Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki styl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Zobacz:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam,
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Ostatnio cos namieszali ze swoimi stronami, na tej cos jest, ale niewiele:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W Wawie jest jeszcze klub Serafin, ale o nich nic więcej nie wiem.

Natomiast od września rusza Muay Thai u Mirka Oknińskiego - polecam, szczególnie jeśli chciałbyś robić trening przekrojowy.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Powiem szczerze że sie nad tym zastanawiam. Prosiłbym tylko o jakieś konkretne namiary. Zobaczymy jaki bede miał plan na semestr i postaram sie sobie coś dopasować.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
A i czy znasz może ceny tej imprezki. Może sie jeszcze okazać że jestem niewydolny ;)
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Combat walki czlowieka uzbrojonego z nieuzbrojonym chyba w ogole nie ma co rozkladac na czynniki pierwsze. Wynik wydaje sie oczywisty, przy odpowiednich umiejetnosciach nozownika.

Mowimy o walce wrecz.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
Nożownik, pałkownik, widłownik co za różnica. Gdy jest dobry to kwestia sekund.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Combat walki czlowieka uzbrojonego z nieuzbrojonym chyba w ogole nie ma co rozkladac na czynniki pierwsze. Wynik wydaje sie oczywisty, przy odpowiednich umiejetnosciach nozownika.

Mowimy o walce wrecz.


Genosha - 100% racji!! Ale przyczepiłem się - bo napisał 2 lata noża i przegrasz :X :evil: :lol: (co jest totalną bzdurą).

Przy KAZDEJ dobrej broni - obszernie na WWW - zacytuje drobny fragmencik z tego co napisałem w kontekście "armed combat":

"Gdy jest konfrontacja człowieka z bronią i bez broni - ten drugi ma minimalne szanse na jakąkolwiek obronę. Rozbrojenie uzbrojonego przeciwnika w 95% wypadków leży w sferze fantazji - nie realnego starcia!! NIE ISTNIEJE COS TAKIEGO, JAK SKUTECZNY STYL OBRONY PRZED UZBROJONYM PRZECIWNIKIEM (jeśli my też nie mamy broni - i to o klasę lepszej niż przeciwnik. On wyciąga nóż, ja broń palną; on klucz, ja nunchako, on kastet, ja pałkę itp.). Jeśli ktoś mówi, że potrafi się "gołymi rękoma" obronić przed nożem, pałką, nunchako czy inną bronią - nigdy nie przetrwał ani jednego realnego starcia. Nigdy też taka osoba nie miała w ręku prawdziwej, skutecznej broni. Często gości z DAN-ami, mistrzowie ;) - się pienią (jak jeden gość z czarnym pasem w TKD) gdy pytają się PO CO NOSZĘ broń?? "Prawdziwa sztuka walki, honor, po co w takim razie trenujesz etc." A prawda jest taka - możesz sobie być mistrzem wszech-sztukwalki - gość z bronią i to średnio zaawansowany szybko sprawi, że przegrasz.

Ludzie wierzcie dalej w bzdury, trenujcie sobie w sekcjach - zastanówcie się jednak! Cała wasza wiara w "cudowne rozbrojenia gołymi rękoma" legnie w gruzach, przy pierwszej poważniejszej konfrontacji!!!

Gdy mówię - jeśli mam daną broń w ręku - przeciwnik jest praktycznie bez szans - to jest kalkulacja, nie przechwałki. Znając dobrze dane narzędzie - wiem jakie ma możliwości i jaką DESTRUKTYWNĄ SIŁĘ!! W przypadku noża należy przemnożyć zagrożenie jakie stanowi, powiedzmy, najsilniejsze kopnięcie x20 i wtedy może zacznie się coś klarować.

Zwykle w przypadku "armed combat" starcie kończy się szybko, ktoś zostaje nie ziemi (i to bynajmniej nie ten, co ma broń)."


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
wysłałem PW
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl
to ostatnie było do Imadło
  • 0

budo_agent smith
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

"Gdy jest konfrontacja człowieka z bronią i bez broni - ten drugi ma minimalne szanse na jakąkolwiek obronę. Rozbrojenie uzbrojonego przeciwnika w 95% wypadków leży w sferze fantazji - nie realnego starcia!!


A prawda jest taka - możesz sobie być mistrzem wszech-sztukwalki - gość z bronią i to średnio zaawansowany szybko sprawi, że przegrasz.


1000% RACJI !!


