Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polonus sum!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!
Kagetora dobrze pisze ale myli sie i to bardzo jesli chodzi o higiene w
sredniowiecznej europie bo byla na wysokim poziomie. Ale niebede sie tu rozpisywal o tym :)

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!

A wspomnijąc o sarmatach i o ich wspaniałych szablach( nei tierdze że sa do bani)powiedzcie jak ci ludzie zachowywali się na sejmikach ?! A prawo liberum veto?


Srutu tutu. Daruj se takie pierdy. No qrna, gdzie się nie ruszyć zawsze można napotkać jakiegoś "Polaka" którego już żydowska "GW", reżymowe TV i przekłamane podręczniki zdążyły wychować na antypolskiej propagandzie... Gdzie patriotyzm, duma narodowa? Szkoda gadać... Słuchaj End, a wspominając o samurajach, najpierw dowiedz się jacy oni byli naprawdę, a nie w filmach i opowiadaniach rożnych sensei od kendo. Do poznania prawdy mogą posłużyć książki z kategorii "życie codzienne w dawnej Japonii", których jest kilka po polsku i mnóstwo po angielsku. Dowiesz się z nich na przykład, że większość samurajów była pedałami, masowo uprawiali pedalstwo między sobą i ze służebnymi chłopcami... A może już to wiesz i ta część samurajskiego etosu szczególnie Cię interesuje? :) Dodajmy, rzecz nie znana w sarmackiej Polsce i polskim etosie rycerskim...


Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!

Znalazłęm przypadkiem ciekawy artykuł


Ciekawy artykuł? Wolne żarty, toć to żałosne wypociny biednego zbzikowańca który chciałby być Japończykiem. Ma małego kutasa jak japusy ale niestety skośnych oczu nie ma i ze złości się wyżywa na europejskiej i polskiej historii. Żenada. Typek jest bardziej szowinistyczny niż rodowici Japończycy.

Wosiu
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!
Tacy jak ty kolesei którzy wszedzie widzą "Zydów" i mówią "wszystk owina żydów! To ze nie mam nowego auta! To żę nei chciało mi się uczyć! To ze opuszczałem lekcje! To że nie chciałem pracować!
To ze byłem alkoholikiem! To że biłem żonę! itd." To jest choroba.
Myślę że geje zdażali się wszędzie ale tylko u europejczyków byli tematem tabu. Nie intersują mnei facecii. Wole kobiety.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!
Lukew. Doedukuj nas na temat higieny w średniowiecznej europie
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!

Tacy jak ty kolesei


Te, zważaj se chłopak! Ja się do ciebie zwracałem zdaje się grzecznie. Z racji m.in. wieku jestem dla ciebie "proszę pana" a "kolesi" sobie szukaj w swoim gimnazjum czy ogólniaku.


którzy wszedzie widzą "Zydów" i mówią "wszystk owina żydów! To ze nie mam nowego auta! To żę nei chciało mi się uczyć! To ze opuszczałem lekcje! To że nie chciałem pracować!
To ze byłem alkoholikiem! To że biłem żonę! itd." To jest choroba.


Co ty nie powiesz? Zaprzeczasz że np."GW" jest posiadana i prowadzona przez osoby pochodzenia żydowskiego i charakteryzuje się ostrym antypolonizmem, zwłaszcza w kwestiach historycznych? Chorobą jest właśne brak patriotyzmu u takich jak ty, ukształtowany w przeważającej mierze na skutek działalności środowiska "GW" i innych, polskojęzycznych ale nie polskich ośrodków.



Myślę że geje zdażali się wszędzie ale tylko u europejczyków byli tematem tabu. Nie intersują mnei facecii. Wole kobiety.


Homoseksualiści, pederaści, pedały, sodomici. Tak by było po polsku. Wyraz gej to obcy wtręt językowy będący efektem tzw. politycznej poprawności. Tabu nie tabu, pedalskich praktyk ci u nas wśród rycerstwa nie bywało, a u onych wśród samurajstwa tak.


Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!

