Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opinie na temat nowego nr Budodojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo
Szczepciu, musze cię zmartwic ale dla mnie argumenty Prorocka brzmią bardziej przekonująco, nie wspominając o tym, że nie ma w nich twego "bojowego ducha" który niekiedy graniczy z zajadłoscia :P :wink:

Tak więc Prorok 2 Szczepan 0 8) :P

Na pocieszenie dodam, gratulacje z powodu nowego zdjątka - znacznie bardziej udane, choć wodza w pióropuszu chyba nic nie przebije :) :) :) Ale czekam, az mnie zaskoczysz 8) :wink:
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo
slusznie...
co Prorock to Prorock
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo
Labedziu wielmozny, ja tu nie robie zadnych zawodow z Prorockiem. Po prostu przedstawiam to co mysle i koniec.
Kazdy rozumie cwiczenie mieczem na poziomie wlasnych umiejetnosci. Tego sie nie da przeskoczyc. Te rozumienie zalezy tez od tego jakiego ma instruktora. Jesli dla kogos jest to rodzaj zabawy, gry, kto kogo uderzy lub przepchnie, to na zdrowie. Mamy w koncu demokracje, nie?

Co do zdjec to cieszy mnie ze ci sie podoba. szkoda ze nie mozemy zobaczyc twojego ryja :lol: :P :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

Co do zdjec to cieszy mnie ze ci sie podoba. szkoda ze nie mozemy zobaczyc twojego ryja :lol: :P :wink:

Chciałes rzec dzióbka :) :D :lol: 8) Każdy kto tego pragnie może wejść na stronę klubową - link poniżej. A ty co Szczepciu - stęskniłeś się :?: :oops: :wink: 8)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

Labedziu wielmozny, ja tu nie robie zadnych zawodow z Prorockiem. Po prostu przedstawiam to co mysle i koniec.
Kazdy rozumie cwiczenie mieczem na poziomie wlasnych umiejetnosci. Tego sie nie da przeskoczyc.

Trudno się z tym nie zgodzić. Na każdą metodę treningową jest miejsce i czas. Ćwiczenie z fukuro-shinai mnie zachwyciło, dlatego pewnie na moim etapie jest bardzo cenne.

W tej dyskusji dziwi mnie jedynie potępianie w czambuł metody ćwiczenia, z którą Szczepan nigdy poza filmem z Inabą i tą dyskusją się nie zetknął.

Co do zdjec to cieszy mnie ze ci sie podoba. szkoda ze nie mozemy zobaczyc twojego ryja :lol: :P :wink:


:?: :!: A ja myślałem, że ta gęba na zdjęciu z napisem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], to właśnie fizjonomia Jego Eminencji Redakcji. Czyżbym się mylił? :twisted: :roll: :wink: Mam słabą pamięć do twarzy.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo



Co do zdjec to cieszy mnie ze ci sie podoba. szkoda ze nie mozemy zobaczyc twojego ryja :lol: :P :wink:

Chciałes rzec dzióbka :) :D :lol: 8) Każdy kto tego pragnie może wejść na stronę klubową - link poniżej. A ty co Szczepciu - stęskniłeś się :?: :oops: :wink: 8)

Na zdjęciach rzeczywiście prezentuje się okazale. Nie dziwne, że to idol nastolatek.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

Na zdjęciach rzeczywiście prezentuje się okazale. Nie dziwne, że to idol nastolatek.

Baaa ja mam branie u Pań w kazdym wieku :oops: :oops: :P Tylko czasem jakieś takie słabowidzace sa :? 8) :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo
Labedziu, to nie chodzi o to ze one slabo widza, tylko ze sa to nastolatki powyzej 60 lat :lol:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

Labedziu, to nie chodzi o to ze one slabo widza, tylko ze sa to nastolatki powyzej 60 lat :lol:

A najbardziej lubie te 17- nastki - do setki rzecz jasna 8) :) :lol: :D :wink:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

Tylko czasem jakieś takie słabowidzace sa :? 8) :wink:

Te lepiej widzące możesz oślepić innymi atutami, wtedy nie zwrócą uwagi na ryj. :lol: :twisted: :wink:

Psychologia poucza, że mężczyźni są czulsi na bodźce wzrokowe, panie zaś na głos, czułe słowa i dotyk. Doświadczenie poucza zaś, że silny bodziec wzrokowy (np. wypasiona beemka) pozwala zrekomensować niedostatki innych środków.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

A najbardziej lubie te 17- nastki - do setki rzecz jasna 8) :) :lol: :D :wink:

Chyba onieśmieliłeś jedyną 17-tkę w okolicy, bo nie reaguje na post. Pewnie przygotowuje się do stażu z Pascalem w ten weekend.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

Chyba onieśmieliłeś jedyną 17-tkę w okolicy, bo nie reaguje na post. Pewnie przygotowuje się do stażu z Pascalem w ten weekend.


nop wlasnie i ma za to u nas przerabane, niech no sie tylko spotkamy nastepnym razem :twisted: :twisted:

A moze nasza wlasna 17 tka po prostu zajeta jest poznawaniem kolejnych tajemnic ...aikido.... u jej najbardziej ulubionego sensei'a R.H? :wink: Na pewno Go nie zdradzi dla Pascala!!!!!! :twisted:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo
Dobra dobra, cwaniaczki :evil: :wink: Prawda jest taka, ze ona pisze do mnie na priva i od tej pory juz nie potrzebuje wysłuchiwac waszych "madrości" :rofl: :peace: :) 8) :P
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo
no poprostu kryminal :!: :!: 8)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

no poprostu kryminal :!: :!: 8)

