Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Bardzo prosze, wyszalejcie sie chlopcy i dziewczeta ktorzy walcza na codzien na matach, parkietach i chodnikach, powiedzcie mi, jakie jest Wasze zdanie na temat obecnej formy capoeira w Polsce? Chetnie poznam Wasze opinie, Wasze zdania. Nie ma byc to kolejna gadka o wyzszosci, po prostu nie porownujac do niczego pokazcie obecnie slabe jej punkty. Lepiej zebrac te rozmowe do kupy, niz po wszystkich tematach wyszukiwac sie aluzji i glupich tekstow ;) To takze nie ma byc prowokacja, po prostu prosze ludzi na poziomie o wyrazenie swojego zdania, a takze chcialbym sie pokusic o probe przyblizenia tematu konfrontacji capoeira z innymi sztukami walki. Nie chodzi mi o teoretyzowanie - prosze o konkretne przyklady. No wiec - OGNIA - zaczynamy ;) Moze ktos stanie ze mna na macie? :D
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
capo jest swietna,jesli chce sie nauczyc akrobatyki.z doswiadczen znjaomych wiem,ze przydaje sie do breaka.sam z capo niewiele mam wspolnego,ale szanuje tych bialo ubranych kolesi,ktorzy maszeruja przez maisto w bialych ciuszkach z roznymi instrumentami.uwazam,ze jesli ktos zajmuje sie jakakolwiek MA/MMA itd. tak,ze wklada w to maxymalnie siebie,to nalezy mu sie szacunek .i nie ma znaczenia czy jest to capo,ll,tai chi itd.a texty w stylu "szanuje tylko prawdziwych fighterow,co cwicza boks/bjj itd." lecza mnie okrutnie.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
capoeira- jak dla mnie fajna sprawa, fajnie ludzie... niezly klimat, ale mam takie odczucie ze to jednak bardziej kultywacja czesci kultury afrobrazylijskiej niz system stricte do walki- a wrazenie to opieram na porownaniu treningow z innymi systemami, moze ja po prostu za malo widzialem, nie wiem. co do konfrontacji- byl sparring z Kaszubem i Scorpiao :) nogi + rece, w rekawicach, z Kaszubem chyba same rece...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

bardziej kultywacja czesci kultury afrobrazylijskiej niz system stricte do walki

ale tego chyba nikt nie kwestionuje. w capo aspekt walki to pewna jej czesc. w zaleznosci od grupy to moze byc 10%, 30%, 50%, itd.
ale jeszcze potrzebny jest czas na nauczanie pozostalych jej aspektow.
wiec jezeli ktos chce nauczyc sie tylko skutecznej walki to wybor capo nie jest najlepszy.
skutecznosc capo jest nizsza od wszystkich systemow, ktore poswiecaja wiekszosc (czyli powiedzmy 85% czasu i wiecej) czasu na nauke walki (sparingi, worki, itd., itp.).

natomiast nie mozna stwierdzic, ze capo jest zupelnie nieskuteczna opierajac sie na pokazach widzianych w telewizji czy nawet na zywo. pokazy to jedno, codzienny trening to drugie. maja miejsce pelnokontaktowe walki capoeira, ktore na pewno nie sa takie jak w thaiu czy kicku ale nie mozna ich nazwac baletem oraz oczywiscie nie maja nic wspolnego z tym co sie widzi na pokazach gdzie najwazniejsze jest wlasnie przekazanie efektownosci oraz egzotyki capo.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Chyba się mylicie co do skuteczności capo. Bo to przecież system walki "najbardziej ofensywny i efektywny" (nie mylić z efektownym). Można się o tym dowiedzieć np. z plakatów reklamowych jednej grupy capo w Warszawie :-)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
widzialem jakis plakat przy budosporcie na brackiej ale nie pamietam co tam stalo napisane :)
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Wszyscy Capoeiristas jakich znam to zarozumiale cwaniaczki bez kultury.
I nie wiem czy to regula, czy ja poprostu trafilem na takich ludzi?
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Jedynym minusem capoeira w Polsce jest to, że jest ona dopiero niedługo na rynku. Mało jest osób ćwiczących kilka lat i dłużej. Capoeira cały czas się rozwija, ale żeby osiągnęła naprawdę wysoki poziom to potrzeba czasu. A co do jej skuteczności, to przecież i tak walczy człowiek, a capoeira jest sztuką walki jak wszystkie inne.
  • 0

budo_mroova
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Beribazu

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

Wszyscy Capoeiristas jakich znam to zarozumiale cwaniaczki bez kultury.
I nie wiem czy to regula, czy ja poprostu trafilem na takich ludzi?


To chyba sie nie spotkalismy :) Ludzie sa rozni jak wszedzie, chyba miales pecha. Ja poznalem na prawde fajnych ludzi na capo i jest to jeden z glownych powodow, dla ktorych trenuje.

