Skocz do zawartości


Zdjęcie

KYOKUSHIN PRAWDA I MITY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY
Kto tu najpierw mysli , a potem pisze :) przeciez to widać w podwójnym pisaniu do siebie :) .Ale Fajne to jest i tak trzymać.Cieszym mnie jak ktos broni swojego funfla pomimo,że dał plame ale nie wypada bo jest o....em.

Nie wiem co uczy Andrzej ale wiem co jasiu i to jest ta róznica hehhe :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY
Np Jacek Wierzbicki i jego ushiro-geri? Coś pięknego...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY
Albo wdzięk i perfekcyjna siła taifunu Ady Bieńkowskiej 8)
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY

Oops, koleda Kirin zapomniał sobie ze ty jestes największym znawcą. A, i jeszcze babcia wargrima


Moja wypowiedz nie miala na celu osmieszanie KT.
Chcialem tylko powiedziec ze przez takich ludzi jak Ci ktorzy walczyli na PS, musimy sie wstydzic wszyscy, I CI z KT, i z oyama i z KK.
Zreszta moja babcia, jak pitman powiedzial, jest osoba ktora sie na sztukach walki nie zna.
Zauwazyla jednak roznice miedzy PS z minionego weekendu, a Mistrzostwami Polski z Torunia (KK), ktore jej pokazalem na kasecie.
Sama powiedziala ze roznica jest dosc znaczna (jezeli chodzi o poziom realnosci).

Jezeli chodzi o to co pitaman pisze a propos szefa i jego tsuki chudan to powiem to samo co juz kilkakrotnie sie na forum pojawialo.
Wszystko zalezy od instruktora, trenera itp. U nas w klubie po wakacjach wszystko sie praktycznie zmienilo. Mniej uwagi poswieca sie na sportowa walke, a wiecej na realna. Mysle ze efekty takiego podejscia bedzie takze widoczne za kilkanascie miesiecy , takze na zawodach. branie pod uwage np. tego ze mozna "z partyzanta" dostac od kogos prosto z szczeke, spowoduje ze badziej bedzie sie starac trzymac dystans itp. nie bedzie juz przytulanie sie do siebie itp. Zreszta mysle, ze niedlugo, przynajmniej w czesci klubow kk, tez zacznie w ten sposob do tego podchodzic. No chyba ze instruktorzy sa z betonu...........

Jednak kiedy uderzamy tsuki chudan to , ma to byc chudan a nie jodan.

Pozdrowienia dla wszystkich bez wzgledu na styl jaki preferuja, i tak to od kazdego z nas z osobna zalezy czy jestesmy skuteczni w walce realnej czy nie.

I jak to mawial moj pierwszy sensei. "Nie boj sie go zdzielic w twarz... Dostanie raz w nocha to sie nauczy blokowac" :) ))
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY

I jak to mawial moj pierwszy sensei. "Nie boj sie go zdzielic w twarz... Dostanie raz w nocha to sie nauczy blokowac" :) ))

Moj sensei na międzynarodowych zawodach miał złamany nos, i sie nauczył od tego czasu trzymać poprawnie głowę. I jak mawia - "dzięki temu jak mnie będziecie słuchać to możecie nie mieć złamanego nosa, po to jest to moje doświadczenie, które wam przekazuję" .
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY
A jak się trzyma poprawnie głowę o gardzie słyszałę ale o głowie ? To znaczy są inne miejsca ,gdzie można ja ukryć ? :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY
oczywiscie ze mozna zle trzymac glowe...i nie chodzi o sama garde ale o jej pochylenie...glowa powinna byc lekko pochylona w przod tak jakbys patrzyl spod przyslowiowego byka a jak zadzierasz nosa do gory to jest to blad ( przynajmniej tak mnie uczyl trener na kicku)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY
kiedy bawiłem się w boks w latach 80 tych to zawsze głowa miała być ukryta w ramionach czyli ramiona uniesione tzw okragłe plecy bez szyji :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: KYOKUSHIN PRAWDA I MITY
karateka sprawdzalem i jakos glupiio mi sie wtedy uderza :( pewnie cos zle zrobilem :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024