Skocz do zawartości


Zdjęcie

mam pytanie ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuzushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wolsztyn

Napisano Ponad rok temu

mam pytanie ...
CZYM RÓŻNI SIE KARATE OYAMA OD KYOKUSHINKAI??SŁYSZAŁEM,ŻE W OYAMA WYSTĘPUJĄ TECHNIKI BOKSERSKIE...ALE CIEKAWI MNIE DOKŁADNIE CZYM SIĘ RÓZNIA OBA STYLE.....PROSZE O ODPOWIEDŹ KTÓRA ZADOWOLI MOJA NADMIERNĄ BYĆ MOŻE CIEKAWOŚC :) 8O
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Jeżeli jusz sie czymś różnią to chyba głównie wielkośćią organizacji i kata bo w obu syst. jest knockdown.
W zamiarach mialo sie różnic jeszcze czyms ale z tego co sie orientuje to w polsce oyame zaczeli nauczac w duzym stopniu byli instruktorzy kyoka co spowodowało ze w polsce jest on bardzo do kyoka podobny.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Kyokushin zapewnia doskonały poziom szkolenia ,który wywodzi sie z Japonii , a w Oyama są ludzie niby japończycy ale tak naprawdę zamerykanizowani od kilkidziesięcu lat.Ponadto Klubów i sekcji KK jest około 200 w Polsce , a olama około 40.Tak jak PIT napisał większośc instruktorów to pochodzą z KK ,gdzie nie sprostali poziomowi.Ogólnie rzecz biorąc oba style podobne z tym,że Oyama jest bardziej uboższe w techniki .Decyzja nalezy do Ciebie wejdz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to dowiesz sie więcej.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

[...]


No qfa wiedzialem. Wiedzialem... :roll:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
ja pierdole! nigdy sie w to nie wtracalem,ale widze ze Karateka1 w kazdym oku ma kyokushin zamiast zrenic!
nie no jak sie to czyta to az boli
dokladnie jak kon z klapkami na oczach widzi prosta droge i nic na boki....
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
:) :) :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Karateka bzdury gadasz , bo gdyby ci instyuktorzy nie mieli wystarczajacych kwalifikacji i kompetencji to NIE zostali by instruktorami w Kyokushinie, bo przeciez Kyokushin 'wysoki poziom' szklenia ma!Tylko dlaczego w mojej starej sekcji , w ktorej zreszta juz nie trenuje, od 10 lat robi sie dokładnie to samo ???tening ma ten sam schemat , te same cwiczenia - stagnacja czy uwstacznienie?
A co do wielkosci Kyokushinu i Oyama w Posce to doskonale wiesz ,ze Kyokushin powstał 20 lat wczesniej wiec siła rzeczy jest to organizacja wieksza i skupiajaca wiecej ludzi .
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Nie uważacie, że jak siępoczyta wypowiedzi karateki to można o KK pomyśleć coś brzydkiego :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Ja doszedłem do innego wniosku.
Wypowiedzi karateki1 maja bardzo wspólnego z wypowiedziami boruty. Obaj zawziecie wywyzszaja swój nieprzecietny styl (dałujac przy tym pozostałe).
Obaj maja (mieli) na poparcie swych tez pewne argumenty, ale i tak w koncu (po rozkreceniu sie rozmowy) konczyło sie na pyskówce.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Fakt, że argumentów przemawiających za KK jest dużo, ale czemu karateka1 zawsze wybiera te mało przekonujące ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Czekam za Twoimi hahahaha
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Ja doszedłem do innego wniosku.
Wypowiedzi karateki1 maja bardzo wspólnego z wypowiedziami boruty. Obaj zawziecie wywyzszaja swój nieprzecietny styl (dałujac przy tym pozostałe).
Obaj maja (mieli) na poparcie swych tez pewne argumenty, ale i tak w koncu (po rozkreceniu sie rozmowy) konczyło sie na pyskówce.


Zgadzam się z przedmówcą
Obaj też niechcący zrażają ludzi do swoich styli, zamiast ich do nich
przekonywać.

