Skocz do zawartości


Zdjęcie

bialy zuraw czy modliszka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_flow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

bialy zuraw czy modliszka ?
witam wszystkich. chce zaczac cwiczenia w warszawie i mam pewien dylemat. czy lepiej wybrac modliszke czy bialego zurawia ? interesuja mnie aspekty samoobrony, oczywiscie. co rozni te dwa style ? ktory stawia bardziej na skocznosc i prace nog ? dzieki za odpowiedz . pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?
Bialy Zuraw nie jest trenowany samodzielnie,ale w polaczeniu z Dluga Piescia i Tai Chi , oraz osobny trening Chin-na
Dlatego jest bardziej roznorodny
W modliszce jest wiecej elementow parterowych (zblizonych do parterowych;)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

witam wszystkich. chce zaczac cwiczenia w warszawie i mam pewien dylemat. czy lepiej wybrac modliszke czy bialego zurawia ? interesuja mnie aspekty samoobrony, oczywiscie. co rozni te dwa style ? ktory stawia bardziej na skocznosc i prace nog ? dzieki za odpowiedz . pozdrawiam wszystkich


zdecydowanie Modliszka!!!!! ja znam osobiscie goscia ktory prowadzie tego Zurawia i ostatnie co cie nauczy to samoobrona.... :evil: cwiczac tam jedynie stracisz czas i pieniadze i nic konkretnego sie nie nauczysz....
w dodatku to nawet nie jest Bialy Zuraw tylko jakies nedzne po nim popluczyny....
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

zdecydowanie Modliszka!!!!! ja znam osobiscie goscia ktory prowadzie tego Zurawia i ostatnie co cie nauczy to samoobrona.... cwiczac tam jedynie stracisz czas i pieniadze i nic konkretnego sie nie nauczysz....
w dodatku to nawet nie jest Bialy Zuraw tylko jakies nedzne po nim popluczyny....


Łoł spokojnie z takimi ocenami ,ile czasu u niego ćwiczyłeś ze wnioskujesz ze niczego cie nie nauczy. Tak sie akurat składa że z tego co wiem ta sekcja jest nastawiona na sportowe san shou i samoobrone, i treningi są pod tym katem prowadzone.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

zdecydowanie Modliszka!!!!! ja znam osobiscie goscia ktory prowadzie tego Zurawia i ostatnie co cie nauczy to samoobrona.... cwiczac tam jedynie stracisz czas i pieniadze i nic konkretnego sie nie nauczysz....
w dodatku to nawet nie jest Bialy Zuraw tylko jakies nedzne po nim popluczyny....


Łoł spokojnie z takimi ocenami ,ile czasu u niego ćwiczyłeś ze wnioskujesz ze niczego cie nie nauczy. Tak sie akurat składa że z tego co wiem ta sekcja jest nastawiona na sportowe san shou i samoobrone, i treningi są pod tym katem prowadzone.


mowimy o bialym Zurawiu pod egida YMAA!!!!!
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?
Poniewaz nie znam nikogo, kto trenowalby Zurawia, a Modliszkowcow w akcji i owszem widywalem, wiec opowiedzialbym sie za Modliszka. Bic sie na pewno potrafia :wink: Prace nog tez maja taka, ze sie mozna nabiegac :)
Mafox, M@ciek moglibyscie mi rozjasnic jak to jest z tym Zurawiem w warszawskim YMAA? Bo ze tam Taiji jest, to wiem. Ze cos tam z Zurawiem robia tez wiem, ale jest jakas osobna grupa specjalizujaca sie tylko w Zurawiu? Mozna wpasc i popatrzec?

Pozdrawiam
K.

PS. A flow-a zapraszam oczywiscie niezaleznie od wszystkiego na srodowe seminarium yiquanu poswiecone tui shou i san shou. Skakac nie bedziemy, ale paru ludzi, ktorzy lecac zderzaja sie ze sciana bedzie pewnie mozna obejrzec :wink:

K.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?
Chyba najlepiej się samemu przejść i przekonać...
Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

Chyba najlepiej się samemu przejść i przekonać...
Pozdrawiam wszystkich


Witam,

to chyba najlepsze rozwiązanie. Zajrzyj na grupy, poćwicz, popatrz i wybierz to co Ci najlepiej będzie pasowało.
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

Chyba najlepiej się samemu przejść i przekonać...
Pozdrawiam wszystkich


zgadzam sie w 1000% z przedmówcą
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?
hmmm... może by dorobić takie info na początku działu żeby zamiast zadawać takie pytania chodzić i samemu oceniać :D ?

oczywiście rozumiem że można pytać o kontaminacje pewnych faktów, porównania itd. ale XX vs YY co wybrać to hmm... to jak to jest Bóg jest czy go nie ma :D ?
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

mowimy o bialym Zurawiu pod egida YMAA!!!!!


