Skocz do zawartości


Zdjęcie

Złapanie masy, odżywki itp....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_dragonik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Złapanie masy, odżywki itp....
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Zwracam się z taką uprzejmą prośba. Czy ktoś z was ma może doświadczenia z odżywkami itp rzeczami. Głównie chodzi mi o specyfiki pozwalające złapać masę. Jakie polecacie ? Oczywiście chciałbym aby były to w miarę jak najmniej szkodzące zdrowiu i w miarę tanie. Ale nie upieram się przy tym, może zna ktoś jakiś sposób odżywiania naturalny który daje podobne efekty ?

Pozdrawiam serdecznie, hejka :D
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....

Głównie chodzi mi o specyfiki pozwalające złapać masę. Jakie polecacie ? Oczywiście chciałbym aby były to w miarę jak najmniej szkodzące zdrowiu i w miarę tanie. Ale nie upieram się przy tym, może zna ktoś jakiś sposób odżywiania naturalny który daje podobne efekty ?


Ja znam :) Ponczki ;) Ponczki i .. tego... faworki :) Daja niesamowity przyrost masy :)
  • 0

budo_dragonik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....
dzięki :) a to dobre było :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....
Jaką masę, przy jakim treningu, dla kogo, z jakimi ograniczeniami zdrowotnymi, za ile, etc? Bez tych danych twoje pytanie będzie w stylu: "Jakie mam sobie kupić buty?" I okaże się, że większość poradzi ci wysokie szpilki, bo im się takie podobają. Masz ochotę trenować w wysokich szpilkach?
  • 0

budo_dragonik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....
ano fakt, moje dosyć znaczące przeoczenie. Już opisuje moją sytuację...
184 wzrostu, 74 kg wagi, do tej pory trenowałem aikido 3 razy w tygodniu po około 1,5 godz. - bywało, że pięć razy. Teraz mam zamiar przeskoczyć na kick-boxing gdzie z tego co orientuje się będę miał treningi 2 razy w tygodniu. Nie ma ograniczeń zdrowotnych :) Oczywiście chciałbym, żeby finansowo dało się to wytrzymać a należę do osób, które nie śmierdzą groszem :? Ale najbardziej zależy mi na tym, aby dieta była jak najbardziej naturalna. Oczywiście nie chciałbym wcinać jakiś ziaren trawy przez następne 5 lat :)

pozdrawiam serdecznie :D
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....

Ja znam :) Ponczki ;) Ponczki i .. tego... faworki :) Daja niesamowity przyrost masy :)

Kiełbasa, golonko i boczuś!!!
Po cholerę ci ta masa???? Każdy rozsądny trener ucieszy się jak nie wiem z adepta o takich warunkach. W twojej wadze kolesie mają po 170 cm i rączki króciutkie jak paluszki lajkonik. Do superciężkiej i tak nie dobijesz bez szeroko pojętej farmakologii.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....

Każdy rozsądny trener ucieszy się jak nie wiem z adepta o takich warunkach. W twojej wadze kolesie mają po 170 cm i rączki króciutkie jak paluszki lajkonik.


Khem :roll: Ja mam 186/105 :roll: I na ten przyklad moj ulubiony :) ;) trener rzuca straszliwe klatwy pod moim adresem (pod adresem mojej wagi :) ) gdy dochodzi np do zwarcia lub parteru... :)
  • 0

budo_dragonik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....
masę chciałbym złapać dla swojego lepszego samopoczucia. Mam niby te 74 kg ale widze, że większość tej wagi to tzw. ciężkie kości. Przydałoby sie jednak troche ciałka złapać. Nie mówie, że chce od razu założyć dodatkowe 20 kg masy na siebie ale tak kolejne 5-6 kg i byłoby dobrze.

Pozdrawiam serdecznie :D
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....

