Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ktora latareczke?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ktora latareczke?
Mam sposobnosc kupienia za okolo 15-20Euro uzywanego Surefire 6P,lub za ok 25 prosto spod igly X1 Inovy-i nie wiem co wybrac.Bardziej sklaniam sie do surefire'a,ale za inova przemawia dlugosc swiecenia i zywotnosc diody,ale z drugiej strony nie wiem ile to ma lumenow.Moglby mi ktos cos powiedziec o wytrzymalosci xenonowych zarowek w surefire?A moze wie ktos cos (konkretnego-bo co to jest i z czego to wiem :) )o X1?Co byscie wzieli?
W kwesti przypomnienia to 6p
Dołączona grafika
a to x1 inovy(ten na gorze oczywiscie)
Dołączona grafika
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Ale do czego ma służyć ta latarka?
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Jesli czesto potrzebujesz silne zrodlo swiatla to raczej cos w stylu Maglite.
Jesli zadko a silne to Surefire.
Jesli niezbyt silne (czesto czy nie) to led.

To tak bardzo z grubsza...

Ja bym obstawial Surefire w kazdej sytuacji, pod warunkiem ze sie ma kase i spokoj umyslu na czeste wymiany (stosunkowo drogich) baterii i zarowek..
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
MagLite to ciężki skurczybyk... nieporęczny i ciężko z nim niestety pracować....
Więc sprawiłem sobie latarkę ledową, Arc AAA, najmniejszą możliwą...
Polecam LED zdecydowanie, do pracy można przymocować gdziekolwiek albo wsadzić do gęby, działa naprawdę długo, a w przypadku przyzwoitej diody spokojnie wystarcza do oświetlenie otoczrenia w promieniu kilku metrów.
A SureFire też, kiedyś... Bo ma niesamowite właściwości, ale to raczej dodatek jak dla mnie, z punktu widzenia przeciętnego użytkownika...
Droga rzecz, przede wszystkim w eksploatacji.
Chyba, że po prostu chcesz sobie od czsu do czasu jasno poświecić... :D

BTW czy to przypadkiem nie jest forum o nożach :?:

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?

MagLite to ciężki skurczybyk... nieporęczny i ciężko z nim niestety pracować....


Ze co, prosze? Mam jedna z ich latarek przypieta do kluczy od piwnicy. Miesci sie spokojnie w kieszeni. Nie wiem czy widziales tylko jeden model, ale jest ich z 6, roznej wielkosci..
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Ja wybrałem Walther Tactical.
Kosztuje 80 zł na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Aluminiowa,zarnikxenonowy baterie diwe CR123. Ładnie świeci na bateriach 1,5 h . Świeci silniej niż duży kątowy Fulton.
Malutka do noszenia przy pasku wielkości E2. Włącznik z tyłu jak w Inovie.
Może nie jest to SureFire ale za te pieniądze ....
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Biję się w piersi. Jestem nieśpiący od dawna... Założyłem, choć nie było to nigdzie napisane, że mowa o dużym MagLite, na co najmniej 2 R20.

Pewnie przyszło mi to do głowy ze względu na moc światła, którą w ogóle możnaby porównywać z Surefire... Zresztą oni sami często stosują to porównanie.

Małe MagLite to co innego... Tyle, że w tym rozmiarze i mocy to dla mnie zdecydowanie LED bije je na głowę.

Jak rzecz ma się z Sorefire - wiadomo.

Sorry za nieścisłość.

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Zapraszam tez wszystkich do dzialu "Bron i walka bronia", gdzie zostalo przeniesione moje pytanie o latarki. Tu w koncu jest dzial o nozach :wink:
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Po prostu wyprowadzilem ten temat tutaj,poniewaz kazdy kto mataka high-end latarke daje ja na zdjecie swojego high end noza

