Skocz do zawartości


Zdjęcie

STOPNIE W CAPOEIRA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_joshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

STOPNIE W CAPOEIRA
jakie stopnie nadawane są w capoeira i jakie techniki trzeba znać aby je zdobyć .
tak wogole napiszcie coś na ten temat żeby go przybliżyć .
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
Joshin ponownie zadajesz pytanie, ktore juz nie raz walkowalismy. Zanim zadasz kolejne, przegladnij sobie forum bo o tym TEZ juz bylo.

Stopnie sa rozne i zalezne od grup. Roznice sa kolosalne, w jednej grupie biale cordao to stopien najnizszy, w innej oznacza Mestre. Przyznaje sie je na podstawie roznych kryteriow, rozne grupy maja rozna ich ilosc itp.
  • 0

budo_joshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
napisałeś "Zanim zadasz kolejne, przegladnij sobie forum bo o tym TEZ juz bylo. "
nie mam czasu na przeglądanie całego forum . interesują mnie pewne sprawy i zadaję pytania . jeśli nie masz ochoty odpowiadać to po co się męczysz .
widzę że na tym forum trzeba zabłysnąć oryginalnością żeby uzyskać odpowiedź . bez sensu .
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
Nie, trzeba troche pomyslec:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
Poza tym można sprobować "Przeszukiwania forum" ;)

Hehe, aż za bardzo mi pasuje:
Dołączona grafika
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
Skoro juz temat powstal, to ryzykujac utrate snu podaje linki do stron z graduacją poszczególnych grup capoeira:
Artes das Gerais:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Beribazu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Axe Capoeira:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Porto de Minas:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_boogie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
O proszę, uirapuru, jednak twoja seria linków na coś się zdała - nie znalazłem dotychczas grupy ze sznurkami podobnymi do naszych, a tu axe różni się dodatkami na obu końcach i jednym dziwnym estagiario. Proszę proszę. :idea: You live and learn.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
nie wiem czy zauwazyliscie ze bardzo wiele grup ma podobna kolorystyke. zdaje sie ze wywodzi sie to od Senzali, bo chyba ona pierwsza ja wprowadzila. no i ten zestawik ostatecznie rozwiazuje kwestie - "w niektorych grupach mestre ma biale, a w innych aluno". to nie bialy tylko crua (surowy, w tym wypadku niepokolorowany).
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
... a jednak roznica w kolorze jest mimimalna i bardzo latwo mozna pomylic corda Mestre z corda poczatkujacego, gdy nie wisza wlasnie na swoich wlascicielach [widac to na stronie axe].
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
W mojej szkole Capitaes de Areia wszyscy od aluno do Mestre maja biale cordao.

Do zdobycia poszczegolnych cordao w innych grupach z inna graduacja trzeba np. umiec toques na berimbau,spiewac poszczegolne piosenki,umiec cinturas deprezadas no i wykazac sie doswiadczeniem w grze w rodzie...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA

nie wiem czy zauwazyliscie ze bardzo wiele grup ma podobna kolorystyke. zdaje sie ze wywodzi sie to od Senzali


coś mi się obiło o uszy z tą senzalą, ale czy gradacji nie wprowadził mestre Bimba, zapożyczając ją ze wschodnich sztuk walk ?
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
o ile pamietam to u bimby nie bylo sznurkow tylko chusty. mielismy kiedys rozmowe na ten temat z naszym mestre i chyba cos mowil o tym ze wlasnie Senzala pierwsza wprowadzila cordao wogole

jak to w ##### nie ma kolorow sznurkow? wow...
  • 0

budo_boogie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
A ja słyszałem o grupie (nie pomnę nazwy niestety, było to podczas dysputy na temat sznurków właśnie na capoeira.com), w której zaczyna sie z pewną ilością bransoletek na rękach. Każda symbolizuje jakiś element capo - śpiew, grę na tym albo owym, ataki, obrony, akrobatykę itp. itd. Kieyd mistrz uznaje, że z coś już opanowałeś, zdejmuje ci daną bransoletę (tak jakby zrywał kajdany). Prawdziwy mestre nie ma żadnej. Niezły patent, co? Mnie się nawet podoba.