A
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Na szczęście jestes w dużej mniejszości, a pisanie takich tekstów nic Ci nie da oprócz własnej niespełnionej ambicji :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

Kyokushin zapewnia doskonały poziom szkolenia ,który wywodzi sie z Japonii , a w Oyama są ludzie niby japończycy ale tak naprawdę zamerykanizowani od kilkidziesięcu lat.Ponadto Klubów i sekcji KK jest około 200 w Polsce , a olama około 40.Tak jak PIT napisał większośc instruktorów to pochodzą z KK ,gdzie nie sprostali poziomowi.Ogólnie rzecz biorąc oba style podobne z tym,że Oyama jest bardziej uboższe w techniki .Decyzja nalezy do Ciebie wejdz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to dowiesz sie więcej.


1) "Japończycy ale tak naprawdę zamerykanizowani od kilkudzisięciu lat"
Ciekawy ten przytyk, zwłaszcza, że Masutatsu Oyama urodził się w Korei, więc sam był zjaponizowanym Koreańczykiem - nie przeszkodziło mu to bynajmniej osiągnąć tak wysokiego poziomu umiejętności w sztuce walki...

2) "Oyama jest bardziej uboższe w techniki"
Ale to w Oyama mamy formy z bronią i formułę full contact - i kto tu jest uboższy w techniki ? :)

3)"Ponadto Klubów i sekcji KK jest około 200 w Polsce , a olama około 40"
No bo KK jest w tym kraju duużo dłużej niż Oyama a PZK dostaje dotacje rządowe, których Oyama jest pozbawione (choć wszyscy wiemy, że tej rządowej forsy jest i tak za mało). A może Oyama po prostu poszło w jakość a nie w ilość klubów (ŻART!) :wink:

4) "większośc instruktorów to pochodzą z KK ,gdzie nie sprostali poziomowi"
W Polsce Oyama tworzył Jan Dyduch, który - tu cytat z dawniejszej wypowiedzi karateka1 - "w KK był pierwszy po Drewniaku". Jeśli więc ten "pierwszy po Drewniaku" nie sprostał wymogom KK, to o Kyoku nie świadczy to za dobrze. :wink: Karateka1 - więcej konsekwencji w wypowiedziach, jeśli niezachowasz spójnej linni frontu w swej batalii o dominację KK to zaczniesz się gubić w wygłaszanych opiniach. :wink:

5) "Decyzja nalezy do Ciebie wejdz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to dowiesz sie więcej."
Jak reklama - to reklama : wejdź na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i poznaj "drugą sronę barykady" :) :) :)

6) "olama"
W przysiędze dojo mowa jest chyba o szacunku... W Oyama karate składamy jeszcze przysięgę dojo - w polskim Kyokushinkai chyba już o tym zapominj... Takie przynajmniej odnoszę czasami wrażenie. Smutne, bo rolą karate jest także WYCHOWYWANIE.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...

[...]


:peace: :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Porownalem dwie strony pod wzgledem profesjonalizmu wykonania -wygrywa Oyama 8)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
Kirin na bakopiszaża pasujesz :) :) :) -Oyama wychowywach sie jeszcze w mandżuri i to jest straszne tym bardziej,ze nie miał nic do powiedzenia,gdiz sie rodził i wychowywał w przeciwnieństwie do tych co wywędrowali jak KK do USA :) :) , a potem podstępnie zdradzili. :)
PS.Nie zapomnij dodoać ,że na MŚ Oyama startuje tylko dwóch zawodników w ciężkiej :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
A tak wogole to juz sie gubie w tych organizacjach kyokushin wiec moze mi ktos wytlumaczy
Pod jaka organizacja nalezy kyokushin z PZK i czy nalezy pod osoba ktora wyznaczyl Oyama jako spadkobierce czy pod organizacja jego zony ?
I kto jest zdrajca a kto nie czy organizacja jego zony czy organizacja jego spadkobiercy ??
Narobilo sie tego ze juz sam nie wiem

Zaznaczam ze nie jest tu przytyk do zadnej z organizacji 8) :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
a juz znalazlem - pod organizacja spadkobiercy Oyamy chyba :-)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mam pytanie ...
a ja tak z innej paki...co to sie stalo?!
Ryszard Plewniak 2 dan (Bochnia) - nie żyje
Mariusz Karcz 1 dan (Kraków) - nie żyje
Rafał Spyrka 1 dan (Kraków) - nie żyje
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024