Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
Witam,

Kilka dni temu dotarł do mnie CRKT P/K, plain edge, głownia prawie 4 cale. Po otwarciu prostego, tekturowego pudełka z logo CRKT w środku zastajemy miłą niespodziankę: dwie pochwy -- zwykła do noszenia na pasku (klips) oraz przeznaczona do różnych konfiguracji przymocowania klipsa (conajmniej 4 możliwości). Do kompletu otrzymujemy jeszcze kawałek paracordu do przymocowywania noża oraz łańcuszek (podobno można użyć ten nóż w charakterze necka, ale wg mnie przy jego rozmiarach to lekkie nieporozumienie :-) ) Pochwa posiada niezłą blokadę, która zatrzaskuje się ze smacznym kliknięciem. Jednak nóż trochę grzechocze w pochwie podczas biegania, co może przeszkadzać przy skrytobójczym podkradaniu się do wroga :) .

Po raz pierwszy decydującą kwestią przy zakupie stał się kształt noża, który uważam za naprawdę piękny projekt. A po wzięciu go w dłoń wrażenie wcale nie mija, ponieważ rękojeść jest wspaniale wyprofilowana i przylega do dłoni jak przyklejona. Jedyna wada (nóż powstał jako fighter) to fakt, że naprawdę idealnie trzyma się go właściwie tylko w saber grip, natomiast ice pick wychodzi tylko przy umieszczeniu ostrza od siebie, w przeciwnym razie rękojeśc wrzyna się w dłoń. Poza tym -- trzymanie P/K to wspaniałe uczucie.

Nóż jest ewidentnie stworzony do cięć, chociaż podczas pchnięć (ręka pokryta ludwikiem :D ) dłoń również nie ma prawa zsunąć się na ostrze (głęboka garda). Przy średnim pchnięciu przysłowiowej chyba już książki telefonicznej nóż dochodzi do litery N :D , a jego false blade znacząco poprawia penetrację.

Przydatnym szczegółem jest też karbowanie górnej części głowni, na którym można wygodnie oprzeć palce wskazujący, co wzmaga jeszcze siłę cięć.

Gdybym miał po tym krótkim okresie znaleźć jakieś większe wady tego modelu, to byłaby to chyba tylko jakość stali (AUS 6-M) -- jak na mój gust jest to za miękki surowiec na tego rodzaju nóż przez co dość niskim trzymaniem ostrza płaci się za łatwość jego ostrzenia. Odrobinę lepsza stal i byłby to idealny nóż do codziennego noszenia -- zadziorny, niebezpieczny i solidny.

Uff, nareszcie mogę zostawić CS Peacekeepera na wyprawy w Bieszczady w razie jakiegoś niespodziewanego spotkania z misiem :D . Ale jakoś dziwnie wychodzi się z domu nie czując na plecach nacisku szelek :cry: ...

pozdrawiam wszystkich "nożowników",
Dom R

P.S.
Jak tam, Mithrandir i Dark Lord, wyleczyliście się już ze ślinotoku na widok niektórych piękności Pitera? Ja przynajmniej nie potrzebuję już śliniaczka. Do nstępnego spotkania jednak... :D
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
DomR hehe.. jako neck to jest mozliwe dla ludzi o rozmiarze klatki piersiowej niedzwiedzia... a lancuszek ladnie wyglada tylko w szufladzie. Ze swojej strony polecam ci noszenie z tylu rekojescia w dol - wtedy widac czemu jest taki cienka rekojesc - po prostu niewidzialny noz.
Ale dziwie sie, ze ci grzechocze - mi nie.
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
Właśnie tak go noszę. Kompletnie niewidzialny i co najważniejsze niewyczuwalny nawet dla mnie, jakbym nic nie miał przy sobie.

Ale ciekaw jestem jak obejść jedną rzecz: podczas mocowania klipsa poprzecznie (do noszenia poziomo na pasku) po dokręceniu śrub jedna z nich zaciska szczeliny blokady i noża nie można wsunąć. Jeżeli nie ma na to innego sposobu oprócz niedokręcania tej śruby, to kicha odrobinę, co? Aż nie chce mi się wierzyć, że błędnie rozplanowali taką drobnostkę. Muszę napisać do Ala P. :D

posdroofka,
DomR
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
mam takie pytanie w kwestii testu z "pchaniem" w książkę - chyba dosyć istotne jest z jakiego miasta/regionu jest to książka ? [może lepiej podać numer strony?]

:)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia

Ale ciekaw jestem jak obejść jedną rzecz: podczas mocowania klipsa poprzecznie (do noszenia poziomo na pasku) po dokręceniu śrub jedna z nich zaciska szczeliny blokady i noża nie można wsunąć.
posdroofka,
DomR

Ups - ja mam normalnie.... nie ma takiego problemu.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
DomR, cholera...
Ślinotok może się już skończył, ale calutką noc z soboty na niedzielę śniła mi się Sebenza...
Może sprawię sobie na 20 urodzinki... :D

Pozdrawiam serdecznie
Mithr

PS A jutro odbieram chyba Brute'a... to jak z tymi Łagiewnikami?

M
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
Mith, słuchaj, Łagiewniki to już lepiej w sierpniu, bo za 3 tyg. żenię się z "niesamowitą kobietą od Polkowskiego" :D , a potem wyjeżdżamy pokatować trochę pniaczki w BIeszczadach. Wracam chyba ok. 30 lipca i wtedy jestem gotowy na wszelkie propozycje.

A co na to Dark Lord, tzn na termin? A może Piter wybierze się z nami... chociaż mogę tego nie przeżyć po raz drugi :D

pozdrawiam,
DomR
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
OK, dla mnie zawsze dobrze, pokombinujemy z terminem.
Chociaż na priva jeszcze Cię może skuszę na małe popołudnie... Nie powinieneś mieć problemu, skoro Twoja wybranka jest tak niezwykła!
Chylę czoła! i wszystkiego wam dobrego!

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
A dziękujemy pięknie!

Małe popołudnie zawsze, czekam na wiadomość.

pozdrawiam,
DomR
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
Sierpien? Panowie, tak odleglych terminow to na razie nie planuje... najlepiej gora 2 tyg przed spotkanie ustalic wszystko. Pozdrawiam!
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT Polkowski Casper -- pierwsze wrażenia
No to do połowy lipca podam wam na priva komórkę i się zdzwonim nawet z leśnej głuszy :D

pozdrawiam,
DomR
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024