Skocz do zawartości


Zdjęcie

streching


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

streching
O tym, jak ważne jest prawidłowe rozciąganie, wie każdy. Nie każdy jednak, albo wręcz prawie nikt, nie rozciąga się przed treningiem, ani po, nie każdy też wie, dlaczego rozciąganie jest tak istotną częścią treningu. "Część trzecia, to rozciąganie mięśni. Jej celem jest zwiększenie zakresu ruchomości stawów, wzmocnienie ścięgien, lepsze ukrwienie mięsni." to zdanko ze strony Atlasu, ale wydaje się być lakoniczne i niepełne, tu pojawia się więc moje pytanie: Co w pełni daje rozciąganie mięśni, jak prawidłowo je rozciągnąć?

Mój plan:
-w przypadku treningu na siłowni rozciągam te mięśnie, które biorą czynny udział w treningu, np. klata, barki, tricepsy.
-w przypadku treningu siatkarskiego, bądź koszykarskiego ( oba po 2, lub więcej razy w tygodniu po ok 3 godziny na 1 trening) rozciągam każde mięśnie, o których pamiętam
-zawsze przed treningiem, zazwyczaj w trakcie prysznica po treningowego (nie zawsze mam tyle siły, żeby sobie przypomnieć :unsure: )

metoda:
-rozciągam mięśnie w 4 seriach po 8-10 sekund, w przypadku wszystkich mięśni robię to antagonistycznie ( mięśnie 4-głowe ud x 10s ---> mięśnie 2-głowe ud x 10s. i tak 4 razy )


Teraz podając taki mały przykład od siebie, prosiłbym jakąś mądrą głowę, żeby odpisała na wcześniej postawione pytanie, ew. udzieliła pomocy w kwestii mojego rozciągania, chociaż bardziej mi zależy na uniwersalności tego tematu, lub jego przeklejeniu, bo nie zauważyłem tam podobnego.
  • 0
Atlas ćwiczeń

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: streching
Nie chce mi się teraz tego rozpisywać a tutaj jest dobrze to wyjaśnione [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ale ostatnio badania wykazały, że rozciaganie przed treningiem powoduje mniejszą siłę mięsnia na treningu.
  • 0

zeex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: streching

Nie chce mi się teraz tego rozpisywać a tutaj jest dobrze to wyjaśnione [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ale ostatnio badania wykazały, że rozciaganie przed treningiem powoduje mniejszą siłę mięsnia na treningu.

Tak jest, na siłowni na której Ja trenuję, trenerem jest Mariusz Kupczak, Jest on mistrzem Europy i Polski w kulturystyce i wie naprawdę dużo o treningu, suplementach itd. Rozmawiałem z Nim na ten temat i powiedział, że rozciąganie mięśni przed treningiem wpływa bardzo niekorzystnie. Lepiej rozgrzać mięsień lekkim ciężarem a nie rozciągać. Po treningu jak najbardziej wskazane rozciąganie.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: streching

Po treningu jak najbardziej wskazane rozciąganie.


Szczególnie przy sportach walki :unsure:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024