Skocz do zawartości


Zdjęcie

noże survivalowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

noże survivalowe
No i rozpoczęło się nowe polowanie, tym razem na nóż survivalowy. Tak więc, na początek, co sądzicie o tych nożach? Chodzi mi głównie o walory użytkowe :arrow: a tzn.: że nie szukam noża do walki, rzucania etc. Ale takiego, którym dało coś porąbać, ukroić, nastrugać... itd. itp.

Oto pierwsze (moje) propozycje:

1. Vtech Recon Spear Point Alu lub Vtech Recon Spear Point

stal: 440
wymiary: jeszcze ni znam :wink:
rękojęść: aluminium
pochwa: Kydex

Dołączona grafika

Czy nie będzie ZBYT lekki?

2. A może Aitor?

Ranger lub Ranger Black:

stal: 440c (chromowo-wanawdanowo-molibdenowa, twardość: 56-58Hrc)
długość ostrza:16cm
długość rękojeści: 15cm
waga: 300g
rękojeść: hmm... guma (?)
pochwa: Cordura

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A może taki coś? Cold Steel Mini Bushman

Waga: 215 g
Długość ostrza: 120 mm
Długość całkowita: 231 mm
Grubość głowni: 2.5 mm
Stal: SK-5 High Carbon

Dołączona grafika

Przeprowadzone testy wykazały, że nóż ten wytrzymuje nacisk przeszło dwóch ton!




Teraz to chyba wszystko. Czekam na wasze opinie... (lub propozycje - ehm... jak już pewnie zauważyliście, poszukuję max. jakości, przy min. kosztów :oops: )
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Tutaj starszy brat Cold Steel Mini Bushman czyli COLD STEEL Bushman

Dołączona grafika

długość ostrza: 10,78cm
długość całkowita 18,86cm
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
ten piewszy to raczej neck - czyli survival miejski rozumiem
drugi jak nic przypomina Randalla...czyli raczej fighter
ostatnia maczeta.....:) no prawie

ale jak juz jestes przy CS'ach....popatrz sobie na SRK...moze co ?...no chyba ze mierzysz wyzej cenowo
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
A moze moj ukochany, wspanialy i ciagle poza zasiegiem Strider MFS :] Powiedzialbym ze calkiem wytrzymaly noz :D
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Dołączona grafika
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
neck do survivalu - raczej nie, no chyba że to jedyne co jest pod ręką lub ocalało z ekwipunku. Aitor Ranger - całkowita porażka , miałem ten nóż, dziś pozostała już tylko pochwa z Codury, nóż za lekki za delikatny do survivalu, ostrze jest skręcone z rękojeścią za pomocą tulei z wewnętrznym gwintem patent ten poluzowuje się po jakimś tygodniu normalnego używania a co dopiero np. rąbaniu, ostrze gnie się jak by było z blachy , mój Ranger wygioł się po pierwszym rzucie a jak nim otwierałem konserwę z turystyczną to końcówka ostrza zrobiła się Serrated, Jak to jest 440C to mi kaktus na ręku wyrośnie. Totalna kicha, z noży Aitora pomijając Jungle King z mało przydatnymi bajerami w pochwie i rękojeści to polecił bym nóż o nazwie Hunter o niebo lepszy od Rangera. średniej wielkości mocny nożyk. Mini buschman i buschman wygląda na mocny bez zbędnych bajerów moim zdaniem bardzo Si. A Strider MFS - bez konkurencyjny, zajeb...ty nóż tylko ta cena. A może BK 7, CS SRK ( sama nazwa wskazuje ) , czy choć by KA-BAR ponoć też się sprawdza w survivalu.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Sid , wydaje mi sie ze zalezy o jakim survivalu myslisz , jezeli o niedzielnej wyprawie do pobliskiego lasu , gdzie najciezsza praca bedzie wystruganie kija na kielbaski to oczywiscie mozesz zakupiz te blaszki z twoich zdjec.
Jezeli jednka myslisz o czyms powaznym , to noz staje sie jedna z najwazniejszych czesci ekwipunku.
Rozumiem ze $$$ masz ograniczony , wiec nie mysle nawet o nozach typu Strider czy Busse.
Niewatpilwie warty swojej ceny jest CS bushman , wytrzymaly , ma odpowiednie rozmiary i wywazenie do dlugotrwalego rabania.Ma jeszcze jedna zalete , w przeciagu 5 min mozna go oprawic jako wlocznie.
Jeden z moich crazy znajomych dziobnol czym takim razorbacka ktorego pozniej z apetytem zjedlismy.
Tak wiec oprocz znanego i lubianego CS polecam :
Mineral Mountain - produkcja semi custom , i naprawde noze nie do zajechania
JOhn Greco - troche zawezyl oferte ale coagle mozna cos wybrac , no i ciagle semi custom
Moi factory faworyt czyli Becker , a szegolnie noze super na takie male survival czyli Crewmna i Campanion
Polcam tez popatrzyc na noze firmy Ontario , zapewniam ze stosunek ceny do jakosci jest odpowiedni.
Czego nie polecam , NP. SOG SEAL 2000 , Kabarow i jemu pokrewnych i jakiejkolwiek czinszczyzny.
Kiedy w srodku lasu noz wygnie sie jak banan , lub jeszcze gorzej peknie ( vide moje doswiadczenia z SOG SEAL) ,robi sie nieciekawie
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Aha... czyli mam rozumieć, że COLD STEEL Bushman byłby dobrym rozwiązaniem? Mam tylko pewne obawy odnośnie rękojeści. Z tego co widzę, nie jest niczym pokryta. Tak więc muszę się liczyć z możliwością ześlizgnięcia się ręki na ostrze. Jak to jest? Napiszcie, proszę więcej o tym nożu...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