Khem :roll: Ja mam 186/105 :roll: I na ten przyklad moj ulubiony :) ;) trener rzuca straszliwe klatwy pod moim adresem (pod adresem mojej wagi :) ) gdy dochodzi np do zwarcia lub parteru... :)

No, tak, ale tu mowa była o kickboxingu, gdzie o ile pamiętam, parter jest tylko po KO :) . Nie chcę oceniać twojej sylwetki, ale prawidłowa waga przy twoim wzroście nie powinna przekraczać 90kg przy mocnej budowie, więc podejrzewam, że wizerunek niedźwiadka coś sugeruje. :wink:

Mam niby te 74 kg ale widze, że większość tej wagi to tzw. ciężkie kości. Przydałoby sie jednak troche ciałka złapać. Nie mówie, że chce od razu założyć dodatkowe 20 kg masy na siebie ale tak kolejne 5-6 kg i byłoby dobrze.

Powiedz jeszcze kolego ile masz lat? Jeżeli poniżej 20, nic nie rób, waga niebawem sama wzośnie, jeżeli powyżej 30, tak trzymaj, będziesz żył 100 lat :) .
  • 0

budo_dragonik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....

Powiedz jeszcze kolego ile masz lat? Jeżeli poniżej 20, nic nie rób, waga niebawem sama wzośnie, jeżeli powyżej 30, tak trzymaj, będziesz żył 100 lat :)


no to wstrzeliłem się w przedział :) mam dokładnie 25 wiosen :)
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....
Masa to oczywiście mięśniowa, tak? :wink:

Moje własne prywatne zdanie:
1) masz tendencje do tycia a nie chcesz złapać brzucha:
Białko + kreatyna ewentualnie HMB

2) jesteś chudy jak patyk i do tego nieregularnie się odżywiasz:
Gainer (czyli preparat energetyczno-białkowy) + kreatyna ewentualnie HMB

Innych cudów nie ma. Kreatyna daje energie a białkiem trzeba budować te mięśnie. Dobrze też żeby w tych odżywkach było jak najwięcej dodatków (witaminy etc.)

Pozdro.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....
Nie zawracaj sobie glowy masa. Po prostu cwicz. Wielu wybitnych bokserow o Twojej wadze jest jeszcze wyzszych od Ciebie. A jak juz Ci tak bardzo zalezy na tej masie, to zorientuj swoj trening na nogi (musisz miec bardzo szczuple). Nogi to 50 proc. wagi czlowieka. "Ruszysz" odrobine nogi i masa zaraz idzie w gore.
Nic mnie tak nie bawi na silowniach, jak obtluszczone ponad 100 kilogramowe miski z relatywnie marnymi, choc takze obtluszczonymi nogami (nogi sa obtluszczone zwlaszcza po sterydach).
Jesli zas chodzi o pewnosc siebie, to nie jest ona zwiazana z masa, ale "stanem umyslu".
Brak pewnosci siebie to w sumie dobra cecha, mozna ja rozwinac w kierunku rozsadku i stymuluje do treningu. Gorzej jest z tymi co sa zbyt pewni siebie. Niekiedy sa niereformowalni.
K_P
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....

ale prawidłowa waga przy twoim wzroście nie powinna przekraczać 90kg przy mocnej budowie, więc podejrzewam, że wizerunek niedźwiadka coś sugeruje. :wink:

Hmmm... Kiedy moja waga przy wzroscie 185 cm nie przekraczala 90kg, moglem sie schowac za miotla...

Na jakiej podstawie okresla sie "prawidlowa wage"?
  • 0

budo_dragonik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....

Masa to oczywiście mięśniowa, tak? :wink:

2) jesteś chudy jak patyk i do tego nieregularnie się odżywiasz:
Gainer (czyli preparat energetyczno-białkowy) + kreatyna ewentualnie HMB


dokładnie ten wariant pasuje do mnie. Kiedyś dużo pływałem i dbałem o porządny posiłek i w odpowiednim czasie. Przyrosło mi trochę masy ale i tak było to ciągle za mało. Spróbuje zobaczy co wyjdzie mi po Twojej podpowiedzi. Dzięki serdeczne :D
  • 0

budo_dragonik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....


