Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muela Mirage (Tornado)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Muela Mirage (Tornado)
Witam

1.Czy ktos moze mi poweidziec (ale chodzi mi o pewne informacje bo w roznych zrodlach roznie podaja) z jakiej stali jest wykonany noz Muela Mirage??

2. Czy ten sprzet jest porównywalny swoimi wlasnościami (wytrzymałościowymi rzecz jasna) do Mueli Tornado??

3. I pytanie do uzytkowników Mueli Tornado:
Czy rekojeść w tym nozu zapewnia pewny chwyt?? Z jakiego jest wykonana materiału?

4. Zna kto oficjalna strone Mueli??

Kamil
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela Mirage (Tornado)
Poczytaj tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kilka informacji o tych nożykach, a zwłaszcza o Tornado.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela Mirage (Tornado)
Mirage jest wykonany z podstawowej stali używanej przez Muelę, w odróżnieniu od stali molibdeno-vanadio, określanej jako 440.
Ta pierwsza jest chyba klasy 420...
Mam Scorpiona, i nie narzekam. Trudna do naostrzenia, twarda... Niektórzy mówią, że przehartowana, zależy na co trafisz (w sensie na jaki egzemplarz).
O Mueli sporo jest napisane na forum, poszukaj, nawet testy Tornado...
Mirage nosi mój najlepszy kumpel już parę lat i sobie chwali...
Nóż nie ma łatwego życia i nic mu nie jest, goli, dopóki nie zaczniesz rąbać...

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela Mirage (Tornado)
Ja kilka ładnych lat używałem Muela Tornado i nadal zabieram go na wypady w teren choć ostatnio nabyłęm Beckera BK 7- Muela Tornado - Stal 440C molibdenowo Wanadowa, na forum jest post Tornado Muela tam opisałem taki teścik który zrobiłem z moim nożem, jest też link do stronki z nożami Mueli. Co do samego noża tj. Tornado to Używałem go w wielu można powiedzieć ekstremalnych sytuacjach ale zgodnie z przeznaczeniem noża i bardzo go sobie chwalę. Przy zakupie jednak trzeba dokładnie obejrzeć egzemplarz bo niektóre są trochę nie dopracowane np. pod względem ostrości ale mój fabrycznie był naostrzony tak że włosy na przedramieniu golił bez problemów i robi to nadal. Ogólnie uważam że to dobry nóż za dobrą cenę. Chodz są też inne opinie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024