Skocz do zawartości


Zdjęcie

jeden na pięciu-dwóch zabitych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych
niedziel, moze jestem upierdliwy ale popatrz jak to zaleznie od sytuacji zmieniasz poglady: teraz mowisz ze policja sie sklada z policjantow a ci sa rozni, dobrzy i zli (i to jest poglad jak najbardziej prawidlowy a ponadto w miare oczywisty), za to po ksiedzach w innym topiku sobie jedziesz ze sa pedofile, zlodzieje itd. no wez sie zastanow czy z kosciolem nie jest przypadkiem podobnie jak z policja?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych

BTW: pisałem pracę dyplomową na temat "Ochrona prywatności w sieci Internet" - jakby ktoś przeczytał i zaczął stosować to raczej nigdy go nie wsadzą... (a może być gangsterem, handlarzem dragów, mordercą i pedofilem :!: :!: - wiem że to niedobrze - ale każdy kij ma dwa końce).


khem,
a wziąłeś pod uwagę: stosowane przez delikwenta słownictwo, zainteresowania, obecność w pewnych "miejscach" w sieci, udział w dyskusjach o okreśłonej tematyce itd. itd. - innymi słowy to cosię składa na profil psychologiczny. :-)

anonimowość w sieci nie istnieje - imho. Oczywiście jest możliwe zatarcie tożsamości przy jednym czy kilku wyskokach, ale na dłuższa metę - nie da się.

pozdro.

ja

ps. wybaczcie OT
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych
[quote name="budo_Combat"]3) Jak Cię zbanują na vortalu - to nie założysz konta raz jeszcze (blokada IP).[/quote]
Zmienilbym sobie IP. :) [/quote]

Troche OT, ale ciekawe jak, h4xx0rze... jesli modemy albo cos, to zawsze mozna zbanowac host miasta... Ciekawe, nie? :P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych

a wziąłeś pod uwagę: stosowane przez delikwenta słownictwo, zainteresowania, obecność w pewnych "miejscach" w sieci, udział w dyskusjach o okreśłonej tematyce itd. itd. - innymi słowy to cosię składa na profil psychologiczny. :-)

anonimowość w sieci nie istnieje - imho. Oczywiście jest możliwe zatarcie tożsamości przy jednym czy kilku wyskokach, ale na dłuższa metę - nie da się.


Da się.

1) A jak skojarzyć osobę w sieci z osobą rzeczywistą? Nie udowodnią Ci że ktoś się nie podszywa, że to właśnie Ty byłeś - prawda? To nie zadziała ani w sądzie ani nigdzie...

2) Określone miejsca w sieci: szyfrowanie, moderacja, fora zamknięte - serwer na drugim końcu świata, admin nieznany.

3) Dyskusje - i co z tego?? Chyba, że wykażesz się naprawdę specjalistyczyną wiedzą? (albo zaczniej po debilsku chwalić dokonaniami). A pozy tym patrz punkt #1!

4) Zależy jakie "wyskoki".

5) Pracując w necie i się odkrywając świadomie rezygnujesz z prywatności dyskutując na forum, robiąc strony WWW - podpisując się w nich, używając pewnych adresów e-mailowych, głosząc rzadkie poglądy, wchodząc na serwery zastrzeżone / zahasłowane z niepewnym adminem , podpisując się cyfrowo etc. Tak - uwzględniłem tą kwestię...

A więc jakbym był gangsterem czy handlarzem dragów - to bym tu raczej nie pisał o dragach :)
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych
ja slyszalem ze w stanach to przestepcow sieciowych lapie sie tak ze w knajpach w ktorych sie zbiera cyberswiatek instaluje sie podsluchy, chlopakom sie podstawia jakies super laski, laski ich upijaja, chlopaki sie sami wygaduja i tyle. poza tym sa jeszcze metody operacyjne w stylu obserwacja, podsluch itp. jak chlopaka wytypuja to przeciez go nie zwina bez dowodow tylko spokojnie czekaja. hakerzy tez czesto gesto laduja w pierdlu chyba, prawda?
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych
fajny ot sie zrobil
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych

ja slyszalem ze w stanach to przestepcow sieciowych lapie sie tak ze w knajpach w ktorych sie zbiera cyberswiatek instaluje sie podsluchy, chlopakom sie podstawia jakies super laski, laski ich upijaja, chlopaki sie sami wygaduja i tyle. poza tym sa jeszcze metody operacyjne w stylu obserwacja, podsluch itp? jak chlopaka wytypuja to przeciez go nie zwina bez dowodow tylko spokojnie czekaja.


Czyli jak najbardziej tradycyjne metody :wink: :)

hakerzy tez czesto gesto laduja w pierdlu chyba, prawda?


