Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po co nam autoryzowani sprzedawcy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co nam autoryzowani sprzedawcy...

4. Chris - powiem tak: albo miales zajebista wene, albo masz zajebisty talent. SZACUNEK.

albo wiele ciekawych doświadczeń...
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co nam autoryzowani sprzedawcy...

Mam pytanie - Czy ja (...) moge zalozyc i prowadzic na takich samych warunkach ta sama dzialalnosc? Czy posiadajac sklep w Polsce, musze zamawiac (...) u niego, czy moge wybrac np. niemieckiego dilera?


Ta zasada obowiązuje we wszystkich branżach, u każdego producenta na swiecie(dlatego z cytatu wyciąłem fragmenty dot. tej czy też innej firmy) - jeśli w danym kraju działa autoryzowany przedstawiciel działający na prawach wyłączności nie wolno Ci otwierać konkurencji. Fabryka także nie da Ci autoryzacji. Ponadto z reguły dealerom nie wolno re-exportować swoich towarów, zwłaszcza jeśli na docelowym terenie funkcjonuje inny autoryzowany przedstawiciel.
Tatoine
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co nam autoryzowani sprzedawcy...
Czy szanowni dyskutanci, w zacietrzewieniu swym i retoryce, nie zauważyli jednego drobiazgu: a gdzie jest tzw. KONKURENCJA?!?!?!
NIC tak nie wpływa cudownie na obniżenie cen jak właśnie owa.
Czy ktoś pamięta abstrakcyjne ceny rozmów komórkowych 10 lat temu, kiedy JEDYNYM dostawcą takiej ekstrawagancji był Centertel?
Czy pamiętacie chore ceny dostępu do internetu jeszcze rok temu?
Dziś zapewne większość z nas siedzi już na stałym łączy za relatywnie (choć wcale nie małe) sensowne pieniądze.
Ilu mamy autoryzowanych xxx (tu wstawić dealer, dystrybutor - niewłaściwe skreślić) znanych firm, robiących drogie naszemu sercu zabawki???
Z drugiej strony - nie okłamujmy się - miłość do noży zaczyna się w pewnym wieku, kiedy przestaje się używać maści na pryszcze i trwa... do końca,. W tym przedziale wiekowym, co jest rzeczą zrozumiałą, siłą rzeczy znajdują się osobnicy będący na utrzymaniu zgredów, jak i ludziska nieźle zarabiający. Nie czarujmy się - większość zabawek, na widok których ślinimy się - to towar z górnej pólki - czytaj - luksusowy.
Nikt nie zabroni czwartoklasiście zbierania prospektów samochodów, bo on LUBI dobre auta. A czy musi je kupować? Większość postulatów jest śmiesznych, bo przeciętny Kowalski nie kupi sobie Hammera (Strider, Mad Dog), Mercedesa (Sebenza), Ferrari (Microtech), czy Rols Royce'a (custom dowolny). Kupi sobie Skodę Felicie (Cold Steel) czy renaulta (Fallkniven, Benchmade) - bo na to, jeśli średnio dobrze zarabia, go stać.
I po co chrzanić głupoty - jeśli mam odpowiednią kasę - kupuję nóż, bo MAM OCHOTĘ GO MIEĆ. I tyle. Jeśli mnie nie stać - ślinię się. I nie ma sensu wrzaski - "Audi dla mas" ! Powtórzę - DOBRY nóż to towar luksusowy i choćby dlatego musi być drogi, w końcu posiadacze kosztownych drobiazgów to swego rodzaju elita - gdyby każdy mógł mieć wszystko - straciło by to sens (nie mylić ze snobami, choć z drugie strony - a dla kogóż są te customy????).
Trochę długie to-to wyszło. Sorry :oops:
Pzdr.
-wój-
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co nam autoryzowani sprzedawcy...

4. Chris - powiem tak: albo miales zajebista wene, albo masz zajebisty talent. SZACUNEK.


Dzieki - to chyba tylko grypa ;-)

Wlasnie mnie trzesie 39° ... Leb mi peka, stawy wykreca... kurwa - juz trzeci raz w ciagu tygodnia. Za drugim razem mialem 40° i malo mi leb nie wyparowal. Za kazdy razem na drugi dzien jest OK...

Musze umrzec? :? (np. - we snie? :wink:

@Seiken - jau - o to od samego poczatku chodzilo...

Ciao
Chris
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Po co nam autoryzowani sprzedawcy...
...to raczej srodki przeciw grypie :)
spuud
pozdrawia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024