W przypadku noża należy przemnożyć zagrożenie jakie stanowi, powiedzmy, najsilniejsze kopnięcie x20 i wtedy może zacznie się coś klarować.


nie ma to jak obrazowe wyjasnienie kwestji :D

Zwykle w przypadku "armed combat" starcie kończy się szybko, ktoś zostaje nie ziemi (i to bynajmniej nie ten, co ma broń).


na szczescie na ulicy czesto do tego nie dochodzi (walka z nozem) co nie znaczy, zeby bagatelizowac kazdego przeciwnika...
Kiedys na treningu boksu trener mi powiedzial:
Zakladaj czarny scenariusz o przeciwniku bo lepiej sie milo rozczarowac niz niemilo sie samemu zaskoczyc... bo potem walczysz z nim i soba... powiem, ze chlop mial w 100% racje :) a pozniej to juz z gorki...

HTTP://WWW.ITF.PRV.PL


Combat: moje uznanie za stronke

Czemu nie ma tam np. tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bylby komplet :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

1000% RACJI !!


:)


nie ma to jak obrazowe wyjasnienie kwestji :D


A wierz mi - znajdą się sceptycy którzy będą chcieli sprawdzić to w praktyce :) ("nieee stary coś p.....lisz!!! To niemożliwe, jak zaraz ci przyj... z nogi to zobaczysz" :lol: :lol: 8) )


Czemu nie ma tam np. tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bylby komplet :wink:


Heh - rzuciłem linka. Zdublowałbym to, co już jest na innym site - tu na polskim-boksie.com... A czy o to chodzi?

Ja ze swojej strony zrobiłem kompilację technik combat'u - armed i unarmed (jeszcze to rozbuduję) - kwestie bardziej skomplikowane opiszę może w przyszłości.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_agent smith
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

A wierz mi - znajdą się sceptycy którzy będą chcieli sprawdzić to w praktyce :)


W PRAKTYCE :?: :!: :!:

Heh - rzuciłem linka. Zdublowałbym to, co już jest na innym site - tu na polskim-boksie.com... A czy o to chodzi?


Wlasnie o to :D i jaki extra opis do tego linka... :wink:

Ja ze swojej strony zrobiłem kompilację technik combat'u - armed i unarmed (jeszcze to rozbuduję) - kwestie bardziej skomplikowane opiszę może w przyszłości.


Combat ile z tego co masz na stronie opanowales ? :roll:

P.S. Twoj najlepszy kumpel ma na imie nóż??? 8)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

W PRAKTYCE :?: :!: :!:


Tak - albo atrapa albo HC :)

"no i co dostałeś kilka cięć na szyję.

JAK TO???!!! ONE BYŁY NIEGROZNE!!

ok no to jeszcze raz. ... właśnie straciłeś nogę...

NIE WIERZE!! etc.

Dobra - to teraz wezmę prawdziwy nóż - OK... :roll: :twisted: "

Combat ile z tego co masz na stronie opanowales ? :roll:


Oprócz technik z karabinami - sporo. No i nie noszę garroty.

P.S. Twoj najlepszy kumpel ma na imie nóż??? 8)


Only my weapons understands me :evil: :wink:

Każdy kto lubi noże, jest moim przyjacielem :) :wink: 8)
  • 0

budo_agent smith
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Tak - albo atrapa albo HC :)

"no i co dostałeś kilka cięć na szyję.

JAK TO???!!! ONE BYŁY NIEGROZNE!!

ok no to jeszcze raz. ... właśnie straciłeś nogę...

NIE WIERZE!! etc.

Dobra - to teraz wezmę prawdziwy nóż - OK... :roll: :twisted: "


Ha ha ha, Przypomina mi to potyczke jak z poczatku"Siedmiu wspanialych" wersion amerikanos :lol: No ale lepiej tak niz na ulicy...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Ha ha ha, Przypomina mi to potyczke jak z poczatku"Siedmiu wspanialych" wersion amerikanos :lol: No ale lepiej tak niz na ulicy...


Noo, wiesz inaczej to trudno kogoś zabić czy pociąć- ot za nic ("za ojczyznę!!" :lol: ) :wink: :wink: :evil:
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Combat walki czlowieka uzbrojonego z nieuzbrojonym chyba w ogole nie ma co rozkladac na czynniki pierwsze. Wynik wydaje sie oczywisty, przy odpowiednich umiejetnosciach nozownika.

Gdy mówię - jeśli mam daną broń w ręku - przeciwnik jest praktycznie bez szans - to jest kalkulacja, nie przechwałki. Znając dobrze dane narzędzie - wiem jakie ma możliwości i jaką DESTRUKTYWNĄ SIŁĘ!!


