Skocz do zawartości


Zdjęcie

MIKOV czy warto ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

MIKOV czy warto ???
Znalzzłem w sieci taką stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to czeski automat w Polsce można go kupić za około 100 zł zastanawiam się teraz czy warto podobno wykorzystują go Czescy spadochroniarze warto odwiedzić stronkę Mikova chociażby po to aby zobaczyć mnogość wersji tego automatu jakie oferują Czesi.
Ciekaw jestem czy ten nożyk to tylko cóś więcej niż automacik od Ruskich za 30 zł :lol:
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???
byl juz kiedys topic o tym - przejzyj archiwum

ogolnie opinie byly raczej - mocno nizej niz srednie ...
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???
100zl to nie duzo ...mysle ze w sumie mozesz go sobie zakupic ...tak sie najlepiej przekonasz ...albo w miare fajny albo postawisz na polke do kolekcji z serii ciekawostki ....co do czeskich nozy to ciezko mi powiedziec cos wiecej....moze tylko to ze mialem kiedys taki z raczka z rogu jelenia ;) ale sam noz wytrzymywal ciecie blachy(z pomoca mlotka) ;) byl na tyle fajny ze moj ojciec kupowal je wszystkim kumplom wedkarza w prezencie ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???
uzywam go kilka lat jako office fighter...za cenę 80 zł jest to bardzo fajny nozyk.może mam do niego sentyment ale jest na pewno lepszy niz ruskie zpręzyny a do tego nawet ładny.nothing special ale za te cene smialo go moge polecić jako edc i to ze spręzyną!!! :)
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???
Topic już był.
Fajny pstryku, pstryku, za małą kase.

Szkoda tylko że tak trudno kupić nową sprężynę :cry:
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???
Mam takie "cudo" od dwóch lat (kupione za flaszkę od lumpa). Używam go WYŁACZNIE do robienia kanapek w biurze. Generalne uwagi:
- krojenie bułek (niespecjalnie czerstwych, bo mam słabe zęby :) ) wykańcza ostrze średnio po miesiącu
- na spyderco 3-anglu wystarczy 4 razy (!!!!) przejechać i wraca do normy
- raz wyostrzyłem go "na brzytwę" - (Lansky + polerka na skórzanym pasie z zieloną pastą polerską) - bez sensu - po wystruganiu paru patyków na ognisku - dupa blada
- ostrze cieniutkie - owszem do zadźgania kogoś - cool, ale bałbym się cokolwiek nim podważyć - albo się złamie, albo nóż się rozleci
- odpalanie ostrza - ciekawski patent - 100% zabezpieczenia przed przypadkowym otwarciem, 30 % skuteczności, o szybkim otwarciu można zapomnieć, a jeśli ktoś jest nerwowy i obgryza paznokcie to.... nie da rady :) :)
- generalna uwaga - 6/10 po złożeniu noża dzyndzel odpalający go zostaje w jakimś dziwnym położeniu i trzeba zdrowo walnąć nozykiem o coś twardego, coby zaskoczył spowrotem...
Ostatnio najadłem się wstydu, bo nie ostrzyłem go z miesiąc, zamówiliśmy pizzę do roboty, była niepokrojona. Wyciągam Mikova i... styd jak cholera. Na szczęście miałem "maleństwo" - Benchmite i honor uratowałem.
Podsumowując - kosztowny gadżet do biura. Dobrze się nim chlebuś masłem smaruje - szerokie ostrze - i na tym kończą się jego zalety.
Jeśli to podstawowe wyposażenie armii czeskiej :roll: :roll: :roll:
Pzdr
-wój-
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???
Przed laty miałem ten nożyk jak jezdziłem do lasu na obozy z dzieciakami. Fajny patent z tym pstryczkiem odginanym w kierunku ostrza. Nie mniej jednak pomimo fajnego wyglądu to koniec. Po pierwsze najbardziej beznadziejna stal jaką miałem na ostrze. Niewiem co to było ale miękkość tej stali była tak wielka że nienadążałem jej ostrzyć. Z czasem darowałem sobie dbanie o niego. Po jakimś czasie musiałem ruwnież pomagać mu się otwierać bo nie kwapiła się do tego. Lepszym zakupem będzie "CZARNA WDOWA" made in CHINA. :) :) :)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???
Wybaczcie tą opinię ale dla mnie poprostu ten nóż był niewypałem.
Pozdrawiam
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???

office fighter...


8)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???
wiem wiem adaś...bardzo mi sie to podobało;)..kupiłem.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: MIKOV czy warto ???
miałem takiego (nawet 2 ) już raz było zresztą o nich
było to dawno i kosztowały jakieś 50 - 60 PLN
pierwszego katowałem do zniszczenia - wtedy było mi wszystko jedno czy nóż którym rzucam jest fixed czy składany i to zabiło w nim sprężynke.......ale wbijał sie świetnie i świetnie latał - ostry długo nie bywał ale dawał rade ...... jeden mankament który mnie zmartwił na poczatku to to że wszystkie mikovy w sklepie miały nierówno "wycięte" albo "wykute" ( chyba są kute na zimno ze sztancy ??? ) ostrze - tzn każdy był inny - linia środka ostrza ani na jednym za cholere nie pokrywała sie z czubkiem ....... ponadto luzy na osi mocowania ostrza - w zależności od sztuki ......drugi gdzieś zagubiłem u kolegi w samochodzie - niech mu służy
za więcej niż 50 pln bym teraz tego nie kupił ........
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024