąc na mieście ujrzałem plakat z zapisami na sekcję Weng Chung.Co to jest?Czy ktoś może udzielić odpowiedzi.
  • 0

budo_silentgreg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest?
jeżeli się nie mylę jest to jeden z używanych zapisów nazwy wing chun,ving tsun(ta ostatnia nazwa jest zastrzezona dla uczniów Lueng Ting???-jeśli się mylę to prosze kogos o sprostowanie :oops: )
Jest to jeden z bardzo skutecznych systemów kung fu, ale p tym lepiej poinformują cię sami cwiczący :twisted:
  • 0

budo_silentgreg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest?
w tłumaczeniu polskim ving tsun oznacza pięść pieknej wiosny i swoim początkiem zwiazany jest z mniszkę Ng Mui.Z założenia styl miał pozwalac na obronę przed dużo większym przeciwnikiem(np.kobiety przed mężczyzną) i o ile mi wiadomo założenia związane z obroną spełnia wzorowo :twisted: ale to juz nie ja ma tutaj głos....
nazwa stylu pochodzi od uczennicy Ng mui-Yim ving tsun.Styl został tak nazwany podobno przez męża Yim Ving Tsun który nauczył się go od zony i nazwał jej imieniem w uznaniu dla jego skuteczności....
ps.nazwa Ving Tsun(w takim zapisie) uzywana jest przez organizację zwiazaną z wm.Yip Man (sprostowanie jako że nie jestem pewny nazwiska obecnego mistrza tego stylu)
ps2.mam nadzieje że nie namieszałem strasznie :oops:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest?
dzieki Silentgreg za wprowadzenie ale to co napisales dotyczy nazwy i historii Ving Tsun z przekazu Yip Mana. Weng Chun natomiast jest zapisem nazwy tradycyjnych szkol tego stylu lecz wywodzacych sie z innych linii przekazu, ze tak powiem... tych blizej zrodla :D

'Weng Chun Tong' wedlug historii oznaczalo miejsce w ktorym prowadzono spotkania tajnych stowarzyszen a styl walki ktory tam zapoczatkowano nazwano od imienia tego pawilonu.

Weng Chun oznacza 'niech zawsze bedzie wiosna' i bylo tez symbolicznym haslem wzywajacym do powstania przeciwko rzadom Manchu. Weng Chun jest pierwotna nazwa systemu i uzywana wylacznie przez klany rodowe.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Weng Chun Kuen

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Wing Chun Kuen, Ving Tsun Kuen, Wing Tsun Kuen

tyle ode mnie a reszte niech dopisza wielcy mistrzowie tego stylu :D
  • 0

budo_silentgreg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest?
Mam nadzieje że nie była to wielka pomyłka.Co do znajomości tematu to nie jest mój styl a moje informacje pochodzą z dostepnych mi źródeł,a te w większej mierze związane są z przekazem Yip mana.Miło dowiedzieć się czegoś nowego: :) :) :)
  • 0

budo_ragnarock
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest?
Dziękuje za odpowiedzi.Szperająć na necie znalazlem polską stronkę na ten temat-była to długa droga...
To link:www.wengchun.fr.pl :P
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest?
jest jeszcze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i kilka innych :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest?
ale tutaj trzeba jakies haselka podawac !!!
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest?
o to cos nowego, chyba cosik robia ze strona?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024