Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w Shudokanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Znowu każdy chce udowodnić że jego jest lepsze. ;( a mnie chodziło głównie czy w takiej pozycji z ciężarem na przedniej nodze z tylną wyprostowaną i ze stopą skręconą na zewnątrz adept nie ma problemów z kolanami bo przecież obciążenia tego stawu muszą być olbrzymie :? zwłaszcze jak wymaga się żeby pracować na mocno ugiętym kolanie. Co do pozycji zakrocznej jak ktoś zauważył ułatwia cofanie się ale równie dobrze można przejść do pozycji wykrocznej i analogicznie z wykrocznej można przejść do zakrocznej odorbina wprawy i nie ma problemów i wszystko jest płynne. Co do prostowania nogi tylnej która ma dawać siłę to się nie do końca zgodzę bo ugięta tylna noga działa na ciało jak ściśniętan sprężyna gdy się prostuje przekazuje siłę dalej,kto nie wierzy niech zajrzy na trening shotokanu albo karate tradycyjnego tam zobaczy i wyjaśnią mu dokładniej to zjawisko :) . Pozdrawiam
  • 0

budo_peedro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Masz racje Szczepan! Wasze aikido jest o niebo lepsze! :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

Masz racje Szczepan! Wasze aikido jest o niebo lepsze! :wink:


A gdzie ja pisalem ze jest lepsze???? 8O Myslalem ze dyskutujemy nad roznymi rozwiazaniami mechaniki ruchu :)

Ale ty chyba w glowie masz caly czas wspolzawodnictwo :? ....moze sie przepisz na jakis sport czy co? :roll:
  • 0

budo_sopak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Szczepan chyba ktos zna twoje haslo i pisze pod twoim nickiem-bo pisze takie pierdoly ze glowa mala...



...pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
sopak, nie musisz czytac jak ci sie cos nie podoba. Teraz w Polsce jest demokracja.
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

..wiec jak facet biegnie to wpada twarza na twoja reke,


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: to u was uke atakujac biegnie i wpada na reke tori.!!!!!!!!!!!!!!!
nieslychane.... :lol: :lol:
prosze przekaz mu, zeby uwazal jak biega, moze sie zabic o wlasne nogi :wink:

..a tak jeszcze przy okazji to gdy robisz irimi i stoisz na tylnej nodze to:
1 musisz przeniesc ciezar na przednia
2 dopiero potem robisz tenkan lub kontynuujesz irimi
-a stojac na przedniej nodze mozesz pominac punkt 1:))))-czyli zoszczedzasz czas-czyli technika jest szybsza itd itd...
...pozdrawiam

Szanowny Sopak'u,
Jakikolwiek ruch w aikido zaczyna sie ZAWSZE od irimi. Poza tym ja nie robie nigdy zadnych pieprzonych tenkanow :P


  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
oops cos sie spieprzyło..... zaraz napisze jeszcze raz.....
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Szczepan napisał:

Poza tym ja nie robie nigdy zadnych pieprzonych tenkanow


A ćwiczysz aikido? :lol: To powiedz mi jak ćwiczysz aikido bez tenkanów :wink:
No wiesz nawet Ueshiba pod koniec życia robił tenkany choć był tak dobry :!: A Ty nie robisz na "poczatku życia"? :rofl: To musisz być nieźle dobry kurcze :? :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

A ćwiczysz aikido? :lol: To powiedz mi jak ćwiczysz aikido bez tenkanów :wink:
No wiesz nawet Ueshiba pod koniec życia robił tenkany choć był tak dobry :!: A Ty nie robisz na "poczatku życia"? :rofl: To musisz być nieźle dobry kurcze :? :)


To proste, robie wylacznie irimi. Dziadek powiedzial ze aikido to 60% irimi i 40 % atemi. Co najwyzej robie obrot bioder o max 180 stopni. Wiec mozna obyc sie bez tenkanow spoko.