Pozdr
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

A co do jej skuteczności, to przecież i tak walczy człowiek, a capoeira jest sztuką walki jak wszystkie inne.


czlowiek czy styl to inny temat i prosilbym go w tym watku nie rozwijac.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

I nie wiem czy to regula, czy ja poprostu trafilem na takich ludzi?

zle trafiles
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

Bardzo prosze, wyszalejcie sie chlopcy i dziewczeta ktorzy walcza na codzien na matach, parkietach i chodnikach, powiedzcie mi, jakie jest Wasze zdanie na temat obecnej formy capoeira w Polsce?


Jedyne co widziałem dotąd to kilka pokazów i jakiś film (ale nie pamiętam tytułu).

Wrażenia?

Bardzo fajna rzecz. Nie wiem, jak to jest z tą skutecznością (tzn wiadomo, że bjj jest najlepsze ze wszystkiego :lol: ), ale bardzo mi się podobało (a te akrobacje... miodzio)

pozdrawiam kolegów.

A co do maty. Z przyjemnością, pod warunkiem, że to nie będzie w celu udowadniania wyższości. :-)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

A co do maty. Z przyjemnością, pod warunkiem, że to nie będzie w celu udowadniania wyższości. :-)


Hehe :D No i tu wychodzi problem - jesli trenowalem/trenuje BJJ i stosuje je w roda, to czy moge mowic o konfrontacji na macie i uzyciu Capoeira? Mało kto jest, kto cwiczy tylko jeden styl walki (tu zaprzeczam sam sobie, bo jakies pol roku pisalem co innego, genosha pamieta ;>), wiec wlasciwie nie da sie porownac czystej Capoeira z innym stylem. Dla mnie Capoeira jest jednak zawsze tą bazą.

... i choćbym chciał to nic nie udowodnie ;)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

Hehe :D No i tu wychodzi problem - jesli trenowalem/trenuje BJJ i stosuje je w roda, to czy moge mowic o konfrontacji na macie i uzyciu Capoeira?


To mnie jest łatwiej.
O ile czegoś nie pokręciłem to twórca tkd powiedział kiedyś coś w stylu, że taekwon-do powinno się rozwijać także przez adaptowanie innych niż podtawowe technik.

Więc kiedyś przy okazji możemy się tarzać na macie, ale i tak będę twierdził, że to czyste Taekwon-Do. :)

BTW. widziałem gdzies kiedyś jakiś filmik, gdzie adept capoeira i takewon-do WTF robili te same kopnięcia w wyskoku (do tego jakieś salta i coś tam jeszcze). Nie to, że nie lubię WTF, ale Capo wypadło imho ładniej. :-)
(a tak się podliżę)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

A co do jej skuteczności, to przecież i tak walczy człowiek, a capoeira jest sztuką walki jak wszystkie inne.


Taak, stara gadka :) Właśnie takie m.in. wypowiedzi kształtują stosunek do capo :)

Walczy człowiek - owszem - ale niezmiernie ważne czym. Dobra bo się robi OT - i tak nie zmienisz zdania (może po kilku konfrontacjach albo kilku latach treningów).

Dziwią mnie w capo pozycje, "garda", kombinacje, wykonanie technik - uważam tą SW za mało skuteczną; ciekawa jest otoczka - jak ktoś tego szuka to bomba :) :peace: Zawodnicy mają dobre wytrenowanie akrobatyczne :wink:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

Wszyscy Capoeiristas jakich znam to zarozumiale cwaniaczki bez kultury.
I nie wiem czy to regula, czy ja poprostu trafilem na takich ludzi?


Tez moge zaszufladkowac wszystkich Aikidokow i powiedziec, ze to kolesie z symptomami megalomanii i "straznicy moralnosci", ale tego nie zrobie, bo np. moj ksiadz katecheta jest bardzo wporzo ;) Widac trafiasz na zlych capoeiristow, tak jak ja trafiam na zlych aikidokow. a szufladkowanie to bardzo niebezpieczna rzecz, na dodatek jest oznaka ograniczenia.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
ja jestem calkiem w porzo aikidoka ( choc aktualnie bylym) :wink: :twisted: :wink:
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

szufladkowanie to bardzo niebezpieczna rzecz, na dodatek jest oznaka ograniczenia.

Chcesz przez to powiedziec ze jestem ograniczony?
Jestem pewien ze nie, bo oznaczalo by to ze jestes zarozumialy i bez kultury ;)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

Wszyscy Capoeiristas jakich znam to zarozumiale cwaniaczki bez kultury.
I nie wiem czy to regula, czy ja poprostu trafilem na takich ludzi?

Tia, pewnie. znasz 2 moze 3 capoeiristas i do razu twierdzisz, ze wszyscy sa tacy. Zawsze znajdzie sie kilku zarozumialcow, ale nie jest regółą ze wszyscy sa tacy. :twisted:
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

Tia, pewnie. znasz 2 moze 3 capoeiristas i do razu twierdzisz, ze wszyscy sa tacy. Zawsze znajdzie sie kilku zarozumialcow, ale nie jest regółą ze wszyscy sa tacy. :twisted:

Znam duzo wiecej. Pewnie ze nie twierdze ze wszyscy sa tacy. Mam tylko male uprzedzenia. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024