Skocz do zawartości


Zdjęcie

noże survivalowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Jeśli chodzi o mnie

Aitor to dobra firma, produkujaca noze, Jungle King to znany model surviwalowy a`la Rambo...

Jeśli chodzi o mnie, to :blus: Zbyt wiele negatywnych opini o Aitorze słyszałem/czytałem. Poza tym zasobnik... to nie dla mnie... No, i sposób osadzenia ostrza :( .


Czy ktoś byłby taki dobry i kilka słów o wspomnianym wcześniej nożu (Ontario Air Force Survival) napisał...?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
uu nie zobaczylem ceny kup teraz ... nie no, 450 to rzeczywiscie przesada za ten noz... A co do firmy Aitor, to byc moze masz racje sid, moja wiedza o niej opiera sie o tym, co przeczytalem na necie, noza aitor nigdy w reku nie mialem :roll:
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Szukam, szukam. Bez sukcesów. Może coś pominąłem? Czy są produkowane noże survivalowe (oczywiście w rozsądnej cenie) ze stali ATS-55, ATS-34, CPM 440V lub innych. Mocniejszych od 440, a nie ulegających łatwo korozji?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
jasne, ze sa... a co do ceny to zalezy co uznajesz za rozsadna... Tak na oko to za 100$ powinienes juz kupic jakis porzadny noz survivalowy z sredniej polki, moze nawet taniej. Obadaj noze firmy Ka-bar i Cold Steel, szczegolnie ten ostatni ma kilka ciekawych survivali (kukri, tanto) pokrytych carbon v - wysokoweglowa stal, lepsza swymi parametrami od 440c ale rdzewna. Cold steel to firma europejska wiec i ceny przystepniejsze, ale i to nie jest regula. Dzis w sklepie `nozowym` widzialem tanto cold steela za 1200 zl. zaloze sie ze z za granicy sprowadzilbym sobie taka sama za gora 120$. Polskie sklepy zdzieraja jak cholera :?
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
tylko że kukri i tanto to takie niespecjalnie survivalowe kształty, (chyba,że to bardzo military-survival)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
kukri wydaje mi sie ze tylko i wylacznie do survivalu... ksztalt glowni itp zupelnie dyskwalifikuje kukri do walki - bardziej bym to to uzywal do rabania drewna itp.
Tanto to sie zgadzam, w sumie napisalem tanto bo kojaze ta wersje spod szyldu Cold steel... ale jak survival to bardziej nadaje sie chyba kukri.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

jasne, ze sa... a co do ceny to zalezy co uznajesz za rozsadna... Tak na oko to za 100$ powinienes juz kupic jakis porzadny noz survivalowy z sredniej polki, moze nawet taniej. Obadaj noze firmy Ka-bar i Cold Steel, szczegolnie ten ostatni ma kilka ciekawych survivali (kukri, tanto) pokrytych carbon v - wysokoweglowa stal, lepsza swymi parametrami od 440c ale rdzewna. Cold steel to firma europejska wiec i ceny przystepniejsze, ale i to nie jest regula. Dzis w sklepie `nozowym` widzialem tanto cold steela za 1200 zl. zaloze sie ze z za granicy sprowadzilbym sobie taka sama za gora 120$. Polskie sklepy zdzieraja jak cholera :?

co?????????? :wink:
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

kukri wydaje mi sie ze tylko i wylacznie do survivalu... ksztalt glowni itp zupelnie dyskwalifikuje kukri do walki - bardziej bym to to uzywal do rabania drewna itp.
Tanto to sie zgadzam, w sumie napisalem tanto bo kojaze ta wersje spod szyldu Cold steel... ale jak survival to bardziej nadaje sie chyba kukri.


bardzo przepraszam :P cytat z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Tradycyjna bron nepalskiego plemienia Gurkhow (Gorkhow) ma taka sama range jak miecz katana dla samuraja. Jego geneza owiana jest wieloma legendami. Gurkhowie sluza w armii brytyjskiej od 1815 roku. Znani sa z walecznosci i doskonalego opanowania rzemiosla wojskowego. Ich symbolem jest wlasnie noz Kukri. Ciekawa i nietypowa jest konstrukcja tej broni. "
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

kukri wydaje mi sie ze tylko i wylacznie do survivalu... ksztalt glowni itp zupelnie dyskwalifikuje kukri do walki - bardziej bym to to uzywal do rabania drewna itp.


