Skocz do zawartości


Zdjęcie

mam pytanie ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Obecna sytuacja kyokushin w Polsce to ogromny chaos , a dziej sie tam ,że ta organizacja jest za wielka aby nia skutecznie kierować.Zawody po 2 - 3 dni tj.Mistrzostwa Polski dla młodzików,juniorów,seniorów i inne. :)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
No więc to, że organizacja jest duża nie zawsze jest jej plusem :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

a ja tak z innej paki...co to sie stalo?!
Ryszard Plewniak 2 dan (Bochnia) - nie żyje
Mariusz Karcz 1 dan (Kraków) - nie żyje
Rafał Spyrka 1 dan (Kraków) - nie żyje


Hmm.. stało się to już jakiś czas temu - taka czarna seria. Z tego co wiem to panowie Karcz i Plewniak zginęli w wypadkach samochodowych. Okoliczności śmierci pana Spyrki nie znam.
Mariusz Karcz był chirurgiem. Pełnił rolę lekarza klubowego, zabezpieczał egzaminy, zawody. Oprócz tego świetny karateka, wkładający wiele pracy i zapału w doskonalenie sztuki.
Pan Plewniak zapadł mi w pamięć jako człowiek niiepierwszej już młodości, który mimo swojego wieku potrafił zaskoczyć swoją walecznością dużo młodszych od siebbie przeciwników. Żałuję, że sam nigdy nie miałem okazji z nim walczyć...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Obecna sytuacja kyokushin w Polsce to ogromny chaos

Co oczywiście nie zmienia faktu, że to w Oyama wsyzstko godne jest potępienia... :wink:

Czasami mam wrażenie, że twoje wypowiedzi są jak epoka PRL - trzeba poczuć trochę ten zakręcony klimat - i wszystko zaczynasz rozumieć, nic cię nie zaskoczy. :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Porownalem dwie strony pod wzgledem profesjonalizmu wykonania -wygrywa Oyama 8)


Profesjonalizm profesjonalizmem - polskiemu Kyokushinkai trzeba oddać to, że ludzie tam są naprawdę solidnie wyszkoleni. Poza tym KK należą sie podziekowania za to, że wychowali nam świtną kadrę instruktorską :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
A co ty wiesz o PRL-u kiedy jeszcze w papersach chodziłeś? :) A jeżeli masz ochotę cos napisac aby tylko napisaś to możesz to ucznić gdzie indziej ok 8)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

No więc to, że organizacja jest duża nie zawsze jest jej plusem :)


Może masz racje ale skąś ta potega sie nadal bierze pomimo odpadów ,kóte wzmacjanią inne organizacje.A co by było kiedy wszykie klubu kyokushin ,które noszą kanji na piersi byłby razem .To dopiero organizacja -hahahahaha :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Porownalem dwie strony pod wzgledem profesjonalizmu wykonania -wygrywa Oyama 8)


Profesjonalizm profesjonalizmem - polskiemu Kyokushinkai trzeba oddać to, że ludzie tam są naprawdę solidnie wyszkoleni. Poza tym KK należą sie podziekowania za to, że wychowali nam świtną kadrę instruktorską :)


Mowilem tylko jako webmaster rozwazajac produkcje strony. :)

Najdziwniejsze jest to ze najczesciej organizacje majace dotacje rzadowe maja slabiej wykonane strony niz kiedy Organizacja rzadzi sie tylko wlasnymi pieniedzmi ;)
Zastanawiam sie kto tak szasta pieniedzmi podatnikow ze nawet na strony ich dobre nie stac ? ;)
Rozumiem judo gdzie zajecia sa za grosze ale w dziedzinach gdzie sie buli spore pieniadze za cwiczenie ?

Co do wyszkolenia KK wiem i mam sporo znajomych ktorzy pozostali przy KK tylko kilku przeszlo na Oyama. Zreszta poziom KK byl zawsze wysoki.
  • 0

budo_tito_ortiz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

. Okoliczności śmierci pana Spyrki nie znam.



