Skocz do zawartości


Zdjęcie

niepelnosprawni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

niepelnosprawni
czy cwiczyliscie badz trenowaliscie kiedys (lub robicie to nadal) osobe niepelnosprawna?? ...prosze o komentarze, jak sie pracuje z takimi osobami, jakiego typu niepelnosrpawnosc mieli.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni
nie wiem czy można to nazwać niepełnosprawnością, ale ja w 1995 miałem dwie operacje i terz żyje bez wyrostka i śledziony. gdzieś słyszałem, że mam 14% stałego inwalidztwa. ale sie tym nei przejmuje i wręcz denerwuje mnie gdy ktoś mnie inaczej traktuje, np wkurzyłem sie na maxa gdy przyjechał do nas miszczu z 2 danem i wiedząc o moich przygodach z dzieciństwa przy wszystkich powiedziął żebym sie nie przemęczał i jak sie zmęcze to żebym sobie odpoczął. myślałem że wybuchne. ale nie o tym miałem pisać... to jak nadaje sie jako niepełnosprawny??
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni
chodzilo mi raczej o ludzi z powazna wada wzroku, z brakiem ktorejs z konczyn... o zespol downa czy inne nieprawidlowosci.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni
:oops: :oops: :oops: wlasnie prezgladajac podforum karate zaowarzylem taki sam temat (tyle ze tyczacy sie oczywiscie karate)... z gory chcialem powiedizec ze to zbieg okolicznosci a nie plagiat :!: :!: :!:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni
Jeśli znalazłeś ten temat na podforum taekwondo, to widziałes też mój wpis - przez krótki czas trenowała u mnie dziewczyna bez ręki. Pracowało się z nią wspaniale, a przy okazji musiałem się wykazywać dużą kreatywnością w modyfikowaniu technik... :) Szkoda, że przestała, ale ciągle mam nadzieję, że kiedyś wróci...

Gizmo
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni

i terz żyje bez wyrostka i śledziony.



eeeee może to głupie pytanie ale jak zyje sie bez śledziony - przeszkadza ci to w czymś?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni
hmm... jako ze nie chce powielac topiku w capoeira to moze napisze cos ze swojego podworka - widzialem roznych ludzi, ktorzy trenowali. Generalnie zalezy wszystko od checi - jesli chce to sobie poradzi. A jesli bardzo chce, to bedzie dobry ;) Jeden chlopak był karłem, metr i troche wzrostu plus typowe schorzenia dla tej wady. Inny miast ramienia miał dłoń wyrosłą wprost z barku... Jeszcze inny - ktorego podziwiam najbardziej - deformację ręki i stopy jednej nogi oraz protezę drugiej nogi od kolana w dół... I kufa, zaskoczył mnie pare razy... Moze nie tym co robil, ale ile z siebie dawał. Plus ćwiczą oczywiście pełnosprawne osoby ale np. w ciąży, widziałem też desperatów robiących ginga w szynach na nogach, w gipsie...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni
To tak gwoli ciekawostki - ten pan na zdjęciu, Stuart Penn z Wielkiej Brytanii, ma 2 dan taekwondo. Od urodzenia nie ma jednej nogi od kolana, jednej ręki od łokcia, drugą stopę ma zniekształconą. Jak widzę takich ludzi w taekwondo, to przychodzi mi do głowy tylko jedno - poklon

Dołączona grafika

Gizmo
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni

i terz żyje bez wyrostka i śledziony.



eeeee może to głupie pytanie ale jak zyje sie bez śledziony - przeszkadza ci to w czymś?


czemu głupie pytanie?? normalne. kiedyœ tuż po operacji to musiałem przestrzegać specjalnej diety bo jak nie to brzuch mnie bolał. teraz w niczym mi to nie przeszkadza, żyje jak normalny człowieczek i (nieskromnie mówišc) jestem jednym z lepszych w mojej sekcji. Aha czasami jak zjem za dużo truskawek, koktajlu truskawkowego, itp. to mnei brzuch boli, ale nie wiem czy to z powodu œledziony.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni
a za co odpowiedzialna jest sledziona, skoro mozna bez niej zyć?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: niepelnosprawni

a za co odpowiedzialna jest sledziona, skoro mozna bez niej zyć?

nie to forum Taxx ale odpowiem- sledziona zwiazana jest z ukladem limfatycznym, produkuje gamma globuliny (immunoglobuliny) czyli przeciwciala.


koniec dyskusji o sledzionie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024