Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gala Sztuk Walki w QVO VADIS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_mersi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Cha Chien (cóż napewno źle napisałam)


Ups... Che Quan? Hua Quan? Jakaś nazwa formy?
Niestety nie potrafię skojarzyć o co Ci chodzi :(
- Tak to nazwa formy sprtowej (mówi się cza czien) - mozesz nie znać

Dulian? Formę podwójną znaczy? Domyślam się, że o to Ci chodziło ;)


Nie robili jedną formę synchronicznie o nazwie (mówi się guli czien)

O to mi chodziło :wink: sorki za dezinformacje.
Pozdrawiam
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Hmmm, Cha Quan to raczej watpliwe zeby to bylo, gdyz jest to, o ile wiem, jeden z wiekszych muzulmanskich stylow kung fu, rzecz w Europie chybq w ogole nieznana, lub prawie nieznana. :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Chyba zartujesz, przecież tu chodzi o standaryzowane badziewie :)
A je można spokojnie zobaczyć, nawet się tego kiedyś uczylem...

K.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Jak pisane toto było, to wyznam nie pamiętam, ale odwołanie do Doshin So było na pewno.
Niesamowite wdzianka panowie mieli: czarne, krótkie hakamowate spodnie (ale sięgające tak do pół łydki) i w pasie przewiązani byli konopną liną, o grubości takiej, ze można na niej było zacumować średniej wielkości krążownik. Wrażenie było powalające :)
Same techniki natomiast przypominały bardziej aikido.


O to to! Shorinji Kempo! Raczej mało to jest podobne do aikido. Styl autentyczny i nawet całkiem fajny, mniej malowniczy a bardziej na walkę nastawiony. Wywodzi się bezpośrednio z Shaolin i niektórzy twierdzą że bardziej przypomina stare style shaolińskie niż przypominają style co są tam obecnie, nie wiem, być może. Te stroje specjalnie są tak zrobione, żeby przypominały szaty mnisie, oni mocno się zenem zajmują. A te liny czy może pasy (wypełnione piaskiem?) to służą do lepszego egzekwowania rzutów których jest tam sporo. Teraz nie mam możliwości poszukać i dać linków ale jest kilka stron w necie z klipami shorinji kempo i jedna bardzo rozbudowana strona gdzie są pokazane wszystkie techniki shorinji kempo z nazwami, opisami i, przede wszystkim, animacjami! Jak kto ciekaw proponuję poszukać. Sam Doshin So był podobno niezły, jak z jego następcami nie wiadomo ale chyba shorinji kempo ma się dobrze.
Oczywiście nie ma to nic wspólnego z owym shaolin kempo G. Krausego.


Wosiu
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

A je można spokojnie zobaczyć, nawet się tego kiedyś uczylem...


To znaczy czego, Cha Quan, czy standaryzowanego badziewia, bo nie jest to zbyt jasne? :) :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Chyba oczywiste, że standaryzowanego badziewia :(
Skąd miałbym nagle wziąść oryginał? :?
A w sumie to chetnie bym zobaczył sobie jak tradycyjne Cha Quan wyglada.

K.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Coz, tez bym chetnie zobaczyl, tylko skad to w Europie wytrzasnac?? :) :roll:
  • 0

budo_szary
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Nie ma to jak wlaczyc sie na czas.. :) aLe rzadko tu zagladam, wiec...

Tez sie pojawilem na opisywanej wyzej Gali, i... Musze przyznac ze bylem bardzo zawiedziony... Zgodze sie z Merci ze pokaz Aikido byl zrobiony bardzo sprawnie, dynamicznie i wogole w sposob mily dla oka, natomiast co do pozostalych... To raczej nie bylo to ani ciekawe ani pokazowe. Omawiane przez Was Shaolin Kempo i Nahkampf, wlasciwie jedno i drugie raczej kojarzylo sie z lekko wzbogaconym Aikido, zwlaszcza ze panowie na Aikido pokazali kilka prawie dokladnie tych samych technik co Shaolin Kempo. Tak wiec osoby obserwujace zadawaly sobie przymnie pytania, co tych PAnow (Aikindo i Kempo) rozni, poza sztybkoscia, wiekiem i wdziankami... Podobalo mi sie rowniez Kempo, ale musze przyznac ze .. to chyba malo pokazowy sport... Bylo kilka bardzo ladnych uderzen, ktore jednak prawie ginely. Na pierwszym planie natomiast faktycznie bylo ciagle walenie sie po lbach i towarzyszace temu krzyki sygnalizujace miejsce gdzie przeciwnik zostanie trafiony.
Generalnie to po tym pokazie nasuwala sie refleksja, ze albo zaczac cwiczyc Aikido, albo.. dac sobie spokoj ze sztukami walki i zajac sie czyms pozytrecznym, np. szydelkowaniem. ;)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

A w sumie to chetnie bym zobaczył sobie jak tradycyjne Cha Quan wyglada.

