Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Kraków] - boken, iaito, bo? Gdzie trenowac/kupic? Legalnosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

[Kraków] - boken, iaito, bo? Gdzie trenowac/kupic? Legalnosc
Witam. Mam do Was, jako ekspertow, pare spraw:

1. Interesuje mnie, gdzie w Krakowie mozna cwiczyc walke bronia biala, taka jak bo (tu glownie 'sztuka dla sztuki', czyt. 'machanie cyrkowe' - czy to zle, ze chcialbym cos takiego umiec? :D ), boken, czy iaito. Jedyne, co wiem, to ze na ul. Miodowej jest seksja Kenjutsu. Gdzie jeszcze?

2. Poza tym chcialbym sie dowiedziec, gdzie najtaniej kupic takowy sprzet (Krakow, ew. sprzedaz wysylkowa), na razie tylko dla totalnego poczatkujacego (nie kupie iaito za 1500PLN)?

3. Jak oceniacie mozliwosci typowo obronno-uliczne np. bokena? Nie, nie jestem jednym z szalencow, ktorzy sie naogladali "Kill Bill", spokojnie :) Po prostu nawyk z Kyokushin (ktore bardzo sobie cenie) kaze mi rozpatrywac takie rzeczy dwojako - pod wzgledem sztuki walki jako takiej oraz pod wzgledem przydatnosci obronnej.

4. O ile dobrze pamietam - w ustawie o broni i amunicji wyszczegolnione jako zakazane sa bodajze "przedmioty imitujace kije bejsbolowe", czy jakos tak. Straz Miejska/Policja moze mnie zgarnac za samo posiadanie bokena (w futerale albo jeslibym trenowal gdzies na trawce, ktora wolno deptac)?
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: [Kraków] - boken, iaito, bo? Gdzie trenowac/kupic? Legalnosc
trenować walkę bronią możesz w każdym dojo aikido, przy krakowskim klubie szermierzy w sekcji kendo jest też grupa iaido poziom moim zdaniem b. wysoki, w Promieniu na ul kościuszki sekcja katori shinto ryu poziom wysoki, kenjitsu o którym wspomniałeś nie wypowiadam się
oprócz tego w co drugim dojo jiujitsu
długi kij najlepiej goście z kungfu na królewskiej, może u Dyducha - Oyama karate ale lepiej spytaj kogoś kto tam chodzi (nie wiem czy to u nich nie jest tylko dla zaawansowanych)
kobudo chyba już w Krakowie nie istnieje
zakup sprzętu tylko w tej chwili wysyłkowo (samuraj albo budo-sport znajdziesz na sieci) albo bezpośrednio w w/w klubach, ostatni sklep do MA jaki się ostał to kicha (podobno jest jakiś w Podgórzu ale tylko podobno)
co do legalności bokkena mieć i nosić możesz
a jeśli użyjesz na kimś... zależy naprawde od okoliczności i od prawnika
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Kraków] - boken, iaito, bo? Gdzie trenowac/kupic? Legalnosc
Sluchaj ja zrobilem sobie tanie a bardzo dobre nawet smiem zaryzykowac ze leprze nisz kupne iaito tak: od znajomego konsarwatora broni japonskiej odrysowalem jak najdokladniej autentyczna glowine ktura najbardziej mi odpowiadala, dalem ja do wykucia podwarszawskim kowalom, specjalistom od broni bialej (oczywisciw wykuli z jedneko kawalka stali bae hamonu hady i innych cudow) za okoo 300zl i teraz sobie sam robie oprawe, nie bedzie jakas cudna ale napewno ladniejsza nisz ze sklepuw wysylkowych. Tylko ze ja mam takie mozliwosci i wiedze jak to zrobic by bylo jak powinno byc. Czyli caly miecz zamknie sie w kwocie okolo 600-800zl a jest naprawde klasa. Ale niewiem czy tski opis cokolwiek ci pomoze.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Kraków] - boken, iaito, bo? Gdzie trenowac/kupic? Legalnosc
cwiczenia z dlugim kijem sa trenowane w Kung Fu Shaolin
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: [Kraków] - boken, iaito, bo? Gdzie trenowac/kupic? Legalnosc
Do bokkena mogą się przyczepić ale do iaito ci się nei przyczepią. to taka paranoja naszego prawa.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Kraków] - boken, iaito, bo? Gdzie trenowac/kupic? Legalnosc
wiec kup iaito i trenuj iaido :>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024