A to wielkie sorry nie zrozumielismy sie ja myślałem o żurawiu ktory siećwiczy na ursynowie, - pak hok kung fu

pozdro i jeszcze raz sorry
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

W modliszce jest wiecej elementow parterowych (zblizonych do parterowych;)

Raczej tylko zbliżonych bo parteru jako takiego nie ma. Techniki typu shuai fa to około 2/5 technik naszego systemu. A co do wyboru sekcji to naturalnie trzeba pójść i zobaczyć.
MaciejW
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

zdecydowanie Modliszka!!!!! ja znam osobiscie goscia ktory prowadzie tego Zurawia i ostatnie co cie nauczy to samoobrona.... cwiczac tam jedynie stracisz czas i pieniadze i nic konkretnego sie nie nauczysz....
w dodatku to nawet nie jest Bialy Zuraw tylko jakies nedzne po nim popluczyny....


Łoł spokojnie z takimi ocenami ,ile czasu u niego ćwiczyłeś ze wnioskujesz ze niczego cie nie nauczy. Tak sie akurat składa że z tego co wiem ta sekcja jest nastawiona na sportowe san shou i samoobrone, i treningi są pod tym katem prowadzone.


mowimy o bialym Zurawiu pod egida YMAA!!!!!


...
nie mam pojecia u kogo trenowales...
Ja tez trenowalem w Ymaa i mam DIAMETRALNIE odmienne zdanie.
Treningi prowadzil Robert Was z Krakowa, bardzo sie przykladal do zajec,a treningi byly dosc wyczerpujace i konstruktywne...
(Obecnie jest to "Wschodnioeuropejska Kwatera Głowna" tego stylu)

Bylem tez z innym klubem na obozie w jednostce wojskowej nad morzem( organizatorem obozu byl Pan Targos z Wroclawia) i napewno sie nie zawiodlem..

Wsrod innych sztuk walki z jakimi mialem stycznosc Ymaa (w mojej subiektywnej ocenie) wypada conajmniej na 4. ( w skali 1-5)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

nie mam pojecia u kogo trenowales...
Ja tez trenowalem w Ymaa i mam DIAMETRALNIE odmienne zdanie.
Treningi prowadzil Robert Was z Krakowa, bardzo sie przykladal do zajec,a treningi byly dosc wyczerpujace i konstruktywne...
(Obecnie jest to "Wschodnioeuropejska Kwatera Głowna" tego stylu

)

mowie o kolesiu ktory chwali sie miec najwiecej paskow W YMAA w calej Europie i nieszcze niedawno uczyl w W-wie....
Sorry ja trenowalem dlugo YMAA przed 95 rokiem zanim zobaczylem jak wyglada dobre kungfu i dlatego tez wyjechalem w 2000 do Chin zeby takowe trenowac....

Bylem tez z innym klubem na obozie w jednostce wojskowej nad morzem( organizatorem obozu byl Pan Targos z Wroclawia) i napewno sie nie zawiodlem..


znam Mariusza Targosa, poznalem go chyba w 92 roku i jest to bardzo rozsadny czlowiek, o ktorym nie moge powiedziec nic zlego

Wsrod innych sztuk walki z jakimi mialem stycznosc Ymaa (w mojej subiektywnej ocenie) wypada conajmniej na 4. ( w skali 1-5)


przestraszony bez urazy ale malo z zyciu widziales....
  • 0

budo_flow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?
serdeczne dzieki wszystkom za porady.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

mowimy o bialym Zurawiu pod egida YMAA!!!!!


A to wielkie sorry nie zrozumielismy sie ja myślałem o żurawiu ktory siećwiczy na ursynowie, - pak hok kung fu

pozdro i jeszcze raz sorry


Z tego co wiem to tam uczy gość co był w legi. Podobno. Więcej tam kicka niż kung fu chyba. Uczą w tej szkoel też combatu 56 i chin na
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?
No czy kicka jak san shou to kick to nie wiem . Ale uczy i combatu i realnej walki i sportowego san shou a i techniki i formu tradycyjne sie trafią.
pozdro
  • 0

budo_optymist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bialy zuraw czy modliszka ?

hmmm... może by dorobić takie info na początku działu żeby zamiast zadawać takie pytania chodzić i samemu oceniać :D ?

oczywiście rozumiem że można pytać o kontaminacje pewnych faktów, porównania itd. ale XX vs YY co wybrać to hmm... to jak to jest Bóg jest czy go nie ma :D ?


Witam,
eeee tam...pytanie jest jak najbardziej na miejscu. Problemem stają się raczej "stałe fragmenty gry" pojawiające się w takich tematach, czyli ludkowie z kompleksami i dostępem do netu, którzy opiniują i weryfikują za każdym razem umiejętności i przekaz różnych szkół, powołując się przy tym na "długie trenowanie" lub "dużą wiedzę" :blus:
Argumenty typu: "widziałem"... "nie widziałem ale słyszałem".... "wiem bo długo trenowałem" są już jak wyrocznia....więc drżyjcie instruktorzy, mistrzowie......hłe hłe hłe

pozdrowienia, ale tylko dla wątpiących
:drinking:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024