Skocz do zawartości


Zdjęcie

teledyski i videoclipy o Wing Chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
no to Ci chwała i potęga na wieki , Amen

PS
czekamy z nieustająca niecierpliwościa
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Ten plik to odpowiedz na namowy Dragona aby sprobowac swych sil przed kamera.Latwo nie jest ale pokazcie i siebie a to na poczatek.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
no i Panie dziejku gratulka za odwage jednostkowa i dobre tło ichniego golden gate`a 8)
jak tak dalej pojdzie YongLung zostanie w tych USAch zawodowym producentem, operatorem i co tam jeszcze :D
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
dzięki gpw za ciekawie zrobiony clip.
Fajne SNT.
Przypomnij proszę jaką YC ćwiczysz?
pozdr.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

dzięki gpw za ciekawie zrobiony clip.
Fajne SNT.
Przypomnij proszę jaką YC ćwiczysz?
pozdr.


Dzieki za dobre slowo, powiem szczerze ze mialem obawy co do zamieszczenia tego klipu.Przede wszystkim nie dokonca bylem zadowolony z wykonania ale ciekawosc wziela swoje.
Co do mojego yong chun to jem z kilku zrodel ,wazni dla mnie sa ludzie nie oraganizacje.A wiec jestem blisko Boeztepe, staly kontakt (wymiana doswiadczen,treningi,sparingi) mam takze z ludzmi od Moy Yata, Cheunga coraz czesciej spogladam w strone Roberta Chu i jego Gu Lao Wing Chun. Malo znanej odmiany yong chun.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
fajny filmik :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
hm, tylko tyle? wiecej nikt nic nie napisze? panowie, jakies uwagi albo komentarze, prosimy :roll:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
mam takie spostrzezenie jak na tych filmach robi sie siulimtao (xczy jakos tak:) to caly rych idzie tylko reka i przedramieniem barki sa nieruchomo tak ma byc?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
trafne spostrzezenie -

powiem krotko:
to jest charakterystyka systemu Yong Chun, ale sa szkoly gdzie techniki i formy wykonuje sie ruchem calego ciala
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Czyli zasada wyzwalania energii z ruchu calego ciala jest ze tak powiem "olana" i uczy sie pracy reka/przedramieniem? Czy to tylko I forma a potem juz ten element dochodzi?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
nie tak calkiem 'olana'. to tylko charakterystyka I-szej formy. wiecej ruchu pojawia sie w II-giej, natomiast zasada wyzwalania energii wystepuje w formie III.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
powiedzialbym, ze ta zasada wyzwalania energii odnosi sie do wszystkich form. poczynajac od prostego uderzenia. moze tego nie widac bo w siu lim tao prawie nie wystepuje element "chodzenia".
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
nie zgodze sie, Siu Lim Tao jako forma nie uczy zadnych technik do walki, chodzenia a tymbardziej wyzwalania energi. Mowa o tym byla w dziale "VingChunowcy" to typowe cwiczenia oddechowe i nauka podstawowych technik systemu - nic poza tym.

co niektorzy dopatruja sie w tej formie jakichs magicznych rzeczy. uwazam , ze calkiem nieslusznie.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Eeee? Ze jak? Mnie zawsze uczono, ze za pomoca technik recznych SLT mozna juz walczyc, po dodaniu poruszania oczywiscie...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
8O Mateusz, kto Cie tego uczyl?

takie rzeczy moze opowiadac uczniom ktos, kto poznal caly system i potrafi zastosowac go w oparciu o techniki pierwszej formy.

natomiast gdy ktos rozpoczyna dopiero poznawanie systemu, to walke, nawet z chodzeniem (przy pomocy technik I formy) cienko widze. kiedys tez bylem taki chojrak, co to po nauce pierwszej formy startowalem do gostka z karate... :roll:

toz to jest wciskanie kitow i brak zrozumienia systemu - nic wiecej!!!

lub reklama by zachecic do treningu
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Oj VD, przeciez wiesz u kogo cwiczylem Yongchun (krotko co prawda) i wiesz rowniez, ze nie jest to zla szkola... Wiec chyba to reklama byla, jak piszesz. Jak bardzo chcesz to Ci moge podac na priw, ktory konkretnie instruktor to powiedzial. :)
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
VingDragon co Ty wymyslasz??Wszystko rozpoczyna się i sprowadza w walce do SNT/Twoja teoria,że II i III uczą walki jest jak zwykle podciągnięta pod twoje WengChun>jeżeli twoje SNT nie wystarczyło dla karateki to sorry,współczuję/przecież pozostałe formy to poprostu SNT w ruchu/co więcej potrzeba niż dobre zrozumienie SNT.Wiem,że pozostałe formy podsuwają koncepcje do boju,ale o jakiej koncepcji może byc mowa jak walka jest realna i z niebyle kim??Teorią się nie walczy...
pozdr.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun

VingDragon co Ty wymyslasz?? Wszystko rozpoczyna się i sprowadza w walce do SNT/

nic nie wymyslam.

owszem, jak juz jestes na wysokim poziomie to mozesz takie cos powiedziec wsrod innych zaawansowanych. powiedz to samo laikom i kaz im walczyc, wtedy zobaczymy :wink:

