Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż na ulicę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_morfen_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nóż na ulicę
Mam pytanie czy nóż taki typowy do obrony powinien być składany czy ze stałym ostrzem Ciekaw jestem Oczywiście są plusy i minusy i tego ,i tego ale co sądzicie Składany mały niewidoczny ale trzeba go zdążyć otworzyć, stały szybki w użyciu Ale wumiarowo może nie pasować A jak sądzą inni :?:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
Mi sie wydaje ze przy braku umiejetnosci walki na noze , to czy masz folder czy glownie stala nie robi duzej roznicy ...wrecz moze zaszkodzic ;)

Ps. wczesniej na forum byla cala masa postow na te tematy.. ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_morfen_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
Ameryka !!! :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę

Ameryka !!! :wink:


Uuu - ale nożem to szczerze odradzam obronę :) (a zresztą - szkoda jednak iść "siedzieć" - a można bardzo łatwo kogoś ubić w "szale walki" :wink: :) )

Polecam bardziej pałkę czy nunchako (niestety, nielegalne).
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę

Polecam bardziej pałkę czy nunchako (niestety, nielegalne).


I to jest własnie porąbane. Nóż - którym mozna kogoś zabic w ułamku sekundy - jest legalny, pałka - nią zabić jest o wiele trudniej, ale nie jest to niemożliwe - jest nielegalna. To jest chyba typowo polska logika.

A przecież dobry teleskop nie jest zły. Raczej się nim kogoś przypadkowo nie zabije (co w wypadku noża jest wielce prawdopodobne), można napastnika walić po łapach, ew. w kolanko, aby nie mógł nas gonić. Ale co ja takie rzeczy wypisuje - przecież to oczywiste (chyba). :) :wink:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
Dyskusja o teleskpie toczyła sie juz na Forum

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
punisher palka czy nunchaku sa przyrzadami, przeznaczonymi stricte do walki, czyli zabierajac w miasto ktores z tych, potencjalnie szukasz zadymy...

Z kolei gdyby posiadanie noza bylo zabronione, to kazdy elektryk, mechanik, monter, gospodyni domowa, szef kuchni, ciesla........ musieli by miec na takowy pozwolenie bo nozem oprocz wbicia go komus w bebechy mozna wykonywac wiele prac (ktore - nie oszukujmy sie - wykonuje sie o wiele czesciej... Pochwalcie sie milosnicy noze ile razy cieliscie nozem kable a ile razy dzgaliscie nim inna osobe ?:) )
Podsumowujac, pozwolenie na noz to imho glupota, a zabic mozna nawet foliowym workiem...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
I mala dopiska: pozwolenie na baton czy nuncha tez w sumie jest bez sensu, bo prawdziwych zadymiarzy wali czy na pale potrzeba pozwolenie czy nie, oni i tak na widok niebiekich mundurkow sp&^%$ jak najdalej, tak wiec zakaz noszenia tego na ulicy uderza bezposrednio w tych, ktorzy chcieliby sie jedynie obronic... I tak zle i tak niedobrze :?
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
Noz na ulice..

Jakis czas marzylem sobie o Hawk'u ( microtech chyba ).. potem o karambicie Stridera..

Ale jak kogos tym na ulicy dziabne i policja mnie, z taka maszyna, zlapie to sie nie wybronie.. lepiej juz zwyczajnie wygladajacy scyzoryk nosic. Piterm ma takie cudo 'dla gentelmanow' na stronie - troche kosztuje - ale mozna sie tlumaczyc, ze to do papieru.. stal S30V :twisted:
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę

Uuu - ale nożem to szczerze odradzam obronę :) (a zresztą - szkoda jednak iść "siedzieć" - a można bardzo łatwo kogoś ubić w "szale walki" :wink: :) )

Polecam bardziej pałkę czy nunchako (niestety, nielegalne).