Ale sprawa z surefire 6p mi sie cos nie podoba oto zdjecie od goscia ktory mi chce ja opchnac
Dołączona grafika
Jesli porownac z tym co dalem na gorze to niezbyt podobna(karbowania na przodzie)wyglada jak jakas ruska :) wiec chyba pojde na inove
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Surefire to wiadomo #1 , jednak nie kazdy potrzebuje top of the line produktow do codziennego noszenia.
Za duzo mniejsze pieniadze polecam Streamlight Twin -Task czy Pelican M6.
PS
Ten Surefire na zdjeciu przypomina mi raczej stara serie 9P
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Ja proponuje poszukac jakies dobrej latarki na popularne paluszki r6 , bo placic za 1--2 godziny swiecenia ok. 20--40 zł , to chyba glupota , a tak naprawde to polecam zwyklego mini maga--jest tani w exploatacji, i w wiekszosci zastosowan zupelnie wystarcza.Mozna tez zalozyc do niego modul led nawet z LUXEON STAR , lub zarowke xenonowa zamiast tej kryptonowej.Co do inovy--stanowczo za droga w exploatacji jak na leda.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
sure fire za 20 euro//;)...czyli 80 zł..życze szczęscia jesli to jest sure fire...a jesli jest to mam najprostsze rozwiązanie: kup obie i mi sprzedaj sure fire za 120....wtedy nbowa inowa wyjdzie ci taniej ;)
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Kurcze, a ja sie zastanawiam nad srednia latarka - moje typy:
-Streamlight Propolimer 4AA (4xR6)
-Mag-Lite 2D (2xR20)

i co w takim przypadku wybrac :roll:
Doradzcie pliz
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Ja bym wybral maga, ze wzgledu na solidnosc konstrukcji, i mozliwosc zalozenia modulu z luxeonem. A poza tym, to mozna jej uzyc jako palki :)
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?

Ja bym wybral maga, ze wzgledu na solidnosc konstrukcji, i mozliwosc zalozenia modulu z luxeonem. A poza tym, to mozna jej uzyc jako palki :)

Wiesz, bardziej mi zalezy na parametrach swietlnych niz obronnych :D
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
nie wiem jak tam streamlite akurat ten model ale maglite nosiłąem dośc długo: cięzka i wcale nie mała.do tego brak możliwości zaczepienia.powieszenia,do tego sie kula ;) ....przeszedłem na surefire;).
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
minimag powinien miec w komplecie metalowa klamerke, ktora umozliwia zalozenie do paska , a co do wagi to sie zgodze, lecz te pare deko jest do przezycia, zwlaszcza na niski koszt eksploatacji maga, i mozliwosc ''Tuningu''
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Ta klamerka to gówno, wygląda jak skówka od długopisu. badziew i do tego zsuwa się z latarki.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Firmowy klips, który można dokupić faktycznie jest mało poręczny ... cienki, krótki, mały ... i wogóle jakiś taki gorzej trzymający taki kawał aluminium niż w większości zwykłych cienkopisów, długopisów itp. Tak proporcjonalnie porównując kształty i masę. Coś słabo to dopasowali do latarki ...

Mini MagLite 2AA żre żarówki jak gupia :( . A już napewno przy pierwszym komplecie zarówek bańka ciemnieje i latarka zaczyna świecić na 3/4 mocy albo i słabiej. To wkurzajace przy niemałej cenie za 1 żaróweczkę :( .
Miałem przypadki, że znajomym żarówka walnęła już na pierwszym komplecie baterii. Ile to było ... może 5h świecenia ? Ja swoje po prostu wymieniałem częściej, bo mnie wkurzało takie zaciemnienie i żółtawe swiatło z nowych baterii.
Można kupić znacznie tańsze, nieoryginalne żaróweczki. Ale jeszcze ich nie testowałem, bo po założeniu Opalec NB nie wróciłem do zarówek a drugą Mini M. kupiłem pod 1W Luxeona.

Sama konstrukcja jest OK na mocną EDC, chociaż wystarczy ponosić tydzień Sure-Fire, żeby potem brakowało wyłącznika "dupkowego". Szczególnie przy Luxeonach, bo wtedy latarkę można traktować też jako oświetlenie obronne. Daje po okach porządnie. W zależności od upchanej elektroniki 2-2,5h i ciut słabiej albo mocniej od Sure-Fire KL1.

Przez te diody zostało mi w pudełku z żarówkami kilka zapasowych do Mini M. i chyba zaniosę je w komis do jakiegos sklepu, bo sam nie zużyję ;) .
Pozdrawiam
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ktora latareczke?
Aha ... do przerobionych Mini Maglite w BJ System (moduł z 1W Luxeonem) dostaje się wyłacznik dupkowy. A jak się niechcący nie dostaje, to trzeba się na takie zapisać jak będą na stoku.
Bo bez tego luxeon niepotrzebnie przy włączaniu i wyłączaniu szoruje o wnętrze colimatora ( taka "wesoła" soczewka wstawiana zamiast odbłyśnika aby luxeon ładnie świecił do przudu a światełko było ładnie skupione ).

Tak na marginesie - kupując sobie samemu Luxeony do jakiś modyfikacji pytajcie o te colimatory, bo bez tego to ta dioda świeci wybitnie nieużytecznie.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024