Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompeczki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Pompeczki
Dobra :) Objechalem cale forum bokserskie i nie widzial ja takiego tematu. Wiec wio
Jak wyglada sprawa z pompkami w boksie? Ile sie tego robi (ile serii po ile powtorzen)? Jak czesto (ile razy dziennie, co ile dni)? W jaki sposob najlepiej czy lepiej roznie (rozstaw rak, polozenie nog, na kostkach, a jak znowusz na kostkach to na dywanie? na golej podlodze? na czym? :) )?
I w ogole wszystko inne o pompeczkach co nawet pominalem. Z gory dziekuje za wszelakie informacje. mowa
  • 0

budo_lifefighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
nie znam sie moze ale sadze ze to sprawa indywidualna. Ty decydujesz jakie pompki, ile, gdzie.
Pompki sa takim cwiczeniem ze ubijaja miesnie. Natomiast na silowni mozna wyrobic mase. Mowie tak o tym tak poza tym by byc moze Ci to uswiadomic.
Z drugiej strony na silowni mozna stracic szybkosc, ale mysle ze odpowiednie polaczenie cwiczen areobowych i silowych bedzie w sam raz.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
Pompeczki to tylko na kosteczkach, trzeba utwardzac powierzchnie uderzajace :twisted:

Szacunek dla pompujacych
  • 0

budo_hamlecik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
Pompki na kostkach wykonuje sie na "golej" podlodze :twisted: . Warto pamietac, ze pompki na kostkach robi sie na pierwszych dwoch najbardziej wysunietych kostkach. (prawa reka pierwsze dwie lewe kostki, lewa reka pierwszy dwie prawe kostki) :D
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
Co do ilosci to ja przynajmniej robie 2 razy dziennie po 3 serie
tzn 1 serie robie ile moge druga po 20-30 sekundach odpoczynku tez ile moge i tak samo 3 serie
robie tak rano i wieczorem
Taki sposub jest b.dobry moim zdaniem bo z kazdym dniem wychodzi ci ze robisz wiecej pompeczek ja naprzyklad w jednej serii robie 70 pompek a w 3 50 :(
i rano i wieczorek na kostkach na golej podlodze (dywanu nie lubie bo jest nieodkurzony i paprochy sie wpijaja w skore :lol: :lol: )
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
"Pompki sa takim cwiczeniem ze ubijaja miesnie. Natomiast na silowni mozna wyrobic mase. Mowie tak o tym tak poza tym by byc moze Ci to uswiadomic." Dzieki Litefighter! Zapamietam to sobie, albo dzies zapisze :) hyhyhy
To ogolnie wychodzi na to ze nic tylko klasc sie na goly podlug na 2 odpowiednie kostki i stukac ile wlaezie? :) Ok. Moze jednak ktos ma inne zdanie chetnie poczytam. mowa
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
ja zeby mi sie nie znudzilo robilem pompki roznie... albo zwykle (moga byc z podskokiem), albo na piesciach (tez polecam z podskokiem)... a odnosnie ilosci powtorzen w serii to do upadlego. i tak cienko mi idzie na razie zrobilem na maksa 90 w serii, a ilosc serii robie rozna (do 12 serii). mam znajomego... robi 170 powtorzen w serii (!) ok 170 cm wzrostu, 85kg masy.
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
jeszcze_nieumarly fajny opis :D
POZDRO
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
dzieki, jestem troche cyniczny przez kontuzje :(

pozdrawiam
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
Pompki na kostkach to sie robi ale nie dlatego zeby utwardzic kosci :lol:
Poprostu wzmacniamy w ten sposob nadgarstek i uczymy sie trzymac prosto pod obciazeniem.
Jestem ciekawy kiedy u nas i nie tylko u nas przestanie panowac zabobonna opinia, ze mocna utwardzic kosci? 8O
Jedyne co to przyzwyczaic sie do bolu mozna a w skrajnym przypadku rozpieprzyc sobie nerwy a to juz prowadzi najkrotsza droga do kalectwa :cry:
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
robiac pompki na piesciach mozna pozniej zauwazyc ze lepiej sie uderza... reka sama sie uklada do ciosu
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
O robieniu pompek na kosciach i tzw. utwardzaniu to juz mi sie nie chce pisac... Tyle razy bowiem odradzalem... Ale z drugiej strony caly czas zastanawiam sie co mozna osiagnac robiac tyle pompek? Mozna zostac mistrzem swiata w boksie, karate? Nie... W pompkach. Ale rozumiem. Sam przez to kiedys przechodzilem. Tez mi sie wydawalo, ze im trening dluzszy, im wiecej cwiczen, czy ruchow - to lepiej.
Pozdrawiam i namawiam do zdrowego rozsadku. Przykladowy trening np. boksera mozna znalezc w necie. Pompki nie odrywaja tam zadnej szczegolnej roli.
K_P
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
w moim przypadku obecnie nie moge normalnie trenowac dopoki nie wylecze kontuzji... wiec doladowuje sie pompkami, silownia, bycmoze tluczenie worka tez mi odpadnie... o rozciaganiu rowniez moge zapomniec. ale coz... nie zamierzam skonczyc z treningiem,
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki

Pompki na kostkach to sie robi ale nie dlatego zeby utwardzic kosci
Poprostu wzmacniamy w ten sposob nadgarstek i uczymy sie trzymac prosto pod obciazeniem.
Jestem ciekawy kiedy u nas i nie tylko u nas przestanie panowac zabobonna opinia, ze mocna utwardzic kosci?
Jedyne co to przyzwyczaic sie do bolu mozna a w skrajnym przypadku rozpieprzyc sobie nerwy a to juz prowadzi najkrotsza droga do kalectwa

nie chodzi tu o doslowne utwardzanie kosci tzn kosc nie bedzie twardsza tylko wlasnie bedzie mniej odczuwac bol pozatym tak jak napisal to jeszcze_nieumarly ze reka lepiej uklada sie do ciosu pozatym zwiekasz sie tez odleglos klatki piersiowej od podlogi a wiec jest obszerniejszy ruch wiec miesnie bardziej sie rozciagna co do nadgarstka zgadzam sie w 100% ze uczymy sie w ten sposob trzymac go w odpowiedniej pozycji.


Kubus napisal:
zastanawiam sie co mozna osiagnac robiac tyle pompek? Mozna zostac mistrzem swiata w boksie, karate? Nie... W pompkach.


Nie chodzi tu tyle aby robic ich jak najwiecej, chodzi bardziej o to zeby robic je dokladnie i jak najszybciej sie potrafi (zwieksza szybkosc ciosow rekoma potem) a to ze robimy ich coraz wiecej to wynika z tego ze miesnie te staja sie bardziej wydajne i wolniej sie mecza ( nie powiesz mi ze w boksie to sie nie przydaje :evil: )

Pozatym Kubus nie ogladales Rockiego :P
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
Hmmm. Mi sie wydaje ze dokladnie i jak najszybciej sie potrafi to nie da rady tak za bardzo. Albo rybka albo pipka :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
nie chodzi tu o doslowne utwardzanie kosci tzn kosc nie bedzie twardsza tylko wlasnie bedzie mniej odczuwac bol pozatym tak jak napisal to jeszcze_nieumarly ze reka lepiej uklada sie do ciosu pozatym zwiekasz sie tez odleglos klatki piersiowej od podlogi a wiec jest obszerniejszy ruch wiec miesnie bardziej sie rozciagna co do nadgarstka zgadzam sie w 100% ze uczymy sie w ten sposob trzymac go w odpowiedniej pozycji. - napisal Bfree.
Oczywiscie nieporouzmienie! O kosciach mi sie juz nie chce - wiec w skrocie - od utwardzania robia sie z czasem... mieksze.
Reka wcale nie uklada sie lepiej do ciosu, poniewaz cios bokserki rzadko wykonujemy z poziomu klatki, a pompek nie robimy z poziomu szczeki. Nie wiem jakbys nie zwiekszal poziomu "odleglosci", to i tak nie ma to nic wspolnego z dlugoscia ciosu w boksie - bo w tym ostatnim angazuje sie takze bark i wykonuje skret tulowia (to juz predzej pompka... na jednej rece - polecam). Nadgarstka nie uczymy wcale trzymac w odpowiedniej pozycji (fakt - od pompek wzmacniaja sie).
Slyszales o "strzale" z nadgarstka w ostatniej fazie uderzenia bokserskiego?
Reasumujac. Mozna robic pompki, ale jako cwiczenie wytrzymalosciowo-silowe angazujace nieco grup miesniowych, ktore takze pracuja w boksie. To jakies 2 proc. treningu bokserskiego. Na szybkosc ciosu i wytrzymalosc jest mnostwo innych wartosciowych cwiczen.
W swoim czasie np. publikowany byl (zdaje sie w miesieczniku Fitness), trening Dariusza Michalczewskiego, m.in. pokazywal jak robic wytrzymalosc i dynamike. Zachecam do lektury.
K_P
PS. Nie mam juz tego numeru, bo niczego nie kolekcjonuje. Czytam i wyrzucam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
Sorki... Kolekcjonuje, albo lepiej - staram sie kolekcjonowac, ale nie wychodzi mi tak jakbym chcial.... noze!
K_P
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
Kubuś... ułożeniu pięści do uderzeń bokserskich może i nie pomaga, ale do uderzeń prostych w karate pomaga. poza tym... to przecież nie powód, żeby pompeczek nie robić 8) rączki i klatka ładniej wyglądają po prostu jak się macha regularnie na różne sposoby - trochę na piąstkach, trochę na płaskich dłoniach szeroko.... ja tam polecam jak ktoś nie ma czasu biegać na siłownie i takie tam... :paker: :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
Owszem... Tylko ciosy "reczne" w karate, sa malo warte.
Tu nic sie nie da nowego wymyslec - najlepszy w stojce system uderzano-kopany to muy thai, zawierajacy reczne techniki bokserskie. Malo tego -coraz wiecej czerpie z boksu.
Nie twierdze, ze pompka to niewartosciowe cwiczenie, powinna byc w repertuarze kazdego poczatkujacego sportowca, obok drazka. Niestety pozniej, zeby sie dalej rozwijac takze ("wygladowo"), pompke trzeba zamienic na te... silownie.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompeczki
Ktos napisal ze szybko nie da sie duzo : im szybciej tym wiecej, niedokladnych szybkich to mazna setki porobic.
A dlaczego do boxu nie przydatne a do karate tak to chyba jakas tajemnica.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024