Dziadek robil pod koniec zycia tentany bo byl AZ TAK dobry. Na "poczaktu zycia" robil wylacznie irimi :lol:

Jest niezwykle trudno zrobic technike w wersji ura tak, zeby sie nie narazic na kontre atakujacego. Poza tym, tenkan funkcjonuje dobrze na wytresowanych uke, ale jak wezmiesz goscia co jest pierwszy dzien na treningu i nie wie co sie dzieje to wersja ura jest praktycznie nie do zrobienia. Co wyraznie pokazuje co by sie dzialo jakbys probowal zrobic tenkan przy realnym ataku :rofl:
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Nooo..... możliwe ale jeśli chodzi o "realny atak" to czasami lepiej jest jednak zrobic ten tenkan niżeli irimi :wink: Spróbóje na następnym treningu robic więcej irimi przy technikach - może lepiej zrozumie...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

To proste, robie wylacznie irimi. Dziadek powiedzial ze aikido to 60% irimi i 40 % atemi. Co najwyzej robie obrot bioder o max 180 stopni. Wiec mozna obyc sie bez tenkanow spoko.


LOL, A tenkan to niby obrót o ile stopni? Czy własnie przypdkiem nie o 180?
Ponadto jeśli tak kochasz irimi, to istnieje tezwersja tenkanu o nazwie irimi - tenkan. Bez niej w zasadzie nie istnieje np. shihonage omote.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

LOL, A tenkan to niby obrót o ile stopni? Czy własnie przypdkiem nie o 180?


a o ile tam garry chcesz... nie musi byc 180, moze byc 360 :)

Ponadto jeśli tak kochasz irimi, to istnieje tezwersja tenkanu o nazwie irimi - tenkan. Bez niej w zasadzie nie istnieje np. shihonage omote.


co kraj to obyczaj, my robimy omote BEZ tenkana wogole...

Na "poczaktu zycia" robil wylacznie irimi


to ja poprosze o dowodziki jakies, jak to Dziadek robil TYLKO irimi...
bzdury opowiadasz,
co do ura - czyli nie da sie zrobic techniki opartej na tenkanie z ktorej nie wyjdziesz? tak? ciekawe co bys powiedzial na udegarame z tenkanem... no bo nie wierze...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

LOL, A tenkan to niby obrót o ile stopni? Czy własnie przypdkiem nie o 180?


a o ile tam garry chcesz... nie musi byc 180, moze byc 360 :)


To sie odnosiło do tego co pisał szczepciu, znaczy ze tenkanów nie robi ale biodra skręca. Poztym 360 to nic innego jak wariacja (niektórzy zwą to ushiro tenkanem), my tu gadamy o czystej formie ;)

Ponadto jeśli tak kochasz irimi, to istnieje tezwersja tenkanu o nazwie irimi - tenkan. Bez niej w zasadzie nie istnieje np. shihonage omote.


co kraj to obyczaj, my robimy omote BEZ tenkana wogole...


Jak nie jak tak :) Musisz te dupsko odwrócić, gdy przechodzisz pod ręką.
  • 0

budo_sopak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
TO SZCZEPAN: robisz tylko irimi-tak??? to jak stanie 2cm przed twoja twarza koles 2mx2m i 150kg zywej wagi zlapie cie za rece i bedzie napieral w twoja strone to jak zrobisz irimi????bo mi sie cos nie widzi zebys je zrobil...czyli twoje aikido w tym momencie umarlo...
..no wiem ale pewnie napiszesz ze nigdy nie dasz sie zlapac takiemu mackowi za rece w taki dystansie itd...ale nie mam tytaj na mysli realnej sytuacji tylko czysto hipotetyczna...


...pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

LOL, A tenkan to niby obrót o ile stopni? Czy własnie przypdkiem nie o 180?
Ponadto jeśli tak kochasz irimi, to istnieje tezwersja tenkanu o nazwie irimi - tenkan. Bez niej w zasadzie nie istnieje np. shihonage omote.


Obrot wylacznie biodrami, Garry, stopy wciaz ida do przodu(tsugi-ashi, pisownia???) - irimi :wink:
Czesto ten obrot bioder jest tylko 90 stopni a stopy sa ustawione w formie odwrocone T ktora nazywamy ura-senkaku.
o tak :

atak
------->
!
------
Nie robie irimi tenkan, tylko same irimi a potem zamiast tenkanu tylko obrot bioder. Stopy pozostaja w tym samym miejscu, co najwyzej sie zblizaja do siebie...

LM - popatrz sie na stare filmy, Dziadek zaczyna KAZDY ruch od irimi. Nawet jak robi okragle ruchy, to caly ruch jest do przodu - irimi. Caly jego umysl jest irimi...
...to udegarame z tenkanem jak to wyglada? masz jakis odpowiednik w trerminologii aikikai? jakies video?
To nie chodzi o to ze uke wyjdzie z techniki, po prostu nie zdazysz zalozyc techniki aby go skontrolowac zawsze moze zalozyc kontre. Sprobuj sam byc uke i kontratakowac jak tori robi tenkan, Wchodzi 100 na 100. Dzieje sie tak, poniewaz w czasie obrotu ciala uke, tori musi go utrzymywac wychylonego z rownowagi. Przy samym obrocie bioder jest to fizycznie wykonalne, choc trudne. Przy obrocie wiecej niz 180 stopni - jest to kompletnie niemozliwe.