I to Ty wspomniałeś o obrazie inteligencji czytelnika, jak się podkrśla coś w tekście :)

Hacking to zupełnie inna sprawa!!! Zostają:

a) ślady na serwerze
B) ślady u providera (logi)
c) hackerzy się chwalą etc.

Natomiast w przypadkach o których pisałem - można być w pełni anonimowym!
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych

Hacking to zupełnie inna sprawa!!! Zostają:
a) ślady na serwerze
B) ślady u providera (logi)
c) hackerzy się chwalą etc.


to ja się obrażę i napiszę, że hackerzy nie robią tego co mówisz,
bo haker to jak mistrz SW - doskonali jedynie swój kunszt. :-) .

A to oczym piszesz robiąscript kiddies = małolaty co umieją parę słów w wyszukiwarkę wklepać, a później "zapisz jako" zrobić.

A jeśli ktoś jest nieco lepszy to dwa pierwsze nie zostają. (Polecam łaskawej uwadze dokument "Hov to cover your tracks", nieco stary, ale wiecznie żywy :-) .

Punkt 3 jest oczywiście wiecznie aktualny, bo te małolaty, niezależnie od poziomu chwalą się na potęgę - czym:
1. rozbawiają wszystkich myślących
2. Znakomicie ułatwiają pracę naszym organom ścigania.

pozdrowienia

ja

ps. Combat zamierzam Cię pozwać o odszkodowanie.
Przeczytałem to o słoniu raz jeszcze i wybuchnąłem takim śmiechem, że szefgowa zaczęła podejrzliwie na mnie spoglądac.
Jak mnie wyśle na badania psychatryczne a potem zwolni - oczekuj mojego pozwu. :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych

to ja się obrażę i napiszę, że hackerzy nie robią tego co mówisz,bo haker to jak mistrz SW - doskonali jedynie swój kunszt. :-) .


No teoretycznie (i pięknie w micie) tak :)

A jeśli ktoś jest nieco lepszy to dwa pierwsze nie zostają. (Polecam łaskawej uwadze dokument "Hov to cover your tracks", nieco stary, ale wiecznie żywy :-)


Hmm - Mitnicka - złapali i wielu innych też.


ps. Combat zamierzam Cię pozwać o odszkodowanie.
Przeczytałem to o słoniu raz jeszcze i wybuchnąłem takim śmiechem, że szefgowa zaczęła podejrzliwie na mnie spoglądac.
Jak mnie wyśle na badania psychatryczne a potem zwolni - oczekuj mojego pozwu. :-)


Hehe - odszkodowanie - pieniądze prześlę faxem!

A jak się szefowa podejrzliwie patrzy: to jej powiedz "śmieję się z oferty konkurencji", "śmieję się z projektu nowej kampanii reklamowej konkurencji", "śmieję się z porażki konkurencji w stosowaniu e-mail technology messagingu".
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych

A jak się szefowa podejrzliwie patrzy: to jej powiedz "śmieję się z oferty konkurencji", "śmieję się z projektu nowej kampanii reklamowej konkurencji", "śmieję się z porażki konkurencji w stosowaniu e-mail technology messagingu".


:) dobre
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych

i masz racje . zanim sie zaczniesz sprzeczac to poucz sie troszke ortografiii


:rofl:

Popatrz jakie bledy popelniles w tej dwuzdaniowej wypowiedzi:
1. Pierwsze zdanie powinno zaczac sie od duzej litery.
2. Drugie tez.
3. "Ortografii" pisze sie przez dwa "i" na koncu, a nie trzy.
4. Drugie zdanie powinno byc zakonczone kropka.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych

Gdyby nie policja to malo osob nawet w dzien wychodziloby z domu.
Kto szukalby gwalcicieli?
To jak jechac kanarowi. A wez ty sie zastanow.

Do kogo to ? Bo ja nie obsmarowuje policjii.

Jakbys zalozyl jeszcze raz to i tak by cie za jakis czas wyp... za obrazanie innych, a po co?

Niekoniecznie. Zreszta wiesz ile jest adresow IP ? A ponadto teraz pracuja nad jakims nowym IP, ktorych ma byc znaaaaaaaacznie wiecej (bo ponoc te obecne juz sie koncza). :) Zreszta to z tym banowaniem to byl taki zart.

PS.:Ja wiem jak go rozwinac :
Chce Wylizac Dupe C i C - nie wiem co to/kto jest "CiC".
:twisted:


Czyli C i C chce komus wylizac dupe. No coz, mozna to tez i tak rozwinac.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jeden na pięciu-dwóch zabitych

Troche OT, ale ciekawe jak, h4xx0rze... jesli modemy albo cos, to zawsze mozna zbanowac host miasta... Ciekawe, nie? :P


W skrajnym przypadku mozna serwer z budo calkowicie odciac od sieci. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024