Na jakiej podstawie okresla sie "prawidlowa wage"?


no własnie też jestem tego ciekaw. Można znaleźć tabele, które opisują jaka powinna być masa do wzrostu itd. ale skąd właśnie takie proporcje są dobre ? Czy chodzi m.in. o to, że przy takich czy siakich parametrach serducho lepiej obsługuje układ krwionośny i dotlenia mięsnie ?

pozdrawiam :wink:
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....
A propos gainera... Slyszalem, ze takie same efekty znacznie nizszym kosztem mozna uzyskac mieszajac odzywke bialkowa z czyms o duzej zawartosci weglowodanow. W sumie gainer to wlasnie bialko + cukry + ewentualnie jakies witaminki/mikroelementy.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....
Nie ma czegos takiego jak idealna waga do wzrostu. Mezczyzna o wadze 79,3 kg to juz w boksie zawodowym wag polciezka. To teraz ludziom pop.... sie w glowinach od sterydow i odzywek i uwazaja, ze kazdy powinien wazyc "paczke".
Kiedys jacys naukowcy wyliczyli, ze najlepsza, gwarantujaca dlugie zycie, wydolnosc, sprawnosc i zdrowie to dla mezczyzn mniej niz 165-170 cm wzrostu i jakies 65 kg masy. (Takie gabaryty mieli np. starozytni Rzymianie).
Ale widze, ze Tobie o cos innego chodzi, zatem koncze.
K_P
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....
każdy jest inny :)
Ja waże 80 kg i mam 190 cm ...
Sam chętnie bym wspomógł trening na silowni o np. HMB narazie tylko dlatego się stopuje bo licze dopiero 15 wiosen ... Ale nie wiem bo od dziecka mam dawała mi garść witaminek dziennie :P Więc może i takie coś mi nie zaszkodzi :P :twisted: ?
- Pozdrawiam :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....

no własnie też jestem tego ciekaw. Można znaleźć tabele, które opisują jaka powinna być masa do wzrostu itd. ale skąd właśnie takie proporcje są dobre ? Czy chodzi m.in. o to, że przy takich czy siakich parametrach serducho lepiej obsługuje układ krwionośny i dotlenia mięsnie ? pozdrawiam :wink:


Moje zdanie jest takie: jeżeli odżywiasz się prawidłowo, pijesz wystarczające ilości płynów, uprawiasz sport i twoja waga wynosi X, to tak właśnie powinno być, pomijając osoby z chorobliwą nadwagą. Wszelkie "przekarmianie", pompowanie kaloriami, żarcie kilogramów białka, mogą dać tylko taki skutek: chwilowy wzrost wagi, która po odstawieniu koryta wróci do swojej naturalnej postaci, oraz zdefragmentowaną wątrobę i trzustkę ( od nadmiaru paszy, którą przecież trzeba strawić ) oraz nerki ( od nadmiaru białka ). W sumie efekt gówniany i na cholerę on komu. Generalnie przyjmuje się, że dla mężczyzny prawidłowa waga wynosi wzrost-100=ilość kilogramów przy budowie mocnej i po pięć kilo mniej przy budowach średniej i wątłej. Sterydziarze, wzorują się na zawodowcach, którzy ryzyko brania mają wkalkulowane w koszty uprawianego zawodu. Żarcie koksu i wszelakich "gainerów" podnoszących masę ciała jest w mojej skromnej opinii napędzaniem przemysłu paszowego, z fatalnymi dla własnego organizmu skutkami. Jeżeli nie jest ci to potrzebne i niezbędne do szczęścia, stanowczo odradzam.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Złapanie masy, odżywki itp....

chwilowy wzrost wagi, która po odstawieniu koryta wróci do swojej naturalnej postaci, oraz zdefragmentowaną wątrobę i trzustkę


Ogólnie masz rację - ale tu chyba miałeś na myśli zdegenerowaną - zdefragmentowane to są dyski twarde :wink: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024