Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mini turniej w parterze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Mini turniej w parterze
W sobotę w naszym klubie odbył się się taki mini turniej w parterze. Były trzy kat. wagowe 65, 75 i 75+. Pierwszą walkę wygrałem łatwo poprzez trójkąt, a drugą walkę przegrałem z bardzo silnym zwycięzcą kat. 75 przez balachę. Runda trwała 6 minut, jeśli walka się nie zakończyła przed czasem to ogłaszano zwycięzcę z przewagą punktów. Punkty zdobywano za obalenie na matę, dosiad, ucieczkę, przerwanie gardy. Wystąpiło ok. 25 zawodników.
Był gościnnie zawodnik z Judo. Przyszedł, przebrał się w judogę, popatrzył na trwające zawody i póżniej zrezygnował mówiąc, że ma coś do załatwienia. A szkoda byłem ciekaw jego występów. Być może nie odpowiadała mu taka "wolnoamerykanka".
Zauważyłem, że większość walk kończyła się przez duszenie gilotyną, czyli w sumie łatwą techniką.
Turniej był rozgrywany systemem francuskim.
Następny turniej jest planowany na grudzień.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
I co to ma wspólnego z TKD?
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
Na MS w Warszawie mozemy sobie zrobic miedzyklubowy turniej parterowy , kazdy wystawi np po 2 reprezentantow klubu. Tak oto powstanie 1 w polsce liga parterowego Taekwon-do :-)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
to w ramach taekwondo?? 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze

Na MS w Warszawie mozemy sobie zrobic miedzyklubowy turniej parterowy , kazdy wystawi np po 2 reprezentantow klubu. Tak oto powstanie 1 w polsce liga parterowego Taekwon-do :-)

jestem za. GDAŃSK prawtopodobnie bedize reprezntowany przez czlonkow tashikido team Charlyego i ... mnie :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze

to w ramach taekwondo?? 8)

to pytanie do Kameh'a. Kiedys na obozie tez mielismy taki turniej tyle ze byla to po prostu urozmaicona rozgrzewka. i chodizlo o wypchniecie przeciwnikow (1:2 to byla normalka) poza wyznaczony teren :) ...a ilosc prezciwnikow byla warunkowana ich wiekiem, bylo tam duzo dzieciakow :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
Turniej parteru to bardzo fajny pomysł :)
Prawdopodobnie będzie sala w czasie MŚ - dokładnie będziemy wiedzieć wieczorem...
Sala byłaby zaraz obok miejsca rozgrywania MŚ, no i złożyć się będzie trzeba na sale (pewnie wyjdą grosze). Sala nie jest duża ale na mini turniej się nada :wink:
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
tak w ramach taekwondo, spójrz na miasto Kameha Moro, Radom, nie kojarzysz kto uczy taekwondo w Radomiu??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
Nie mogę :lol: 8) - a niedawno były takie boje o to, czy jest parter w TKD czy nie ma!!!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A więc raczej parteru nie ma - tylko są zapożyczenia - w ogóle sprawa mocno dyskusyjna... :? :)
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
Raczej nie ;) To było takie uwieńczenie naszych środowych treningów w parterze. Chociaż na upartego można powiedzieć, że to w ramach hosin sul ;)
My jako klub przyjezdzamy w sobotę na eliminację i prawdopodobnie będziemy tylko na elminacjach, nie będziemy raczej chyba czekać na finały wieczorem.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze

tak w ramach taekwondo, spójrz na miasto Kameha Moro, Radom, nie kojarzysz kto uczy taekwondo w Radomiu??

wiem kto uczy w radomiu. ale przeciez mogli na 'dziko' wystartowac w jkaichs innych zawodach :)
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
a Radomiu raczej nie organizuje sie tego typu imprez, raz tylko słyszałem że miało dojśc do starcia kickbokserów z taekwondokami, na oficjalnej gali ale nic z tego nie wyszło. Tak swoją droga to moja interpretacja encyklopedii jest następująca, parter w okrojonej formie występuje ALE jako reakcja na ówcześniejsze sprowadzeni do parteru czyli de facto z inicjatywy przeciwnika. Zresztą te techniki z encyklopedii były pisane przez mistzra hapkido i to tylko po to żeby nikt nie mógł powiedziec ze tkd nie jest kompleksowe. Bardzo dużo elementów samoobrony to odpowiedzi na ataki np narzędziami i większośc wykonuje się w stójce. To o czym mówił Kameh (gratuluje wyników) to..powiedzmy...MMA, ponieważ nasz trener(od roku w sumie nie trenuje, bo sie musze uczyć w piprzonym VILO)to przekrojowiec, trenował sambo judo a dopiero póżniej tkd.
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
ja jestem z radomia i bede na MS na 99%... czyli praktycznie na pewno, chyba ze cos wypadnie...; planuje przyjazd w piatek po poludniu;

chetnie bym popatrzyl na taki mini turniej, bo startowac raczej nie bede... ze wzgledow naukowych :evil: opuscilem duzo treningow a parterze i nie czuje sie godnym reprezentowania klubu... niemniej jednak wyrazam pelna aprobate na obejrzenie... bradzo bardzo chetnie... podajcie tylko czas i miejsce zawodow, ew. spotkania
pozdro, majki
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze

chetnie bym popatrzyl na taki mini turniej, bo startowac raczej nie bede... ze wzgledow naukowych :evil: opuscilem duzo treningow a parterze i nie czuje sie godnym reprezentowania klubu... niemniej jednak wyrazam pelna aprobate na obejrzenie... bradzo bardzo chetnie... podajcie tylko czas i miejsce zawodow, ew. spotkania
pozdro, majki

nieeeeeee no... tfardym trzeba byc a nie mientkim :) Majki... nie ma wykretow 8) ktow ie kiedy bedize nastepna okazja zeby powalczyc w takim towarzystwie?? mam nadzijee ze nie bedziesz sie dawal dlugo namawiac tylko wskoczysz na mate i pokazesz klase! pozdro :D
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze

Na MS w Warszawie mozemy sobie zrobic miedzyklubowy turniej parterowy , kazdy wystawi np po 2 reprezentantow klubu. Tak oto powstanie 1 w polsce liga parterowego Taekwon-do :-)

jestem za. GDAŃSK prawtopodobnie bedize reprezntowany przez czlonkow tashikido team Charlyego i ... mnie :)


A co ze mna:P :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
hmmmm no wlasnie. jakos Cie upchniemy... :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
uuuuuuuwaga!! ponoc sala jest niezawielka w zwiazku z czym liczba miejsc jest ograniczona, rozumiem ze puki co beda tam: masza, seiryuu, joannaz, greed, kazama, charly, choong, surikan i ja, mysle ze jeszcze z 6-7 osob spokojnie moze dolaczyc tak wiec prosze jkaies potwierdzenie zeby potem nie bylo nieporozumien.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
O ile można jeszcze się zaliczyć do tej grupki walczących.
Ale wy to pewnie sooper goście jesteście i wgóle a ja taki ciesias przy was będę :///
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
nee :) :) :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mini turniej w parterze
nie ma wiecej chetnych?? 8O a myslalem ze bedizecie sie pchac dzwiami i oknami :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024