Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piotrkowska Noca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
236 odpowiedzi w tym temacie

budo_asc
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
Zauwazcie, ze kolo 1:20 dres mowi cos w stylu "masz dla mnie zegarek?". Chociaz dokladnie nie slysze, bo glosniki sa [...], a nagranie tez.

Ale amatorka.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

A widzisz miałem rację!!


Nie do końca.

Ok. A ale czy czasem w postępowaniu przygotowawaczym nie potrzeba świadka?


Twoje pytanie miało charakter ogólny i pozostaje aktualna odpowiedź, że nie ma takiej zasady i że w tym konkretnym wypadku do wszczęcia postępowania przygotowawczego wystarczy materiał filmowy, a ten nieszczęsny gościu pojawi sie w postępowaniu jako pokrzywdzony a nie jako świadek.

Zwróć uwagę, że tu chodzi o to, że nie mogli ustalić tożsamości pokrzywdzonego, co z resztą zgodnie z artykułem w dzisiejszej Wyborczej jest już nieaktualne, a nie o to, że bez świadka nic nie można zdziałać.

Zastanawiam się nad tym, ze oprócz odszkodowania za krzywdy, których doznał w wyniku pobicia, facet powinien jeszcze pozwać ich o kasę za naruszenie jego dóbr osobistych poprzez opublikowanie w necie filmu na którym dostaje wpierdol.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
ten kolo na filmie kopie jak ciota :rofl: ale dobrze ze ich zlapali :twisted:

tez sie troche wqrwilem jak to uslyszalem... :|
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

Zauwazcie, ze kolo 1:20 dres mowi cos w stylu "masz dla mnie zegarek?". Chociaz dokladnie nie slysze, bo glosniki sa [...], a nagranie tez.

Dla mnie to brzmi bardziej jak: "Masz telefon za kare?". :wink:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
koniec będzie taki, że policja będzie chciała pokrzywdzonego (jesli sie w ogóle znajdzie;)) nakłonic do złożenia zeznań a pokrzywdzony powie , że ma to w dupie bo ma 1000 powodów dla których nie będzie współpracował zw tej sprawie i w sumie to nic sie nie stało bo wierd...zbira sredni co 5 dni bo jest aktywnym narkomanem....
i po sprawie.gości sie wypusci z aresztu i...czekamy na nastepne.
kto sie załozy , że tak będzie?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

koniec będzie taki, że policja będzie chciała pokrzywdzonego (jesli sie w ogóle znajdzie;)) nakłonic do złożenia zeznań a pokrzywdzony powie , że ma to w dupie bo ma 1000 powodów dla których nie będzie współpracował zw tej sprawie i w sumie to nic sie nie stało bo wierd...zbira sredni co 5 dni bo jest aktywnym narkomanem....
i po sprawie.gości sie wypusci z aresztu i...czekamy na nastepne.
kto sie załozy , że tak będzie?


ja sie zakladam.
ZA duzo szumu w mediach by tak to sie zakonczylo.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

koniec będzie taki, że policja będzie chciała pokrzywdzonego (jesli sie w ogóle znajdzie;)) nakłonic do złożenia zeznań a pokrzywdzony powie , że ma to w dupie bo ma 1000 powodów dla których nie będzie współpracował zw tej sprawie

A w takim razie ch.. mu w d..e. Niech go leją dalej...!!!
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Cytat:
"Trenowali na ulicy

Podczas przesłuchań podejrzani o pobicie zeznali, że chłopak oberwał, bo powiedział "a kuku" do Sylwii F., dziewczyny Dariusza M. To ich wersja. Według policji chłopak mógł zostać pobity bez żadnego powodu. - Wszyscy zatrzymani trenowali wschodnie sztuki walki. "Edi" chciał na ulicy sprawdzić swoje umiejętności. Podszedł do obcego człowieka, poprosił kompana o filmowanie i zaczął katować chłopaka - opowiada oficer z sekcji kryminalnej KMP. "


i drugi:
""Gazecie" udało się wczoraj ustalić, kim jest pobity. To 20-letni mieszkaniec Retkini, który tego dnia wybrał się ze swoją dziewczyną na ul. Piotrkowską. Nie zgłosił się na policję, nie poszedł do lekarza. Dlaczego? To wyjaśni przesłuchanie"

i trzeci:
"Wiele będzie zależało także od tego, co zezna pokrzywdzony."

Ciekawe jakie te wschodnie sztuki walki trenowali. Swoja droga dla laikow to kazda sztuka walki jest wschodnia ;)
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
patrzac na te ciosy "ediego" mozna stwierdzic ze chyba nie dlugo trenowal te "wschodnie sztuki walki" :wink:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
a moze wszyscy widzieli matrixa ;)
  • 0

budo_magic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
A ja mam pytanie - co gdyby w takiej sytuacji napadnięty wyjął nóż i parę razy dźgąłby napastnika. Na filmie sytuacja zakończyła się bez większych obrażeń napadniętego, ale czy takie kopanie nie mogło się skończyć np. śmiercią gdyby gość trafił np. w skroń. Czy nie zostałoby to uznane za przekroczenie granic obrony koniecznej ?
  • 0

budo_orka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

A ja mam pytanie - co gdyby w takiej sytuacji napadnięty wyjął nóż i parę razy dźgąłby napastnika. Na filmie sytuacja zakończyła się bez większych obrażeń napadniętego, ale czy takie kopanie nie mogło się skończyć np. śmiercią gdyby gość trafił np. w skroń. Czy nie zostałoby to uznane za przekroczenie granic obrony koniecznej ?


Oczywiscie, że zostaloby to uznane za przekroczenie granic obrony koniecznej. U nas w Polsce nie masz prawa sie bronić...



