Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hidden Tang / Guard [KM]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Hidden Tang / Guard [KM]
Mam pytanka do naszych vortalowych nozorobow :-)
Czy ktos robil konstrukcje rekojesci typu Hidden tang?
Bo ja wlasnie mam zamiar zrobic nastepny nozyk tak i sie zastanawiam czy lepiej poprostu przyspawac (czy cos w tym stylu) pret gwintowany czy poprostu rekojesc "nabic" na noz (oczywiscie na epoxyd ;) )
Mam jeszcze jedno pytanko :
Jak dobrze spasowac i polaczyc garde z nozem ?
Glownie chodzi mi o to jak ladnie zrobic prostokatna dziure w gardzie noza tak aby pasowala jak najlepiej do niego.
O i moze mi ktos powiedzec jak w jezyku polskim sie mowi na "Silver Solder" i "flux" bo wiem co to jest i do czego sluza ale nieznam fachowej nazwy polskiej :( .
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hidden Tang / Guard [KM]
proponuję rozhartować sam koniec trzpienia na jakiś 8 mm i po prostu nagwintować. mam podobną konstrukcję w niemieckim nożu do rzucania: na trzpień nawleczone są krążki skórzane, na koniec aluminiowa tuleja z podtoczeniem w którym chowa się nakrętka.
co do prostokątnego otworu w jelcu to nie widzę nic innego jak wywiercić otworek, iglaczekw garść i pilnikogodziny...
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hidden Tang / Guard [KM]
Prostokątna dziurka 8)
Laser lub elektrodrążarka, ewentualnie cięcie struną. Niestety, droga i trudnodostępna obróbka (cena) ale jakość jest niedościgniona.

Troche lepszym rozwiązaniem (tańszym) może być wykonanie frezem palcowym. Tylko czy dysponujesz odpowiednim sprzętem :wink:

Domowym sposobem chyba najtańszym to wiertarka i prosta wyrzynarka do metalu. Wiesz co robić :)

Inna sprawa to okrągłe zakończenie na na końcach. Ale nie przeszkadza to zbytnio, możesz nawet wykożystać to podczas pasowania, lub wykończyć pilniczkiem.

Co do nazw... Opisz co to robi lub podaj jakiś link, może coś pomogę. :wink:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Hidden Tang / Guard [KM]

O i moze mi ktos powiedzec jak w jezyku polskim sie mowi na "Silver Solder" i "flux" bo wiem co to jest i do czego sluza ale nieznam fachowej nazwy polskiej :( .


Silver Solder - lutowie na bazie srebra
Flux - topnik
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Hidden Tang / Guard [KM]
Dzieki wam za odpowidz.
Kurcze myslalem ze moze ktos ma jakis fajny patent na dziure w jelcu ale widze ze niespecjalnie. No to bedzie trzeba sie pobawic iglaczkami i wiertarka :) .
Piter dzieki teraz chociaz bede wiedzial o co pytac w sklepach zeby na idote niewyjsc :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024