Sensei Rafal Spyrka utonal w 1996 roku we Wloszech byl tam na jakims obozie organizowanym przez klub dla pletwonurkow "Krab".Sensei Rafal o ile dobrze pamietam mial tylko 21 lat.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Każda śmierć to wielka strata i smutne okoliczności :(
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Obecna sytuacja kyokushin w Polsce to ogromny chaos , a dziej sie tam ,że ta organizacja jest za wielka aby nia skutecznie kierować.Zawody po 2 - 3 dni tj.Mistrzostwa Polski dla młodzików,juniorów,seniorów i inne. :)



Karateka jak to w koncu jest z tym PZK ? Jakis czzas temu pisałes ,ze jest swietnie zarzadzana , ma wspaniały zarzad itd , a tu nagle piszesz .ze nie moze sobie poradzic z 'nadmierna' iloscia zawodow ? To jednak z kwalifikacjami władz nie jest tak cacy jak pisałes skoro panuje chaos ... moze czas na zmiane ?


Kirin to ze jest formuła full contact to nie oznacza wiekszej ilosci technik w danym systemie , ale zostawmy to bo taka wyliczanka jest bez sensu.

Martius PZK to IKO Matsui - osoba ta została wyzanczona przez Sosai Oyama w testamencie , krtory zostal zakwestionowany przez zone Oyamy - podejrzewano fałszerstwo tego dokumentu. Odbył sie proces ,bodajze w 1996 czy 1997 roku, w ktorym wyrok zapadł na korzysc Pani Oyamy , otrzymała ona prawa do kanji , znakow Kyokushin , nazwy itd.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Maniak znaki przypaddły Matsui tzn Kanji i kanku
Co do PZk to masz racje czas na zmiany , a to juz za rok !!! :!:
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Maniak znaki przypaddły Matsui tzn Kanji i kanku
Co do PZk to masz racje czas na zmiany , a to juz za rok !!! :!:



Niesteyy Karateka znaki sa własnoscia zony Oyamy, a własciewie organizacji - wyrok sadu jest jednoznaczny i niepodwazalny.Poza tym dlaczego na mistrzostwach organizowanych przez IKO Matsui kanji jest zaszyte?


W koncu moze cos w tym skostniałym układzie sie ruszy...Karateka wiesz chyba o liscie Pana Royamy? :wink:
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Na szczęście jestes w dużej mniejszości, a pisanie takich tekstów nic Ci nie da oprócz własnej niespełnionej ambicji :(


karateka1, moglbys zacytowac, bo nie wiem czy to odnosi sie do
mojej wypowiedzi i co to sa te "niespełnione ambicje"

A
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

mojej wypowiedzi i co to sa te "niespełnione ambicje"

A



To taki slogan, b. czestu uzywany jako argument przez karateka1 gdy nie ma on jakiegos konkretnego zarzutu - a koniecznie chce komus "dowalic" :) :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
OOOO !!!!! To nieskazitelny PZK i Komisja Kyokushin kradnie znaki stylu i ich bezprawnie uzywa ??? No ! No ! 8) :) :)

Ale w gruncie rzeczy z tego co mi sie wydaje nazwa i znaki nigdy nie byla zastrzezona bo Oyam poki zyl sie tym nie przejmowal i kazdy moze uzywac
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Do MANIAKA - wiesz cos ale nie wiesz nic do końca.Na każdych Mistrzostwach Świata równiez tyhc za zycia OYAMY MAS. Znaki kanji były zaszywane przez zawodników ijak i inne znaki stylowe ,gdyz Mistrzostwa Świata Open ,które sa rozgrywane raz na cztery lata w Japonii sa wszechstylowe.Zaszycie ma na celu potraktowanie wszystkich zawodników z różnych styli przez sędziów bezstronnie.Jak nie wierzysz to zobacz sobie filmy z poprzednich MŚ. 8)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Do MANIAKA - wiesz cos ale nie wiesz nic do końca.Na każdych Mistrzostwach Świata równiez tyhc za zycia OYAMY MAS. Znaki kanji były zaszywane przez zawodników ijak i inne znaki stylowe ,gdyz Mistrzostwa Świata Open ,które sa rozgrywane raz na cztery lata w Japonii sa wszechstylowe.Zaszycie ma na celu potraktowanie wszystkich zawodników z różnych styli przez sędziów bezstronnie.Jak nie wierzysz to zobacz sobie filmy z poprzednich MŚ. 8)




