Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_pablozoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P - ń

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Namawiałem moje dziewczę na aikido (kiedy sam jeszcze je ćwiczyłem). Mówiłem, że jest do tego stworzona, że będzie piękną samurajicą.
Zaprowadziłem na trening. Pokazałem filmiki. Pożyczyłem książkę.
A ona wzięła koleżaneczki i pozapisywały się na jakąś kapułerę hałaśliwą :?
Obraza. Prosto w ryj :lol:
I jak mam Was lubić :?: :wink:

Jest punkt wspólny łączący aikido i capo: Inne niż w pozostałych sztukach powody trenowania. Już nie wnikam jakie. Ale na pewno na 1 - szym miejscu nie stoi tu samoobrona, albo sport (w znaczeniu: kariera, medale). Dlatego rozumiem i szanuje.

Jak dla mnie, capo jest zbyt hałaśliwa.
Z pokazówek wolę aikido. Chłód i ta robiona dostojność - to jest to! Kwestia gustu.
Co do bojowej przydatności :twisted: mam mieszane uczucia. Ale capo znam tylko z pokazów, więc wolę się nie odzywać :|
I tyle.

P.S. Macias: Ja się przyłączam :) Już ostrzę widelce :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
No to ty tez sie musisz w takim razie "zapisac" :lol:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
A ja capoeire widze tak:
Jest to calkiem mily sposob spedzenia czasu, wsrod ludzi o podobnych zainteresowaniach, poprawa sprawnosci fiycznej, poruszania sie- a nie siedzenia przed tv- na treningach, samodoskonalenie sie, trud wlozony w treningi - slowem super sprawa. Ale jest drugi aspekt capoeiry czyli walka, nie tylko taniec i tu nie ma skutecznosci- trudno, ale ja tak to widze. A teraz uzasadnie: nie ma workow, pelnokontaktowych sparingow, cwiczen scisle ukierunkowanych pod walke. Tu nie moze byc super efektow, bo to nie idzie w ta strone. Idzie w inna, czyli tej sprawnosci i wiezi w grupie i tu jest dobrze, ale nic nie moze byc "wszystko najlepiej, we wszystkie strony". Co do lasek na dychu to rzeczywiscie czasem odnosze wrazenie, jak patrze, ze do tego capo sluzy. Ja nie urzadzalbym takiego "show" z tkd, boxu, kboxu,bjj. Nie znam dobrze zalozen systemu wiec nie do konca wiem czy to dobrze czy zle- ze tak sie chlopaki "obtanczaja" po imprezach.

PS: Przeczytalem post pare razy i nie doszukalem sie ataku na capoeire, jesli ktos cos wyszuka to sory - niezamierzone.

Pozdrawiam i szacuneczek
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

[...] Tu nie moze byc super efektow, bo to nie idzie w ta strone.[...]

Super skutecznosci - rzeczywiscie, raczej nie. Ale jesli osobiscie dopracuje sie pewne rzeczy to jakas (mniejsza albo wieksza) skutecznosc bedzie ;]
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Wydaje mi sie, ze niedoceniacie wysokiego poziomu ogolnej sprawnosci fizycznej w samoobronie.

Jezeli ktos trenuje jakikolwiek sport 3 lub 4 x w tygodniu, to w konfronatcji ze zwyczajnym czlowieczkiem, spedzajacym czas przed telewizorem, ma znacznie wieksze szanse na wygrana.

Mnie osobiscie capo bardzo sie podoba, choc pokazow ulicznych nie lubie.. z zazdrosci :)
  • 0

budo_dora
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Ech, o skutecznosci Capo bylo juz w niezliczonej ilosci postow... Pozostawmy to lepiej w spokoju...

A takie male pytanko do tych, ktorzy trenuja Capo: nie wkurza Was jak jakis kolega, ktory nie ma o Capo pojecia truje Wam, zebyscie pokazali "cos fajnego"? Mnie to straaaasznie wkurza, bo akrobacje u mnie rownaja sie zero, i jak powiem, ze nie potrafie zadnych gwiazd bez rak, gwiazd do tylu itd. to od razu mysla, ze jesli tego sie nie potrafi (po powiedzmy 6 miesiacach trenowania) to sie nic nie umie... A przeciez jest jeszcze cos tak bardzo waznego jak bazy i poruszanie sie...
Dla takich ludkow Capoeira jest niczym innym jak tylko akrobacjami... :?

Przepraszam bardzo za off topic... :oops:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Jest wyjscie : poprostu nie chwalic sie, ze sie trenuje capo i nikt nie bedzie namawial: no pokaz cos fajnego, no wez, pokaz co umiesz :)
W koncu 3 zasada regulaminu capoeira Mestre Bimba glosi: Nie chwal się swoim rozwojem przed przyjaciółmi poza „roda”. Pamiętaj że zaskoczenie jest twoim najlepszym sprzymierzeńcem w walce. Ale sie Off topic'ów nazbieralo :D
  • 0

budo_dora
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Nio, masz racje ArkuS... Najlepiej sie po prostu nie chwalic i nie mowic o tym, ze sie trenuje... Ale czasami niesposob, zeby sie ktos nie dowiedzial i ten "ktos" powiedzial komus innemu, itd itd... :wink:

Koniec Off topic`ow :!: :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
A przepraszam - nie chce wzniecac kolejnych wasni.

Jedyne, co nie podoba mi sie w capo, po uwzglednieniu jego zalozen, to chyba dosc duza kontuzyjnosc. Jezeli sie myle, prosze wyprowadzic mnie z bledu.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
Sorka za drazenie tematu ale przeczytalem:

Nie chwal się swoim rozwojem przed przyjaciółmi poza „roda”.


Czyli nie moga "smigac" na dyskotekach wg. "zalozen programowych".

Pozdrawiam i szacunek dla wszystkich
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

A przepraszam - nie chce wzniecac kolejnych wasni.

Jedyne, co nie podoba mi sie w capo, po uwzglednieniu jego zalozen, to chyba dosc duza kontuzyjnosc. Jezeli sie myle, prosze wyprowadzic mnie z bledu.

Tyle czasu juz proboje sie czegos nauczyc i ani razu sobie nic nie zrobilem :)
  • 0

budo_pablozoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P - ń

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira

No to ty tez sie musisz w takim razie "zapisac" :lol:


Spoko, wszystko pod kontrolą Mam oczy szeroko otwarte 8O
Jeśli myślimy o tym samym :wink:
ekhm nastepny OT... :roll:
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stosunek ludzi cwiczacych MA do Capoeira
A wiec po kolei:
@ Dora - tacy ludzie powinni sie zapisac na akrobatyke, a nie na capoeira. Sa irytujacy, ale co zrobic...

@ Niedziel - a po co "smigac" cos na dyskotekach? To tam sie idzie zeby skakac salta? Troche bez sensu jak dla mnie... zreszta akrobatyka jako taka nie jest "obowiazkowa" w capoeira, ale tak czy inaczej z czasem przychodzi :]

@ MAciek - kontuzyjny to jest kazdy sport :] I w capoeira tez mozna sobie cos zrobic, ale mnie do tej pory nic powaznego sie nie przytrafilo...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024