powiedz to Ghurkom [że ich narodowa broń nie nadaje się do walki ;) ]


chociaż oczywiście niespecjalnie nadaje się do walki na noże czyli pchnięć[bo jest raczej wielkosci i kształtu maczety] ,żadne tam chwyty icepick itp. , generalnie to tylko do rąbania służy i dlatego ciężko coś tym precyzyjnie uciąć [jakies biedne zwierzatko oprawic czy cos] , a chyba nóż survivalowy to nie tylko rąbanie drewna na wyścigi


z Cold Steel'a jesli dobrze pamiętam model to SRK jest całkiem dobrym nożem survivalowym
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
o własnie - Gurkhowie
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
ale wprowadzilem zamieszanie, teraz musze prostowac ;)

ciulkwens: tu juz musisz sprecyzowac o co Ci chodzilo bo trudno mi zgadywac...

Co do Kukri, to znam jego geneze i pochdzenie, nawet ten artykul na stronce czytalem, ale moje zdanie jest takie ze OBECNIE kukri nie nadaje sie do walki na noze, jego przyciezkawy ksztalt glowni i zakrzywienie uniemozliwiaja pchniecia, a to juz jest powazna wada jesli chodzi o walke...

Gkozi: taa, survival to nie tylko rabanie drewna, ale jesli nie zaliczysz kukri do nozy survivalowych (mowie o OBECNYM przeznaczeniu) to do czego innego ?;)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

ale wprowadzilem zamieszanie, teraz musze prostowac ;)

Gkozi: taa, survival to nie tylko rabanie drewna, ale jesli nie zaliczysz kukri do nozy survivalowych (mowie o OBECNYM przeznaczeniu) to do czego innego ?;)



a co to - biedna sierotka i ktos musi ja przygarnac?
najprosciej zaliczyc kukri do klasy kukri

na pewno nie jest to noz survivalowy , raczej maczeta jesli juz do czegos porownywac
  • 0

budo_shakal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

na pewno nie jest to noz survivalowy , raczej maczeta jesli juz do czegos porownywac


dokładnie tak.
pozdr,
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
kukri jest dla osob ktore maja zamiar uzywac conajmniej dwoch nozy: kukri do rabania i tym podobnych prac (b. ciezkich) oraz drugiego do np strugania i lzejszych prac. (chyba ze ktos woli miec jeszcze mniejsze nozyki - w ktoryms z "Survival-i" byl taki artykul o posiadaniu dwoch nozy: mniejszego i wiekszego. jednakze ja wole miec jeden (w moim przypadku jest to SRK).
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
maczeta to maczeta, a kukri to kukri. a gdzie jest granica miedzy nozem a czyms takim :wink: to juz ciezko osadzic :)
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
kukri to fajna sprawa chce ktoś kupić?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wiadomo że nieda sie tym walczyć tak jak nożem ale..... lepiej sie tym walczy niż toporkiem a siła ta sama. zresztą gurkowie chyba wiedzieli co dobre.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

.... Obadaj noze firmy Ka-bar i Cold Steel, szczegolnie ten ostatni ma kilka ciekawych survivali (kukri, tanto) pokrytych carbon v - wysokoweglowa stal, lepsza swymi parametrami od 440c ale rdzewna. Cold steel to firma europejska...

pokryte carbonV?
Cold Steel to f-ma europejska????
carbonV to stal a nie pokrycie chyba?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

a co to - biedna sierotka i ktos musi ja przygarnac?
najprosciej zaliczyc kukri do klasy kukri

na pewno nie jest to noz survivalowy , raczej maczeta jesli juz do czegos


Ja to widze tak: survival to wszelkie prace na lonie naturki, w uproszczeniu. Do takich prac zalicza sie tez rabanie drewna, kukri nadaje sie do rabania drewna, wniosek: kukri to noz wykorzystywany w survivalu :)
W wielkim uproszczeniu z zachowaniem praw logiki ja to widze wlasnie tak, ale to moja opinia!

a tu kukri `wspolczesne` z knifezilli... metal nic specjalnego, wykonanie rowniez, ale wyglada imho super.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

pokryte carbonV?
Cold Steel to f-ma europejska????
carbonV to stal a nie pokrycie chyba?


zle to ujalem, oczywiscie, ze carbon v to stal...
a co do CS to gdzies wyczytalem, ze to firma europejska, czyzbym sie pomylil ?
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Vince napisal byl:

a co do CS to gdzies wyczytalem, ze to firma europejska, czyzbym sie pomylil ?


Wystarczy wpisac w przegladarke url [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i przeczytac troche na temat firmy a wszystko stanie sie jasne :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024