Prezydent Jerzy Kropiwnicki zapowiedział na dziś zwołanie zespołu ds. reagowania kryzysowego. - Tym, co zobaczyłem na filmie, jestem zbulwersowany. Dajemy pieniądze na policję, a widzimy tylko manifestowaną przez nią bezradność.


Teraz jak zwykle będzie nagonka na Policje, bo przeciez to ona wszystkiemu winna... :dupa:
  • 0

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
zastanawia mnie taka sytuacja: kolezka trenujacy MA zostaje napadniety przez 3 dresow. oczywiscie spuszcza im lomot jak sie patrzy. kopie po glowach, bije lokciami w twarz, kolesie laduja na glebie. cale zajscie jest przypadkowo filmowane przez turyste zwiedzajacego wieczorem ulice pewnego duzego miasta. nagranie trafia do wyborczej, bo przeciez "dziennikarze beda wiedzieli co z tym zrobic". nastepnego dnia w GW ukazuje sie taki artykul:
"W wyniku sledztwa dziennikarzy Gazety dotarlismy do szokujacego filmu z walk ulicznych. Trzech nastolatkow zostaje napadnietych przez wysportowanego karateke, ktory katowal chlopcow przez ponad minute, kopiac ich po glowach i bijac rekami po twarzy. Chlopcy nie byli nawet w stanie sie bronic przed ciosami bandyty. [...]"

oczywiscie to co napisalem nijak ma sie do zajscia w Lodzi, zeby mnie nikt zle nie zrozumial.
  • 0

budo_lowkick
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
a i jeszcze cos, bo mi sie przypomnialo.
kiedys mojego kumpla pobili jacys faceci bo nie byl za klubem z ich miasta. podejrzewam ze nawet go nie znali, poprostu podjechali samochodem do niego, trzech wyskoczylo i go oklepali. nieopodal w samochodzie siedzieli policjanci, ktorzy prawdopodobnie niczego nie zauwazyli. chlopak doznal ciezkiego pobicia i wygladal o wiele gorzej niz ten z filmu. sprawa nie trafila do internetu, do zadnej gazety, zaden list nie zostal wyslany do kancelarii premiera RP, sprawcow nie ujeto. codziennie na polskich ulicahc dzieja sie o wiele gorsze rzeczy i nikt sie tym nie interesuje, dopoki nie trafi to do gazet. nastepnym razem jak ktos mi zjani radio z samochodu to napisze do wyborczej zeby "popchnac" sprawe.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
Ehhhh - szkoda gadać. Niestety, alwe lowkick ma rację. Ta sprawa z Piotrkowskiej została mocno nagłośniona a ile podobnych zdarzeń ma miejsce w całej Polsce. I nikt nie reaguje, nie ma szumu medialnego.

Wszechogarniająca agresja i głupota - to niestety nasza szara rzeczywistość.

Ale nie poddawajmy się - może uda się coś zmienić.
  • 0

budo_leonan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
Dzisiaj w Radiu Lodź był program poświecony temu zdarzeniu i wypowiadali się różni przedstawiciele władzy, policji. Jak zawsze zaczął się kłótnie, kto zawinił i każdy był bez winy :-) Kropiwnicki(prezydent Łodzi) powołał jakiś zespól ds. nagłych zagrożeń czy jakoś tam. Przecież takich sytuacji są setki dziennie...ale tylko ta została sfilmowana i nagłośniona. Najbardziej mnie zdziwiła wypowiedź jakiegoś polityka, który zaproponował, że jeśli policja jest nieskuteczna to wszyscy, którzy znają sztuki walki powinni wyjść na ulice i zacząć wprowadzać porządek!(oczywiście przez zatrzymanie obywatelskie :) )
Czy ktoś zna jakieś linki do tego filmiku? Tamten adres zablokowali, a ścigałem dopiero 60%...a w TV nie widziałem.
Pozdrawiam
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
to kiedy robimy zbiorke? :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

A ja mam pytanie - co gdyby w takiej sytuacji napadnięty wyjął nóż i parę razy dźgąłby napastnika


Ja bym się nie wahał :wink: :X Ale 1) Nie w tak eksponowanym miejscu
2) Nie przy tylu świadkach...
3) Nie z dziewczyną - bo ona też może być świadkiem... :evil:

.Na filmie sytuacja zakończyła się bez większych obrażeń napadniętego, ale czy takie kopanie nie mogło się skończyć np. śmiercią gdyby gość trafił np. w skroń.


Hmm- ten cienias nie mógł kopnąć dobrze - większego ryzyka nie było...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
w tej sytuacji to wyjście było jedno do samoobrony....krótki zryw na maxymalnych obrotach...kilka metrów przewagi...w międzyczasie wyjecie noża (innej broni) i pytanie : jak to sie dalej potoczy.wiadomo, że takie zachowanie wzbudziłoby agresje u tych zjebów ale w tym wypadku takie zachowanie mogłoby doprowadzić do zwiększenia jego szans w starciu.może wtedy ktos by zauważył, że cos sie dzieje !! .gdyby nie było laski to oczywiście usiłowanie ucieczki do 1 komisariatu.
chłopaka zaryzykował i nie podjał walki.tym razem wygrał bo skończyło sie na rozwalonym nosie i cierpieniach psychicznych ale nikt nie dał mu gwarancji, że , jak tu ktos napisał. poważne, trafione uderzenia nie zamieniłoby go w roślinę > tak sie mogło zdarzyć więc dlatego zachecam do aktywnej obrony.
  • 0

budo_doli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Ełk

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
Niestety wszyscy zatrzymani w tej sprawie zostali juz zwolnieni z aresztu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jedyna pozytywna informacja to, ze poszkodowany zlozyl zeznania obciazajace napastnikow.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024