Jeśli Łabędź ma dobrego papuga, to się wybroni. Ptak ptakowi oka nie wykole. :lol: :wink: :twisted:
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo
co do glownego watku,
to mnie sie ta gazeta podoba i popieram, a dolaczane filmiki to strzal w 10.
pozdro
nana
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

co do glownego watku,
to mnie sie ta gazeta podoba i popieram, a dolaczane filmiki to strzal w 10.
pozdro
nana


Dzięki ,że ktoś wrócił do tytułowego topicu. poklon
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo
Zazdrosnik :!: :wink: Nie może znieść jeśli dyskusja przeniesie sie na inny temat niż on sam albo jego nowa zabaweczka :) :) :lol: :P :D :wink:
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo
To ja takze wruce do watku gluwnego. Pismo trzyma poziom moim zdaniem, ale ma kilka duzych wad. Jedna z nich sa dosc nudnawe recezje filmuw szkolne niczym z lawy licealnej, od mojego starego profesora dostalibyscie 2 za brak polotu i sztampowe potraktowanie tematu. Druga wada sa po prostu potwornej jakosci zdjecia. Smiech na sali! Panowie troche samokrytycyzmu, chcecie pisac o mieczach japonskich, rzucacie na prawo i lewo nazwami i drzewami genealogicznymi a na zdjeciach glowni nic nie widac! O przepraszam jednak widac...fotografa :lol: .

Zato cd choc jakosc slaba to wartosc merytoryczna spora,zadowala mnie wpelni, moze ciut zeczywiscie za mocno i tendencyjnie :wink: pomontowane ale obejzalem z 3 razy a to oczyms swiadczy.

Co do wontku walki: Szczepan ma racje walka wszelkimi wynalazkami majacymi za zadanie podwyzszyc bezpieczenstwo choc mila i ciekawa ma malo wspulnego z prawdziwa wlaka. Ktos napisal rze dzieki takiemu czemus mozna czuc sie bezpiecznie i nie martwic o kontuzje. No i to jest meritum sprawy, gdy nie musimy obawiac sie o kontuzje wiekszosc technik zmienia swuj krztalt i zupelnie inne staja sie skuteczne, jak chocby wypady. Pozatym co do skracania dystansu i uderzania tsuka, to moze ma rece i nogi w zatloczonych uliczkach gdzie najpierw trzeba sobie wywalczyc przestrzen do poruszania sie a potem dopiero zaczyna sie walka, w pojedynkach realnych nie ma szans na jakies pchniecia czy udezenia innymi elementami broni. Pozatym wiekzosc pojedynkuw konczyla sie rana reki lub nogi w pelnym dystansie wiec gdzie tu wogle mowa o puldystansie lub zwarciu?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Opinie na temat nowego nr Budodojo

Co do watku walki: Szczepan ma racje, walka wszelkimi wynalazkami majacymi za zadanie podwyzszyc bezpieczenstwo, choc mila i ciekawa, ma malo wspolnego z prawdziwa walka. Ktos napisal, ze dzieki takiemu czemus mozna czuc sie bezpiecznie i nie martwic o kontuzje. No i to jest meritum sprawy, gdy nie musimy obawiac sie o kontuzje, wiekszosc technik zmienia swoj ksztalt i zupelnie inne staja sie skuteczne, jak chocby wypady.

Moje stanowisko jest takie: dopóki te wynalazki są elementem szkoły, którą ćwiczę, będę je stosował. W nauce trzeba stosować wszelkie przydatne pomoce naukowe.

Poza tym, co do skracania dystansu i uderzania tsuka, to moze ma rece i nogi w zatloczonych uliczkach, gdzie najpierw trzeba sobie wywalczyc przestrzen do poruszania sie, a potem dopiero zaczyna sie walka, w pojedynkach realnych nie ma szans na jakies pchniecia czy uderzenia innymi elementami broni. Poza tym wiekszosc pojedynkow konczyla sie rana reki lub nogi w pelnym dystansie wiec gdzie tu w oogle mowa o poldystansie lub zwarciu?

Pojedynkowanie się jest tylko jednym z zastosowań miecza. Walka do pierwszej krwi to romantyczny wymysł literacki. Podstawowym zastosowaniem broni jest zabijanie.

Przez większą część swojej historii miecz służył do wyrzynania wrogów na polu bitwy, w tłumie wbiegających na siebie różnie uzbrojonych wrogów. Taka sytuacja jest bardzo odmienna od pojedynku, a szkoły miecza też musiały uczyć radzenia sobie z nią.

Półdystans i zwarcie:
Szkoły miecza uczą technik stosowanych w przeróżnych sytuacjach. Równie dobrze można się dziwić, po co są techniki wyciągania miecza i cięcia w seiza, przecież nikt się nie pojedynkuje w seiza.

Podstawową strategią w każdej rozgrywce jest uciekanie z sytuacji w których jesteśmy słabsi i rozstrzyganie walki tam, gdzie mamy przewagę. Jeżeli potrafimy walczyć w zwarciu i stoimy naprzeciwko kogoś, kto jest świetnym szermierzem, ale nie wie, że można walczyć w zwarciu, to zawsze dążymy do zwarcia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024