Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto widział...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Kto widział...
Czy ktoś widział zawody w Tomiki aikido :?: Albo jeszcze lepiej ćwiczył ten styl lub sam startował w zawodach :?: Czy są jakieś filmiki z takich zawodów :?: Wiem, że Tomiki aikido uważane jest za czarną owcę rodziny styli aikido, ale interesuje mnie ten styl z uwagi właśnie na zawody. Wiadomo, że wtedy nikt się nie podkłada. Chodzi mi, które techniki stosowane są najczęściej.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto widział...
noooo duza przesada z ta czarna owca. Po prostu jest malo popularne. Moga stosowac w zawodach tylko 16 scisle wyznaczonych technik.

Tomiki-Shodokan

Shodokan Honbu Japan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Japan Aikido Association (USA)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
British Aikido Association
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Swiss Tomiki Shodokan Aikido Association
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_introligator
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto widział...
Ja Widzialem papieros ale nie pale :)

Ta „czarna owca” wypiera w Anglii powoli tradycyjne Aikido (tak oni to nazywają) Ja wolę nazwę klasyczne Aikido. Tomiki Aikido cały czas ewoluuje. Po dosyć dużym odejściu od klasycznych trendów następuje powrót do źródeł. ( Wszystko jest kołem :) ).

Aikido Tomiki – Sportowa odmiana sztuki walki Aikido. „Aikido Tomiki” wypełnia lukę jaką jest brak bezpośredniej rywalizacji w Aikido, dając wiele radości i satysfakcji oraz możliwość konfrontacji własnych możliwości i osiągnięć.

Ps. Tez kiedyś myślałem ze to „Czarna Owca” , pamiętam jak sobie dowcipkowaliśmy na temat zawodów w Aikido. Prawda jest taka że dzięki zawodom może Tomiki pozyskiwać fundusze – i pozyskuje. Trening pozbawiony feudalnych zaszłości znajduje wielu zwolenników. Wiec szczeszta się :)
Ps. No i niektórzy się domyślą kim jestem :) Ani słowa Biniu ! :balisong:
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto widział...
Z niektórymi metodami treningowymi Tomiki aikido zetknołem się ćwicząc u Roberta Plichty a później w ATW. Krótki mój staż w aikido i to przeszłość, ale zapamiętałem, że nawet w grupach początkujących pod koniec były różnego typu randorii. Sekcja aikido w ATW jednak to nie czyste Tomiki, łączy elementy tradycyjnego aikido właśnie z Tomiki. Czy w Polsce jest jakieś oficjalne dojo Tomiki aikido :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024