A moze moj ukochany, wspanialy i ciagle poza zasiegiem Strider MFS :] Powiedzialbym ze calkiem wytrzymaly noz :D


On jest także poza moim zasięgiem... :?
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
CS SRK - dużo kosztuja. Podoba mi się, ale ta cena :cry: Prawie 90$. No, a do tego dochodzą koszty przesyłki. Niestety, nic z tego...
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
to poszukaj dobrze bo ja znalazlem w polsce SRK za niecale 350 zeta...czasmi nie warto szukac za oceanem :wink: ...a w US'a mozna go spokojnie wyrwac za 50 baksow z malym hakiem...ale + przesylka i clo jak masz pecha to faktycznie wyjdzie albo to samo albo drozej
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
350 zł. To niestety dalej za dużo. Możliwości moje sa mocno ograniczone. Poza tym Bushman kosztuje 130 zł - stąd moje zainteresowanie. Druga sprawa, to jego konstrukcja. Prosta - czyli mniej zawodna. Choć z drugiej strony, zniszczenie SRK, jak sądzę, jest zadaniem trudnym.

Czemu Vtech (nóż nr 1) nie nadaje się na n. użytkowy? Czego mu brakuje? Ostrze jest dość szerokie, szlif jednostronny. Stal (chyba) dobra i wykonanie na oko też.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
ja też sie zastanawiałem nad tym bushmenem jako czymś co będzie można bez żalu sponiewierać, też mnie interesuje ta rękojęść - przecież ona jest stalowa i zwęża sie w kierunku ostrza... to jakaś pomyłka, przydałby sie chociaż minimalny jelec. tak myslałem że możnaby wywiercić jakiś otwór na końcu rękojęści przywiązać pętle (odpowiednio krótką) i zakładać ją na reke przy pracach z ryzykiem zjechania ręki na ostrze... ale to nie byloby wygodne... myslalem też żeby zrobić dwie dziury w odpowiedniej odległości, dzieś na środku rękojeści i wsadzić taki sznurek jak w koppo sticku - to mogłoby być już lepsze rozwiązanie, ale osłąbiłoby konstrukcje prawdopodobnie...
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

ja też sie zastanawiałem nad tym bushmenem jako czymś co będzie można bez żalu sponiewierać, też mnie interesuje ta rękojęść - przecież ona jest stalowa i zwęża sie w kierunku ostrza... to jakaś pomyłka, przydałby sie chociaż minimalny jelec. tak myslałem że możnaby wywiercić jakiś otwór na końcu rękojęści przywiązać pętle (odpowiednio krótką) i zakładać ją na reke przy pracach z ryzykiem zjechania ręki na ostrze... ale to nie byloby wygodne... myslalem też żeby zrobić dwie dziury w odpowiedniej odległości, dzieś na środku rękojeści i wsadzić taki sznurek jak w koppo sticku - to mogłoby być już lepsze rozwiązanie, ale osłąbiłoby konstrukcje prawdopodobnie...


O, nie! Jeśli już kupuję pożądny nóż. To nie mam zamiaru w nim niczego wiercić, piłować etc.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
A może CRKT CARSON F4

Dołączona grafika

Length, Overall: 5.5"
Blade Length: 2.5"
Blade Material: AUS-6M
Handle Length: 3.0"
Handle Material: Zytel
Weight: 1.3 oz
Sheath Material: Zytel
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Piękny nóż do survivalu :rofl:
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

O, nie! Jeśli już kupuję pożądny nóż. To nie mam zamiaru w nim niczego wiercić, piłować etc.

No tak ,ale sam napisales ze nie stac Cie obecnie na porzadny noz.

Co do Carsona to podpisuje sie pod LvB, 13cm neck to chyba nie najlepsze rozwiazanie na tego typu zastosowania.
  • 0

budo_nerigal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Seiken napisał :

Polcam tez popatrzyc na noze firmy Ontario , zapewniam ze stosunek ceny do jakosci jest odpowiedni.
Czego nie polecam , NP. SOG SEAL 2000 , Kabarow i jemu pokrewnych i jakiejkolwiek czinszczyzny.

Polecasz noże Ontario a odradzasz Ka Bar ? Nie mam doświadczeń, a właśnie usiłuję wybrać pomiędzy nożem jednej i drugiej firmy. Do tej pory spotkałem się raczej z lepszymi opiniami o nożach Ka Bar - czemu ich nie polecasz ? - czy mógłbyś napisać cos więcej ?
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe
Ka-Bar

Dołączona grafika

Length, Overall: 11.75"
Blade Length: 7"
Blade Material: 1095 Steel
Handle Length: 4.75"
Handle Material: Leather Washers
Sheath Material: Leather (Kydex optional )

Ontario

Dołączona grafika

Length, Overall: 17.125"
Blade Length: 10"
Blade Material: 1095
Handle Length: 7.125"
Handle Material: Linen Micarta
Weight:
Sheath Material: Cordura

Zeby poczuc roznice, trzeba wziac te noze do reki, suche dane nie oddaja tego. Ale Ka-bar, to noz podreczny, nie survivalowy. Cgoc i tak Becker rzadzi :twisted:
Wojtek
  • 0

budo_shakal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: noże survivalowe

.... Cgoc i tak Becker rzadzi :twisted:
Wojtek


Hmm...no właśnie a jak się ma CS SRK do Beckera 7 :?:
jak myślicie...co wybrać :?: (cokolwiek znaczy to Cgoc 8O )

pozdr,
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024