Skocz do zawartości


Zdjęcie

Glock Nóż Bojowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Glock Nóż Bojowy
Co sądzicie o tym nożu czy to jest rzeczywiście oryginalny GLOCK czy jakaś podróba cena jest niska 120 - 150 zł czy warto kupić taki nóż
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy
mialem....ale mi ukradli (oby reka dziadowi uschla :twisted: )
potem kupilem wz.98 ....i to juz nie to...niby podobne...ale stal lepiej trzymala i solidniejsza budowe mial (nie klekotal po rabaniu :wink: )...fajny byl na wypady

cena faktycznie tak oscyluje....ale z perspektywy czasu widze ze moze i dobre to to dla zolnieza (zadzgac kogos etc :) )na codzien np do lasu ..sa lepsze maszynki....nie do konca ten ksztal glowni...etc....choc jeden fajny bajer ma...otwieracz do kapsli :wink:
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy
Moim zdaniem o ile pistolety firmy Glock to naprawdę dobre maszynki to nóż bojowy Glock to delikatnie mówiąc kicha. rękojeść okrągła i ślizga się w ręku zwłaszcza gdy dłoń jest mokra lub spocona , pochwa też raczej kiepska , po kilkakrotnym wyjęciu noża z pochwy można się nabawić krwawienia z pod paznokcia palca wskazującego a samo ostrze - tragedia , zero ostrości , ten patent w postaci otwieracza do butelek to jakieś nieporozumienie bo żołnierzom w warunkach poligonowych nie wydaje się napoi w opakowaniach szklanych ( standardy NATO ).
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy
a czy ja wygladam na zolnierza w standardzie NATO ? :)
ale jak mowie z perspektywy czasu nie kupil bym ani glocka ani wz.98....to nie to...na pewno prawie 'zaden' noz surviwalowy...jako EDC o wiele za duzy, do walki nieporeczny...dla wojska liczy sie jedno = CENA...i ten parametr obydawa speniaja :wink:
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy
Chodzi mi o nóż na różnego rodzaju wypady za miasto taki który mógłbym sponiewierać i nie martwić się że dałem za niego 5 stów jeśli nie glok to czy jest coś lepszego o stałej głowni w podobnej cenie to nie musi być duży nóż byle by był mocny
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy
No jasne że jest : osobiście polecił bym ci w przybliżonej cenie 0k. 180 -200zł. Muela Tornado, lub Muela Tanto, oba noże ze stali molibdenowo wanadowej 440 , nie rdzewieje bardzo mocne noże wiem bo sprawdziłem , o niebo a może i dwa ostrzejszy od Glock-a czy wz. 92 i 98 , bez problemów wytrzymują rzucanie i rąbanie a Tanto ponoć spokojnie przebija blachę karoserii samochodowej choć sam nie próbowałem. Jak przesiadłem się z Wz 98 na Tornado to jak z malucha do VW III choć Muela to nie szczyt możliwości. A jak chcesz nóż typowo wojskowy to może KA-BAR w podstawowej wersji ok. 300 zł.???
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy
takie przeznaczenie jak mowisz to bym pomyslal (sam mysle :) ) o SRK..tyle tylko ze to juz 300-400 zeta w zaleznosci jak ci sie uda kupic i targowac :wink: (no i szlag cie trafia jak wiesz ze amerykaniec ma to za 60 baksow z dosylka do domu :twisted: wrrrrrr ... )
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy

Co sądzicie o tym nożu czy to jest rzeczywiście oryginalny GLOCK czy jakaś podróba cena jest niska 120 - 150 zł czy warto kupić taki nóż


Firma Glock zanim rozpoczęła produkcję modelu GL-17 zajmowała się wyłacznie produkcją noży oraz saperek.
Noże firmy Glock (nie pamiętam symboli) produkowane są w wersjach z rekojeścią w kolorze czarnym, piaskowym lub czarnym oraz ostrzem ząbkowanym lub plain.
Niestety nie pamiętam z jakich materiałów produkują ten nóż.
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy
Znalazłem w katalogu Glocka:
Glock mod. 78 (Field Knife)
Glock mod. 81 (Survival Knife, z piłką))
Noże wykonane ze stali hartowanej (typu stali nie podano) pokrytej czarną warstwą antykorozyjną (rodzaju warstwy nie podano). Rękojeść noża wykonana z polimeru. Noże wykonane w kolorach: czarnym, olive drab (ziemnozielony) oraz desert sand (piaskowy).

Niestety sam producent nie podaje bardziej szczegółowych parametrów noży za wyjątkiem informacji iż pochwę można nosić przy pasku o max. szerokości 60mm :)
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy
Miałem przez kilka minut ten nóż w ręku i muszę powiedzieć że to naprawdę straszna kicha sam się sobie dziwię że zastanawiałem się nad jego kupnem kupiłem z to inny nożyk za niewiele więcej bo 229 zł to Cold Steel KOBUN stal aus8 klasyczne japońskie tanto a ta ostrość z tą cenę poprostu super :lol:
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Glock Nóż Bojowy
I niech Ci służy. Pozdrawiam Surval.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024