K.


witam,
ten ktory ja widzialem ok., dobry system do zlapania ogolnych podstaw,
taka muzlumanska tradycyjna dluga piesc. z tego co ja wiem byl w europie, konkretnie we wloszech, cwiczyl go Fulvi, syn faceta ktory organizuje we wloszech (perugia) turnieje i jest "mistrzem kwiatu sliwy" czy cos takiego (straszna zmyslona kicha). ale syna prowadzil dobrze, chlopak uczyl sie w chinach. niestety zginal tragicznie kilka lat temu. jego chinski nauczyciel (o nazwisku Fan Zheng Hyr jesli dobrze pamietam, choc raczej na pewno zle napisalem) rowniez zmarl w tym samym roku co jego bialy uczen. Byl m.in. organizatorem turniejow i warsztatow w ginan i z tego co slyszalem byl bardzo ok. jako czlowiek i propagator tradycyjnego gong fu. slyszalem to od osoby, ktora bezposrednio sie z Fan'em przyjaznila.
  • 0

budo_szary
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Podobalo mi sie rowniez Kempo, ale musze przyznac ze .. to chyba malo pokazowy sport... Bylo kilka bardzo ladnych uderzen, ktore jednak prawie ginely. Na pierwszym planie natomiast faktycznie bylo ciagle walenie sie po lbach i towarzyszace temu krzyki sygnalizujace miejsce gdzie przeciwnik zostanie trafiony.


Chodzilo mi oczywiscie o Kendo.. Ale dos sie spieszylem jak to pisalem i....

Mistrz kwiatu sliwy? Czy to ma cos wspolnego z kwiatem sliwy Gung-garu? ?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Mistrz kwiatu sliwy? Czy to ma cos wspolnego z kwiatem sliwy Gung-garu? ?


Szary, kwiat śliwy pojawia się w wielu stylach i nazwach form. Choćby Modliszka Kwiatu Śliwy - Mei Hua Tang Lang Quan, czy Xin Yi Kwiatu Śliwy - Mei Hua Xin Yi. Czyli Piotrowi chodziło pewnie o jakieś Mei Hua Quan ;)

K.
  • 0

budo_szary
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Mistrz kwiatu sliwy? Czy to ma cos wspolnego z kwiatem sliwy Gung-garu? ?


Szary, kwiat śliwy pojawia się w wielu stylach i nazwach form. Choćby Modliszka Kwiatu Śliwy - Mei Hua Tang Lang Quan, czy Xin Yi Kwiatu Śliwy - Mei Hua Xin Yi. Czyli Piotrowi chodziło pewnie o jakieś Mei Hua Quan ;)

K.

:) Rozumiem.. :) Dzieki.. :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Mistrz kwiatu sliwy? Czy to ma cos wspolnego z kwiatem sliwy Gung-garu? ?


Szary, kwiat śliwy pojawia się w wielu stylach i nazwach form. Choćby Modliszka Kwiatu Śliwy - Mei Hua Tang Lang Quan, czy Xin Yi Kwiatu Śliwy - Mei Hua Xin Yi. Czyli Piotrowi chodziło pewnie o jakieś Mei Hua Quan ;)

K.


meihua zhang tak sie ten styl nazywa - jest w pekinie meihua to taki kwiatek i oni wykonuja forme na zasadach jakby platkow ktorych jest 5 wiec ida z platka na platek:) dosyc ciekawy dziwolog, pod pekinem jest cala wioska co tylko to cwicza i co roku w swieto tego meihua robia festyn ale malo osob o tym wie i w sumie przyjezdzaja jedynie cwiczacy z pekinu
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS
Nie jestem biegly w chinszczyznie dlatego pytam - czy Meihua Zhang to to samo co Meihua Zhuang? (Moze to kwestia uzytej transkrypcji?) Bo jesli tak, to we Francji cieszy sie to niejaka popularnoscia:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gala Sztuk Walki w QVO VADIS

Nie jestem biegly w chinszczyznie dlatego pytam - czy Meihua Zhang to to samo co Meihua Zhuang? (Moze to kwestia uzytej transkrypcji?) Bo jesli tak, to we Francji cieszy sie to niejaka popularnoscia:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ups :oops: zgibulem u...... :? tak to samo...
jak widac na intro na tej stronie jest ten 5 listkowy kwiatek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024