nunchako wymaga kunsztu i treningu o wieeeeele dluzszego niz noz
pala jest bardziej instynktowna ale dobra w dystansie (zreszta jak i nunchako)...w zwarciu do bani

noz...hmm...a ja ci zadam takie pytanie combat...jak juz zaczynasz sie bronic to ci wisi co uzywasz...bo walczysz o zycie, swoje lub bliskich...wiec niby czemu noz ma byc zly...moim zdaniem jest nawet skuteczniejszy od broni palnej w 90% sytuacji...gnata tez tylko w dystansie uzyjesz, nie mowiac o tym ze broni palnej sie nikt nie boi w Polsce (chyba ze ja ma w lapie gliniarz w kominiarce) wiec jak wyjmiesz to bedziesz musial strzelic :evil: a w zabawe w trafienie w kolano mozna sie bawic na filmie...w realu walisz dublet w bebechy....wiec goscia na 99% wyprawiasz w zaswiaty a siebie na sale sadowa....

a noz zawsze robi wrazenie .... tu nikt nie kombinuje ze moze gumiak albo zabawka....no i jest full legal...spora czesc odpusci widzac pewna postawe i noz....tym ktorzy sa bardziej uparci na dzien dobry walisz po kablach...tylko nacpany idiota nie zrozumie przeslania pokoju :)

p.s. Vince...kable cialem wiele razy...zawsze wczesniej wylaczajac korki :)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
A ja mam takiego motyla z ryneczku ruskiego czy cos. Nawet swiezo naostrzony :) Nie jest to jakis mega noz i w ogole ale jest ostry i mysle ze to wystarczy :) mowa
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
to juz lepiej zaopatrzyc sie w jakis duet w stylu gaz i palka teleskopowa , gaz i noz (noz bardziej do podciecia pewnych miejsc zeby uniemozliwic poscig ...) gaz i paralizator 8)

pozatym wiadomo gazu nie uzyje sie juz w bedac w zwarciu ... pozostaje wtedy albo para w piesciach albo ... cos ostrego w dloni - tylko czy oplaca sie potem isc za menela do paki jak sie obronimy zbyt skutecznie ....:roll:
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
nie xarr...bardziej sie oplaca zostac przeniosionym przez 6 w skrzynce do piachu...jak nas menel zatlucze :) ....o tak...wtedy i tak bedzie ci wszystko jedno...a przynajmnie sie w pierdlu nie bedziesz wkurwial ze go zadzgales....swieta prawda....no cos w tym jest :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę

nunchako wymaga kunsztu i treningu o wieeeeele dluzszego niz noz
pala jest bardziej instynktowna ale dobra w dystansie (zreszta jak i nunchako)...w zwarciu do bani


Ale jego nauka daje cholernie duzo przyjemnosci:)
Wiem cos o tym, bo sam cwicze nuncha od roku...

p.s. Vince...kable cialem wiele razy...zawsze wczesniej wylaczajac korki


No i bardzo rozsadnie :)
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę

nie xarr...bardziej sie oplaca zostac przeniosionym przez 6 w skrzynce do piachu...jak nas menel zatlucze :) ....o tak...wtedy i tak bedzie ci wszystko jedno...a przynajmnie sie w pierdlu nie bedziesz wkurwial ze go zadzgales....swieta prawda....no cos w tym jest :)


moze byc tak ze zostaniesz tylko ranny i obrabowany ... moze byc i tak ze ... blablabla ;] watkow moze byc wiele - ale przyznam sie - ze jak przyjdzie mi do obrony zycia swojego czy kogos z bliskich to uzyje wszelkich mozliwych srodkow ... zreszta podejzewam ze jak kazdy z nas :evil:
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
no to po co bylo to cale owijanie w bawelne :)

w realu nie ma to tamto... :twisted:
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
Dobra to co ja bym zrobił:

Jeśli już doszło by do ostateczności,tzn nie miałbym wyjścia i w trakcie mojej samoobrony przeciwnik by padł,to już na pewno nie zadzwoniłbym po policję...wręcz przeciwnie-sprawdziłbym czy nie było świadków,zebrał wszystkie możliwe dowody przeciw mnie,a potem bym uciekł-kto by mi udowodnił ze go zabiłem?Polska policja?Litości...... :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
polska to moze nie ale niemiecka juz bardziej ....jej sie teraz obawiaj : P
:) :)
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
a jak by byli swiadkowie ? :wink:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż na ulicę
no to chyba logiczne ze wtedy by sobie nie poszedl ;) chociaz i tak to ciekawe ze moglby sobie tak poprostu odejsc....a sumienie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024