Karateka ok ,ale wtedy było jedno IKO , a ja mowie o terazniejszej sytuacji, gdy mamy podział ma kilka organizacji.Widziałem mistrzostwa z roznych lat i nie wszysy mieli zakryte kanji.
Mistrzostwa Swiata nie sa zawodami wszechstylowymi , jest to turniej tylko i wyłacznie Kyokushin, przeciez Oyama nie wysyłał swoich zawodnikow na inne turnieje ,przykład chocby Andy Huga - odszedł z IKO bo Oyama nie pozwolił mu walczyc w K-1 itd, to tym bardziej władze IKO nie dopusciły by przedstawiciceli innych systemow do imprezy o tak duzej randze jak MS.
Jezeli jest tak jakmowisz to podaj jakies argumenty...


Martius zgadza sie za zycia Oyamy znaki te nie były prawnie chronione , wyrok sadu tokijskiego zmienił t asytuacje , ale i tak wszyscy ich uzywaja w koncu Kyokushin to Kyokushin niezaleznie od organizacji.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Do MANIAKA - wiesz cos ale nie wiesz nic do końca.Na każdych Mistrzostwach Świata równiez tyhc za zycia OYAMY MAS. Znaki kanji były zaszywane przez zawodników ijak i inne znaki stylowe ,gdyz Mistrzostwa Świata Open ,które sa rozgrywane raz na cztery lata w Japonii sa wszechstylowe.Zaszycie ma na celu potraktowanie wszystkich zawodników z różnych styli przez sędziów bezstronnie.Jak nie wierzysz to zobacz sobie filmy z poprzednich MŚ. 8)




Karateka ok ,ale wtedy było jedno IKO , a ja mowie o terazniejszej sytuacji, gdy mamy podział ma kilka organizacji.Widziałem mistrzostwa z roznych lat i nie wszysy mieli zakryte kanji.
Mistrzostwa Swiata nie sa zawodami wszechstylowymi , jest to turniej tylko i wyłacznie Kyokushin, przeciez Oyama nie wysyłał swoich zawodnikow na inne turnieje ,przykład chocby Andy Huga - odszedł z IKO bo Oyama nie pozwolił mu walczyc w K-1 itd, to tym bardziej władze IKO nie dopusciły by przedstawiciceli innych systemow do imprezy o tak duzej randze jak MS.
Jezeli jest tak jakmowisz to podaj jakies argumenty...


Martius zgadza sie za zycia Oyamy znaki te nie były prawnie chronione , wyrok sadu tokijskiego zmienił t asytuacje , ale i tak wszyscy ich uzywaja w koncu Kyokushin to Kyokushin niezaleznie od organizacji.


Jeżeli miałbys kasety z MŚ to byś doskonale widział ,że były zakryte.Ale chcesz mieć rację więć nie wiedzę w tym problemu.Podczas MŚ ,które ostatnio odbyły sie w Tokio 4 lata temu nad tatami wsiały wielkie znaki kanku i kanji oraz nowa inspiracjia .Tak więc nie mieszaj.Zobacz Drewniak i całe PZK uzywa kanji i kanku oraz karatecy z IKO 3, z IFK więc wniosek jest jasny.W listopadzie mamy kolejne MŚ w JAponii.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Dla mnie kyokushin jest wielkie , a podziały organizacyjne mam gdzieś.Każdy kto ma kanji trenuje przeciez kyokushin :!: :!: :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024