Lukew. Doedukuj nas na temat higieny w średniowiecznej europie


Zanim Lukew się wypowie, może ja coś powiem. Dotyczy to jednak tylko Polski i wczesnego średniowiecza. Pierwszy na świecie pisany opis sauny pochodzi z kroniki Ibrahima Ibn Battuty z końca X wieku we fragmencie opisującym kraj Polan. Ibn Battuta nazwał to "al istba". Finowie prawdopodobnie żyli wtedy jeszcze na półdziko po lasach :) Wśród ludności polskiej długo przetrwały zwyczaje częstego mycia się i restrykcyjne zakazy zanieczyszczania wody np. splunięcie czy nasikanie do źródeka czy strumienia było ciężkim przewinienien o które często posądzano Niemców :-)


Wosiu
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!
Błąd. U nich nie wstydzili się o tym mówić. U nas homoseksualiści kryli się po kontach. Niemożliwe jest by jakieś środowisko uchroniło się od homoseksualistów.
Patriotyzmu mi nie brak ale nadgorliwość w tym patriotyzmie jest gorsza od faszyzmu. Ja nie cierpię tylko tych którzy wchodzą mi w drogę.
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!
co do higieny to Wosiu juz powiedzial i ma racje dopiero jakos w renesansie przestali sie kapac bo odkryli ze z kapieli mozna dostac kiłe :) . A jesli chodzi o pedalow to jesli takiemu udowodniono ze nim jest to mial pozniej troche szersze zwieracze od takiego malego przyradu (stosowanego rowniez na cudzoloznicach) :) )))Pedalstwo niebylo tolerowane ale bylo. Ludzie sie niezmieniaja tylko ich mentalnosc i czasy.

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!
panowie poziom tej dyskusji zaczyna być poziomem knajpianym więc może tam się przeniesiecie
np wpływ pedalstwa na rozwój kultury rycerskiej, albo udział żydomasonerii w kształtowaniu kenjitsu
bo tutaj zaczyna to być po prostu niesmaczne
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!
Moze sam sie przenies. Prawda w oczy kole czy taki delikatny jakis jestes? O co Ci chodzi? Jak jeden czy drugi tak pisze jak powyzej to trudno aby nie dostal stosownej odpowiedzi. A jak Ci sie cos nie podoba to nie zadawaj tych swoich pytan bo sam potem do dyskusji i tak nic nie wnosisz.



Wosiu
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!
po prostu nie spodobało mi się że z normalnego pytania zaczęła się robić ordynarna pyskówka do tego nie bardzo na temat i tyle
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Polonus sum!
Co do sporu jacy bywali samurajowie, to sam mistrz Kurosawa, a i paru niemniejszych od niego "odbrazowiaczy" nakrecilo niezle filmy. Mozna je po prostu sobie odswiezyc. I... pryska mit.
Co do polskiej tradycji oreza, to nie mozna jej negowac. Mial swoje jasne i ciemne strony, jak... kazdy narod.
Co do Gazety i propagowanych przez nia idej, pewnie mozna by popolemizowac. Chyba sie jednakzapedzili, w tym swoim biegu ku Europie.
Mysle, ze tez jej nachalna "pseudofilosemickosc", objawiajaca sie np. m.in. delikatnie mowiac, w malo obiektywnym komentowaniu konfliktu izraelsko-palestynskiego, przynosi wiecej szkody niz budowania tolerancji.
Na szczescie sa madrzy ludzie, ktorzy potrafia wyskoczyc poza wlasne ograniczenia, jak chociazby, piszacy o konflikcie, izraelski pisarz i intelektualista Amos OZ, ktory powiedzial m.in.:
"Przyzwyczailiśmy się kojarzyć fanatyzm ze skrajnymi ideologiami, ale to nieprawda. Fanatykiem może też być wegetarianin, gotów pożreć mnie na surowo za to, że jem mięso. Niepalący, gotów spalić mnie żywcem za to, że palę. Obrońca pokoju, gotów w jego obronie wywołać wojnę światową. Jeśli słuchając tych słów, poczułeś pragnienie, by wszystkich ludzi świata wyleczyć z fanatyzmu, uważaj - bo to może oznaczać, że sam się stałeś fanatykiem antyfanatyzmu".
Coz jeszcze dodac...
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024