A teraz wyobraz sobie ze atakuje cie doswiadczony gosciu - on ci sie w ogole nie da wychylic z rownowagi przy pomocy tenkana. Zrobi tylko tup tup tup - 3 male kroczki i po twoim tenkanie bedzie przed toba stal kompletnie stabilny....Moze jak wykorzystasz zaskoczenie i wejdziesz bezposrednio irimi w jego 3-ci punkt to masz jakas szanse...inaczej - zapominj.

sopak: nie podniecaj sie niezdrowo. Ja na co dzien cwicze z takimi ludzimi, mamy takich 3 w dojo, jeden z nich ma 5 dan, drugi 3 dan a trzeci 1 dan. wierz mi ze mam codziennie(bo cwicze codziennie) okazje werifikowac fizycznie co i jak dziala na nich a co nie. Nie musze tak jak ty zyc w zludzeniach hipotetycznych :lol:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

wejdziesz bezposrednio irimi w jego 3-ci punkt

A co to za dziwo Szczepan :?: Bo nie wiem :oops: :oops: Ale może ty wiesz wiecej ( na pewno) albo w kanadzie ludzie jakoś inaczej zbudowani :?: :) :) :lol: Po tym grizzly nage które zaprezentowałes na Karowej jestem gotów w to uwierzyć :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie

A co to za dziwo Szczepan :?: Bo nie wiem :oops: :oops: Ale może ty wiesz wiecej ( na pewno) albo w kanadzie ludzie jakoś inaczej zbudowani :?: :) :) :lol: Po tym grizzly nage które zaprezentowałes na Karowej jestem gotów w to uwierzyć :wink:

Wiedzialem Labedziu, ze jak wspomne o ludziach wazacych powyzej 100 kg to sie odezwiesz :lol:

Kazda pozycja nog moze byc sprowadzona do 2 trojkatow. Mowilem na tym na Karowej, ale ty wlasnie chyba uczyles jakas atrakcyjna blondynke(Hi Paskuda!) walki w parterze :)

..............W1
.........../........\
......S1............S2
...........\........./
...............W2
Legenda:
W1 i W2 - wierzcholki trojkata
S1 i S2 - stopy - podstawa trojkata

Zeby jakikolwiek rzut byl mozliwy do wykonania fizycznie, atakujacy musi byc wychylony w kierunku jednego lub drugiego wierzcholka trojkata. Idealnie wychyla sie atakujacego na strone nogi wykrocznej(czyli na zewnatyrz jego pozycji), ale przy odpowiednim setup(pozycji i ustawieniu ciala uke) mozna rzucac zarowno w kierunku W1 jak i W2.
Jak tori jest silniejszy, to moze jeszcze przesilowac rzut, ale przy roznicy wagi i sily na korzysc atakujacego, jedyna szansa to wlasnie wychylenie w trzeci punkt - czyli wierzcholek W1 lub W2.
My cwiczymy w nieco innej pozycji stop:
.............S1
........................S2
co wzmacnie troche pozycje na wychylenia boczne, ale i tak mozna znalesc dwa trojkaty do wychylenia.
No dobra dosc odkrywania tych sekretnych i tajemniczych zasad, wlasciwie powinienem ci to wyslac na priva :wink:
Mam nadzieje ze moje wyjasnienia ci pomoga.
  • 0

budo_jas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jw

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Zasadniczo opis z 3 kątami jest prawidłowy ale dla pozycji statycznej i przy niewielkich prędkościach ruchu
Gdyż przy ruchu Aite przemieszcając się zmieniają kierunki działania sił i przy dużej dynamice podparcie stóp traci ważność a zyskuje na wadze zwrot i kierunek wektora przemieszczeń środka ciężkości :)
A Aikido to głównie dynamika bazująca na dynamicznym a nie tylko statycznym kuzushi :D
  • 0

budo_jas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jw

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
Ale mieszam ;) tylko że ja tak jużmam :twisted:
  • 0

budo_sopak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany w Shudokanie
...poddaje sie:)...


...pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024