Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spyderco Military...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Spyderco Military...
Dzien dobry ...chcialbym sie wypytac co nieco na temat tego modelu firmy Spyderco ...jezeli jest jakis uzytkownik tego noza prosilbym o jakies cenne uwagi na temat stali (CPM440V a moze ktos dorwal juz z S30V?) samego uzytkowania , tego jak sie go trzyma w lapie :D , jak dlugo trzyma ostrosc ,tzn. jak jest z tym hartowaniem stali w tym nozu , no i oczywiscie czy jest to rozsadny zakup ktorego nie bede zalowal.
I jeszcze maly offtopic ,ma ktos moze SOG'a x42 ze stali bg-42 ,jak jest z tym nozem ,bo jesli chodzi o stal w stosunku do ceny tego noza to cos mi tu niepasuje ,moze jest przehartowana? Na stronie alert.com.pl kosztuje 360zl

Z gory dziekuje za uwagi i pozdrawiam :D
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military...
Jak dla mnie to spyderco Military dość delikatny jak na military ale mogę się mylić?? Chciałem go kupić swojego czasu ale jakoś mi sie odechciało po wzięciu go do reki.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military...
Miałem już styczność z Military z CPM440V oraz z ATS-34. Bardzo dobry nożyk użytkowy. Duży, LEKKI, łatwo się nim posługiwać np. w rękawicach (duży chwyt, powiększony otwór w ostrzu). Jest to typowy nóż do zastosować leśno-biwakowo-użytkowych... i jako self-defense oczywiście. Oczywiście nie jest to tactical... ale jak on tnie! Ma może "niecodzienny" kształt, ale to kwestia gustu. Generalnie do zastosowań, do jakich go stworzony (nóż użytkowy dla żołnierza) nadaje się w sam raz.
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military...
Co do ksztaltu to sie juz przyzwyczailem bo od dlugiego czasu uzywam Delice wg. mnie swietnie lezy w lapie w kazdej pozycji :] ...swietnie tnie ...jesli chodzi o precyzje ....czasami nawet nie uzywam linijki ;)
Ale jesli z tym cieciem i zastosowaniem w military tak jest to juz jestem przekonany do tej klingi zwlaszcza ze teraz na seryjna produkcje weszly modele z S30V :D (no i jestem fanem tej firmy ;) ) Arigatou! Piter San :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military...
Ano... wersja z S30V będzie pewnie ciekawa, choć jak dla mnie, na nóż "do cięcia" idealną stalą jest właśnie CPM440V. Jest dużo "agresywniejsza" dzięki specyficznej strukturze krystalicznej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024