A o braku sznurków kolorowych w ##### też nie wiedziałem. Napisałbyś coś więcej, Piaba? Jak filozofia się za tym kryje, czy zajęcia dzielicie na poziomy i jak, czy mestre wyróżnia się czymś jednak (poza grą, of course 8) ) i w ogóle? Bardzo to ciekawe.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
Jezeli chodzi o chusty nosili je ludzie cwiczacy carioce (brutalniejsze od capoeiry i umarlo sie juz tej sztuce) a mialy one za zadanie chronic gardlo przed poderznieciem znienacka. Dodam, ze raz Bimba wraz ze swoimi uczniami wybral sie do tej szkoly to ich zdrapywano. Potem do Regionali wprowadzil troche ciosow z tamtego stylu. Carioca wygladala troche jak samba z lowkickami niestety nic blizej na jej temat nie wiem a o sambie i lowkickach powiedzial mi Mestre + Doktor zajmujacy sie historia capoeiry.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
troche pomieszane te wszystkie informacje ze soba.
capoeira carioca faktycznie istniala i zginela razem ze smiercia mestre sinhozinho. niedawno powstala ksiazka ucznia sinhozinho opisujace capoeira carioca. wywolala ona sporo dyskusji w swiatku capo, poniewaz stawia podobnie odwazne tezy jak te brisbana.

troche na temat historii mozna poczytac [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
oraz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lucjusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
Ja jeszcze tylko dodam gradacje w Companhia Pernas pro Ar.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A swoja droga przydaloby sie wrzucic gradacje i troche historii grupy na polska strone grupy.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
W mojej szkole,Capitaes de Areia,kazdy od aluno do Mestre ma bialego cordao.Niektorych to dziwi, mowia,ze taki system jest zly,bo "jak rozpoznac roznice miedzy stopniami i ustalic kto jest lepszy?" itd.

Pewien Mestre powiedzial kiedys,ze gracza nie rozpoznaje sie po cordao,tylko po umiejetnosciach.Dodal,ze to nie cordaos graja w rodzie tylko jogadores.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA

Pewien Mestre powiedzial kiedys,ze gracza nie rozpoznaje sie po cordao,tylko po umiejetnosciach.Dodal,ze to nie cordaos graja w rodzie tylko jogadores.


a byl to ? :)
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA

Pewien Mestre powiedzial kiedys,ze gracza nie rozpoznaje sie po cordao,tylko po umiejetnosciach.Dodal,ze to nie cordaos graja w rodzie tylko jogadores.


a byl to ? :)


Chyba Mestre Pastinha.Ja slyszalem to od mojego Mestre Leo.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE W CAPOEIRA
Ja sie nigdy nie zgodze na żadną z opcji. Co prawda cordao w roda nie gra, ale za coś ten corda sie dostało (poziom gracza w stosunku do poziomu corda świadczy o poziomie grupy). Cordao do konca nie swiadczy o umiejetnosciach, bo sa naprawde czasem olbrzymie rozbieżności w granicach jednego stopnia, ale graduacja pozwala graczowi znaleźć się w hierarchii grupy. Szacunek należy się każdemu, ale widząc wyższe niż nasze corda będziemy chyba grzeczniejsi ;) Dlatego ogólnie rzecz biorąc jestem za gradacją w grupie, ale nie jestem za bezwzględnym wpatrywaniem się i pogonią za kolorem corda. Widziałem mestres, którzy mogliby wylapac ladne baty od graduados, monitorow, instructorow z innych grup. No moze przesadzam, ale corda cordzie nierówna ;)

Tak więc ten kij ma dwa końce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024