Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai w Polsce????????????????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Muay Thai w Polsce????????????????
Co myslicie o poziomie MT w Polsce a moze to tylko zmodyfikowane karate taekwondo czy kung fu. Czy tak naprawde kluby w naszym kraju to MT? Jak ma sie do tego Polskie Zrzeszenie MT ? Jakie sa statystyki PZMT............
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai w Polsce????????????????
Z tego co widziałem na I Pucharze Polski Muay Thai było całkiem nieżle (wręcz całkiem dobrze :) ) nie pomijając faktu że mamy w naszym kraju mistrza świata (Maciej Skupiński) można powiedzieć że mimo to Muay Thai mamy na dobrym poziomie zważywszy na to że istnieje on w naszym kraju dosyć krótko, a co do karate takwondo czy kung-fu możliwe że instruktorzy w Polsce (i na świecie) mieli kontakt z ww sztukami walki tyle że "przestawili się" na Muay Thai zresztą dobrze jest mieć jakąś "podstawe" by uczyć się nowego stylu, nie zapominajmy że Muay Thai wyewulowało z kung-fu (tak, tak...)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai w Polsce????????????????
Praktycznie rzecz biorąc dobre treningi TKD mają wiele wspólnego z MT. A jeszcze więcej MT ma wspólnego z Combatami (krav-maga, defendo).

TKD, a MT wspólne:

- Poruszanie, pozycja,
- Łokcie, kolana, lowkicki (ale dotyczy to NIELICZNYCH sekcji TKD),
- metodyka treningów,
- a garda w tej sekcji co byłem - standardowa wspólna dla wielu MA (zobaczy się później),


TKD, a KM / defendo wspólne:

- Poruszanie, pozycja,
- Łokcie, kolana, lowkicki, klinczowanie,
- garda,
- połączenia technik w specyficzne kombinacje,
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai w Polsce????????????????
Rąbnąłem się

Drugie porównanie powinno być

MT, a KM / defendo wspólne:

- Poruszanie, pozycja,
- Łokcie, kolana, lowkicki,
- klinczowanie,
- garda,
- połączenia technik w specyficzne kombinacje,
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai w Polsce????????????????
Tak jak mówisz Combat. Ogólnie sztuki walki mają duzo wspólnych cech, w końcu chodzi o jedno- walkę, ale niestety nie zgodze sie z jednym: Muay Thai NIE JEST combatowym systemem i nie ma nic wspólnego z takowymi systemami! absolutnie! Jest to bardziej styl uderzany niż combat. Oczywiście mogą Cię zmylić podstawowe techniki w zwarciu kolan i łokci, ALE w praktyce (ring, "ulica") wygląda to zupełnie inaczej niż na treningach.

Pozdrawiam
  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai w Polsce????????????????
Oj combat calkowicie sie z toba nie zgodze nie wiem skad te porownanie MT z TKD. Taekwondo ITF cwicze 13 lat MT moze 2 lata obecnie w Ostrawskim klubie w Czechach. I od samego poczatku nie zgodze sie
-poruszanie, pozycja -nie wiem co tu wspolnego chyba ze sie na nogach stoi ale to rowniez mozna porownac do karate kung fu itd. Mam wiele nawykow z tkd za co wiele mi zwracaja uwagi na MT. Moznaby tu ksiazke napisac glownie roznica to pozycja FRONTALNA i KROTKA w MT zupelnie inaczej w TKD nawet laik to zobaczy nigdy nic nie cwiczac a takie bzdury piszesz
-gdzie w tkd lokcie kolana lowkick moze 5%klubow to praktykuje nie pisze juz o walce sportowej bo tu znowu 100% bzdury.
-metodyka treningu tu wiele zastrzezen mozna polaczyc ale wiecej zdecydowanie jest na NIE. Pisze o MT a wiec wylacznie o walce sportowej nie Muay Boran. Cel ????????????? duzo pisania moze na maila bo na forum szkoda miejsca
-garda bardziej zblizona do KYOKUSHIN niz tkd tu tez moze byc wiele zastrzezen nie uwazasz???
Tak jak widzisz nie wiem skad wzioles te porownania moze dlatego ze wiele klubow MT w polsce to byle kluby karate taekwondo itd i o prawdziwym treningu MT nie wiele maja wspolnego. Tu ponownie ukazuje BEZSENS tego co napisales JAK ZOSTAC INSTRUKTOREM MT (jedno z pytan na forum)bo wlasnie takie sa tego rezultaty. Cwicze w czechach MT instruktor moj P.Havranek jest uczniem P.MAHR ktory wielokrotnie wyjezdzal to thailandii holandii fin i jeszcze BOG wie gdzie gdzie uczyl sie MT a nie MT na podstawach karate itp. Ja na podstawie mojego treningu widze OGROMNE roznice miedzy TKD a MT
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai w Polsce????????????????
tak tak Combat, muaythai nie tylko w swej istocie przypomina teakwodndo ale dostrzez tez wyrazne analogie z baletem klasycznym te piruety-nazywaja to obrotowki, conieco takze z kajakarstwem-spojrz na te ruchy konczyn gornych...a jak by sie dobrze przypatrzyc to i Korzeniowski moglby w tym startowac tak ladnie chodza na nogach,..do tylu...i do przodu...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai w Polsce????????????????
combat z tego co piszesz to i capo jest podobna do MT :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024