Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do survala i nie tylko: Tornado vs. BK7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Do survala i nie tylko: Tornado vs. BK7
Śledziłem ostatnio Twoje (to do survala) posty w ktorych pisałeś o Mueli Tornado. Pisałes o tym sprzecie w samych superlatywach ( no powiedzmy w 90% napewno). Teraz kupiłes, jak sam pisałeś, BK7. Po kroktim zapoznaniu z nim napisałeś tylko ze to jest super nóż i generalnie to wszystko. (bardzo streściłem tu oczywiście Twoje posty, ale tak to mniej wiecej odebralem).

Mam w związku z tym pytanie: czy teraz mając juz BK7 Twoja opinia o Tornado pozostaje taka sama?? Bo w Twoim tescie Mueli pisałeś o tym ze tornado spełnia generalnie standardowe wymagania stawiane nożowi tego typu, jednak czuc bylo w Twoich tekstach ze podchodziłeś do Mueli chyba dosc ostrożnie. W przypadku BK7 napisałeś krótko ale za to stanowczo ze ten nóż jest super.
Zaznaczam ze to sa moje odczucia po przeanalizowaniu Twoich postow.

Więc pytam jeszcze raz:
Czy teraz twierdzisz ze tornado jest w stanie sprostac takim samym zadaniom jak BK7??

Napisz chociaz krotko jak teraz wypada porównanie Tornado vs. BK7.

Prosze rownież, rzecz jasna, pozostałych forumowiczow o zabranie glosu.

Pozdrawiam
Kamil
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Do survala i nie tylko: Tornado vs. BK7
Już odpowiadam: Muelę Tornado używam od jakiś trzech lat i jestem z niej badzo zadowolony , nóż jest mocny, wytrzymały, nie podatny na korozję i co nie bez znaczenia stosunkowo tani. Nóż ten spełnia wszystkie zadania jakie ja stawiam przed nożem jaki zabieram na survivalowy wypad chodź jak pewnie czytałeś nóż ten ma kilka cech które dla niektórych mogą być wadami dla nie których zaletami. Nóż ten zasługuje na moje zaufanie z prostego powodu - nigdy mnie nie zawiódł.
Becker BK 7 to mój najnowszy nabytek ( mam go dopiero jakieś dwa miesiące chyba nawet nie całe) zrobiłem tym nożem prawie wszystko to co robiłem Tornadem i jeszcze tylko kilka testów przed nim zostało. Na razie Muela Tornado i BK 7 w tych samych zadaniach spisywały sie porównywalnie chodź każdy z nich wyjawiał swe silne i słabe strony np. Tornado nieco gorzej trzyma ostrze ale za to BK7 po tygodniu w wilgotnym środowisku udowodnił że jest ze stali węglowej i na nie zabezpieczonej części ostrza pokazały się ciemniejsze plamki a w niektórych miejscach pomarańczowe piegi. Problem w zasadzie marginalny bo tornado można podostrzyć a BK 7 przetrzeć tłustą szmatką i pielęgnować po każdym użyciu. Ja nie należę do ludzi którzy używają noża do przecinania krawężników czy zatrzymywania rozpędzonych samochodów. Nóż potrzebny mi jest do przygotowania schronienia,opału, jedzenia i jako przedmiot o ewentualnym zastasowaniu obronym. I zarówno Tornado jak i BK7 spełniają te zadania. Jeśli miałbym porównać te noże , no cóż, coraz większa przewaga zaczyna być po stronie BK 7 choć na zaufanie tak jak tornado musi jeszcze poczekać. Stwierdzenie że BK 7 to super nóż jest nieco na wyrost i rzeczywiście bardzo streszcza moje odczucia co do tego noża, bo pisałem również o kilku moim zdaniem wadach tego noża. Powiedział bym raczej że jestem z niego zadowolony i coraz szybciej pretenduje on na stanowisko mojego zaufanego noża. Pisałeś o delikatnym traktowaniu Tornada - wręcz przeciwnie to BK 7 budził na początku , teraz już nie tak bardzo, obawy czy wytrzyma to co Tornado. Nie ukrywam że duży wpływ miała na nie cena noża bo za jeden BK 7 można kupić dwa Tornada. Jak już kiedyś pisałem po wszystkich testach BK 7 opiszę je na forum i porównam z Tornadem Mueli. Ogólnie polecam Tornado osobom któży nie dysponują dużymi pieniędzmi a chcą mieć mocny nóż, jak ktoś ma kasę na zbyciu to polecam BK 7 lub jeszcze coś lepszego. Pozdrawiam Surval
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024