Combat Genosha zgadzam sie w 1000 % macie racje dodam tylko jeszcze że nawwet jak ktoś jest dobry na treningu i tam wszystko mu wychodzi ,tam radzi sobie z uzbrojonym przeciwnikiem to na ulicy pamiętajmy o jeszcze jednym ADRENALINA potrafi sparaliżować i wtedy do realnej obrony może pozostać ledwie 25% naszych możliwości i co wtedy? ............. ja uwazam że na ulicy to lepiej coś mieć przy sobie schowanego np. nóż lub nunchaku
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

dodam tylko jeszcze że nawwet jak ktoś jest dobry na treningu i tam wszystko mu wychodzi ,tam radzi sobie z uzbrojonym przeciwnikiem


Aha i może najważniejsze. Czy ktoś wam kiedykolwiek w JAKIEJKOLWIEK sekcji (poza krav-maga) mówił, że z uzbrojonym przeciwnikiem nie macie dużych szans - jeśli choć trochę zna się "na rzeczy"? Pewnie nie. Na TKD tego nie uświadczyłem, na JJ również, na boksie także nie. Do tego dodam kretyńskie "obrony" i sztuczne sytuacje propagowane w wielu sekcjach "MA" i ma się mniej-więcej obraz sytuacji - jeśli chodzi o ARMED COMBAT...

to na ulicy pamiętajmy o jeszcze jednym ADRENALINA potrafi sparaliżować i wtedy do realnej obrony może pozostać ledwie 25% naszych możliwości i co wtedy? ............. ja uwazam że na ulicy to lepiej coś mieć przy sobie schowanego np. nóż lub nunchaku


Hmm - zgodzę się - ale adrenalina to raczej dopala, niż paraliżuje :-)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Aha i może najważniejsze. Czy ktoś wam kiedykolwiek w JAKIEJKOLWIEK sekcji (poza krav-maga) mówił, że z uzbrojonym przeciwnikiem nie macie dużych szans


JA -:), zawsze yto powtarzam i myslę, że doświadczeni instruktorzy w swoich sekcjach także
]

- . Do tego dodam kretyńskie "obrony" i sztuczne sytuacje propagowane w wielu sekcjach "MA" i ma się mniej-więcej obraz sytuacji - jeśli chodzi o ARMED COMBAT...


nie do końca się z Tobą zgadzam co do nauki przed bronią wszelaką, należy - MOIM ZDANIEM uczyć takich rzeczy, oczywiście realite. Prostych obron, tłumaczac zarazem, że jw. istnieje duże niebezpieczeństwo zrobienia sobie kuku. Uczyć przy tym zachowań w takich sytuacjach.
Podobnie by było, wg. twojej teorii z nauczaniem obron przeciwko bokserowi czy zapasnikowi. Tak naprawdę adept MA, ze srednim poziomem zaawansowania ma małe szanse w konfrontacji z ligowym bokserem czy zapasnikiem - chyba,że ma mocna psychikę, zna słabe strony boksu czy zapasów i ćwiczy solidnie a nie wirtualnie
MOIM ZDANIEM

  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

nie do końca się z Tobą zgadzam co do nauki przed bronią wszelaką, należy - MOIM ZDANIEM uczyć takich rzeczy, oczywiście realite. Prostych obron, tłumaczac zarazem, że jw. istnieje duże niebezpieczeństwo zrobienia sobie kuku.


Czyli zgadzamy się w 100%. Właśnie O TO mi chodzi! Obrona prosta, skuteczna, szybka i obwarowana podstawowym warunkiem: jak nie da się uciec...

NIE CHODZI MI o całkowite zrezygnowanie z nauczania obron (no, może jeśli chodzi o nóż - to część sekcji mogłaby dać sobie spokój :wink: :) ) - tylko urealnienie treningu! Czyli ataki szybsze, zwyklejsze (nie udziwnione), a obrony to już opisałem.

Podobnie by było, wg. twojej teorii z nauczaniem obron przeciwko bokserowi czy zapasnikowi. Tak naprawdę adept MA, ze srednim poziomem zaawansowania ma małe szanse w konfrontacji z ligowym bokserem czy zapasnikiem - chyba,że ma mocna psychikę, zna słabe strony boksu czy zapasów i ćwiczy solidnie a nie wirtualnie
MOIM ZDANIEM[/color]


Na szczęście obowiązuje tu podobna reguła, co w przypadku broni: jest nikła szansa na taką konfrontację...

Powiem tak: 70% trenujących SW/systemy ma nikłe szanse z człowiekiem znającym na ponadprzeciętnym poziomie dany, efektywny system - a zwłaszcza w przypadku zaskoczenia (albo MMA-owcem).
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki styl

Hmm - zgodzę się - ale adrenalina to raczej dopala, niż paraliżuje :-)

oj czasem potrafi nieźle sparaliżować ale też tak jak mówisz może "dodać nam skrzydeł" zależy cholera jak zadziała ciekawe od czego to zależy wiesz może ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024