Twoja teoria,że II i III uczą walki jest jak zwykle podciągnięta pod twoje WengChun

byc moze, nie zaprzeczam, ale zastanow sie...

skoro ludzie chca szybkich efektow treningowych to najlepsza reklama dla szkoly jest stwierdzenie, iz rozwala wszystkich na ulicy po nauczeniu sie zaledwie pierwszej formy!

wierzysz w to? bo ja nie


jeżeli twoje SNT nie wystarczyło dla karateki to sorry, współczuję

takich smialkow bylo wielu, przede mna jak i po mnie. niech sie wypowiedza, ale tak szczerze

przecież pozostałe formy to poprostu SNT w ruchu/co więcej potrzeba niż dobre zrozumienie SNT

rozwinieciem SLT jest CHK i zadna inna forma wiecej. zas sama CHK nie daje nam 100% technik we wszystkich dystansach

Teorią się nie walczy...

no wlasnie, teore teoriami a procesy nauczania procesami i to staram sie Wam wytlumaczyc :wink:

PS. czy to zle, ze staram sie obalac mity?
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Zgadza się CHK to SNT w ruchu i żadna inna forma-sorry za błąd
chcę powiedziec o swoich doświadczeniach w używaniu SNT
może to nudne ale akurat sparringi bokserskie lub MMA rozwiewają wszystkie wątpliwości.
Zacznę od poruszania(którego nie uczy SNT)..ani żadna inna forma nie daje gwarancji,że po opanowaniu poruszania w ramach danej formy będzie ono intuicyine i naturalne(tu chwała bokserom-oni nie robia form!!!!,tylko walczą..i poruszają się w najlepszy mozliwy sposóB)>Moje próby wingchunowego poruszania się w bijong sromotnie odbiły sie na mojej twarzy i brzuchu :D
po pierwsze moje poruszanie nie było zbyt szybkie a po drugie na początku brak 'wytrzymałości' i zrywności,która do walki ringowej jest potrzebna.
Co do rąk-wyłapywałem dużo sierpów bo garda jest niewspółczesna
brak nauki uników spowodował,że nie dorównywałem bokserom z kilkuletnią praktyką
Nie mówię juz nawet o zawodnikach MMA bo w takiej walce nie ma w ogóle półdystansu-pełen dystans do stójki i parter...
Ale..
niektóre sytuacje dało się rozwiązać SNT pod warunkiem,że bokser się zagapi,chybi,bądz zdekoncentruję się..szybkie Pak i Kuen,Bong i Kuen
Dla mnie sytuacje tego typu były sporym zaskoczeniem bo VT patenty i to te oparte wyłącznie na SNT dawały w pewnych przypadkach chwilową przewagę.Powiem tak... SNT+intuicyjne poruszanie najlepiej bokserskie+praktyka bokserska/MMA bardzo otwiera oczy...no i wracam do 30min SNT(jak Vingdragon to nazwał-do medytacji.. :D
Może...z braku VT wiedzy.... nie widze zastosowania pozostałych form w sparringach..
pozdr.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: teledyski i videoclipy o Wing Chun
Na pytanie czy samo SLT wystarczy do walki mysle ze nie da sie jednoznacznie odpowiedziec. Samo poznanie formy niewiele nam daje ,podobne ruchy jak uderzenia, bloki itp znajdziemy takze w nastepnych formach .Bo czy walka czy tez nauka walki mozna nazwac wielokrotne powtarzanie tych samych ruchow zawartych w formie ,wedlug mnie nie.Prawda jest ze SLT daje nam odpowiedz na wiele pytan i zagadnien jakie stawia przed nami walka mysle jednak ze patrzenie na jej skutecznosc z perspektywy cwiczacego ktory zna tylko to forme i mowienie ze to mu wystarczy jest duzo przesada. Sam wprowadzam w arkana mlodych ludzi ktorzy w tym momencie bazuja na SLT i wiem ze nie poslalbym nikogo z nich do walki wiedzac ze jego poziom nie wykracza poza ta forme.Oczywiste jest takze ze osoba z wieloletnim doswiadczeniem moze powiedziec ze do walki jej wystarcza techniki z siu lim tao i tak zapewne bedzie ale trzeba dodac ze to wszystko poparte jest juz zapewne praktyka chi sao ktore w tym momencie staje sie podstawa treningu .Nie spotkalem tez nikogo z wieloletnim stazem treningowym kto opieralby sie tylko o SLT.
Ponadto calkiem nie dawno na forum prowadzona byla dyskusja o w stylu ABC yong chun padly hasla np tan sao i kazdy na temat tego (ruch-bloku) wyjawil swoja wiedze gdzie trudno bylo znalesc jakis spojny punkt co to ten tan sao tak naprawde jest. Wiec jak znalesc odpowiedz na pytanie czy SLT wystarczy do walki skoro dla wiekszosci pojedyncze ruchu wciaz stanowia arkana tajemnicy.
I jeszcze jedno kiedys Ting wydal taka ksiazke "The yourself- Dynamic wing tsun kung fu''.Rozprawiajaca o tym jak zostac fighterem w jakies pol roku treningu i z tego co tam mozna zobaczyc ta techniki tam zawatre wychodza daleko poza SLT choc i te tam wystepuja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024