Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutecznosc Kung Fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung Fu
Parter w Shaolin [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Są to same podstawy-ale są. Sposoby na powalenie przeciwnika, jak i parę dźwigni. Niestety nasz trener tylko tyle udostępnił na necie.
Powiem wam jakie jest moje zdanie. Mówimy o skuteczności w realnej walce, kiedy czujemy realne zagrożenie ze strony agresora. Każdy kto kiedyś staną w obronie siebie bądź bliskich wie że kwieciste ruchy znikają, zostaje instynkt i rzeczy wyuczone na treningach. Wogole proponuję rozmowę na temat realności nie sportowej lecz w samoobronie.
Ja przykładowo uważam że jeżeli jest możliwość ucieczki to powinno się ją stosować. Niestety ja nie miałem wyboru-stanąłem w obronie bliskiej osoby przeciw trzem podpitym kolesiom.Zostaliśmy napadnięci na peronie ok. 22 godz. Udało mi się kopnąć jednego bocznym kopnięciem, drugiego w szamotaninie powaliłem na ziemię i w ostatniej chwili dobiegłem do trzeciego który już podszedł do mojej dziewczyny. I tu zrobiłem głupstwo-ponieważ się poważnie wkurzylem :evil: , sprzedałem kolesiowi strzała i przez biodro rzuciłem go na tory.Mogło się to skończyć fatalnie, ale się udało. Nie wstydzę się przyznać, że gdy mieliśmy czas na ucieczkę to z niej skorzystaliśmy.
Może wam też się coś przydarzyło?

Pozdrowienia :-)
  • 0

budo_silentgreg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kung Fu
NIe mi osobiście ale znam ludzi którzy musieli to zrobić.I czego się dowiedziałem???? To nie styl ani ilośc lat prztrenowanych jest najwazniejsza bo jeśli siądzie psycha wszystko pada :? :? :?
Ps.TAK Niedziel sparowałem z innymi stylami i sportami walki a nawet je ćwiczyłem:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024