Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dynamiczne kopnięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Dynamiczne kopnięcia
Pozwoliłem sobie zamieścic podobny temat w dziale TKD ale nie cieszy się on tam zbyt dużym zainteresowaniem...po prostu chyba pomyliłem adres i tyle. Może ktoś z was trenujących Capoeire będzie mógł mi pomóc.

Jestem milośnikiem kopnięć, jenaka nie trenuje TKD ani Capy tylko JKD (mam trenera który trenowal TKD). Interesują mnie najbardzej techniki widowiskowe, potrafie wykonać kopniecie po obrocie , motylka , tornado, i tornado w ktorym kopia obie nogi. W tej chwili pracuje nad pistoletem i udoskonalam kopnięcie po obrocie. Jestem ciekaw czy ktoś mógł by mi dać jakieś wskazowki w jakiej kolejności powinienem się uczyć jakich kopnięć, za adresy stronn WWW będe zobowiązany
Słyszałem że tego typu kopnięć raczej nie uczy się w klubach i trzeba je dopracowywac samemu " w domowym zaciszu". Ćwicze z jednym chłopakiem, robi takie żeczy że gały wychodzą z orbit ( np z gimnastyki salto ze sciany 3 fliflaki i konczy saltem, kopie bajo i robi tornado na jedną noge itp), ale to tylko 1 raz na dwa tygodnie, czyli żadko. Wiec prosze piszcie, będe wdzieczny za każde sugestie i rady.

tak na wszelki wypadek adresy dwóch stron(nie każdy wie co to tornado :) )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
Polecam Ci strony zwiazane z chimpem,jezeli chodzi Ci o widowiskowosc.

Ze znanych mi stron polecam:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jesli wladasz jezykiem angielskim:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Naprawde dobra jest strona:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bufu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
A ja mam do ciebie prosbe...Poiwedz mi jak sie uczyles Tornado!Bo bardzo chce sie tego nauczyc.Z gory dzieki
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
Tornado jest stosunkowo proste do wykonania(przynajmniej to podstawowe). Do nas na trening przyszed kiedyś jeden koleś pokazal nam to i już po 30 min wszyscy śmighaliśmy to na jakis 2.1 metra. Teraz jak to sie robi.....jesli chcesz kpac prawa nogą to :

1)stajesz w lewej pozycji
2)robisz krok prawa w przód (i już sie zaczynasz skrecac w lewo,to pomaga na poczatku)
3)podnosisz noge lewa ,tzn tak jak bys podnosil kolano, bo to to kolano cie skreca.
3)jestes juz troche skrecony, wiec nie powinno ci sprawic problemu pociagniecie tego podniesionego kolana(tylko kolanai to szybko) o 180stopni
4) w momencie ktory uznasz za najdogodniejszy ( umnie po 90 stopniach obrotu kolanem) wybijasz sie z nogi na ktorej stoisz i nią też kopiesz, w taki sposob jak byś robił :kopnięcie księżycowe".

Kiedy dorwe kamere cyfrowa zrobie krotki fimik i gdzies zamieszcze, bo to kopniecie tylko wydaje sie skomplikowane ale naprawde jest w miare proste.
Ps najtrudniejsze tornado to to na którym noga kopiąca upada jako pierwsza :D (po prostu imosible dla mnie)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia

Interesują mnie najbardzej techniki widowiskowe

Kiedyś była fajna stronka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ale w tym momencie jest tam forum [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], związane z interesującym Cię tematem :)
Mam ściągniętę kilka filmików szkoleniowych i są extra (dla mnie tylko do oglądania, bo osobiście pozostanę przy mniej wymagających formach jak łokcie i pięści :lol: ).

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
znalazłem (i sciągnałem) wszystkie tricki w jednym miejscu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Aczkolwiek wydaje mi się że to nie jest wszystko, bo mam kilka klipów szkoleniowych znacznie bardziej rozbudowanych. Muszisz popytać na tamtym forum.

Pozdrawiam :)
P.S. Np.: 540exampler2.mpg, crescentsinglelegexampler2.mpg, flashkickexampler.mpg.
P.S.2. Jak się nauczysz to się pochwal 8)
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
dobre te trickstutorial.com.... bardzo dobre
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
Forum trickstutorials.com jest super... Właśnie o to mi chodziło!!!!Dzięki Pietros777.

Oby tylko moja znajomość angielskiego okazała się wystarczająca (bo to jednak kolokwialny a nie formalny angielski :) )

A tak na marginesie jakie tricki wy umiecie kopać?
  • 0

budo_wookiss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
Oczywiscie te stronki ktore wymieniliscie daja rady. Dorzucilbym jeszcze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - a tam filmiki grupy Zero Gravity (ich stronka to zgstunts.com). Chlopaki robia chyba najlepsze amatorskie filmy jakie widzialem (bez przyspieszania).
Oprocz tego polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - sa to panowie z czech, co prawda niektore filmiki sa przyspieszane, ale naprawde polecam sciagniecie filmiku "#206".
Dodatkowo radze przegladnac wszystkie linki na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - naprawde duzo ciekawych stronek.

Pozdroowka
  • 0

budo_wookiss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
rozumiem, ze tornado rozumiesz jako parafuso :?: :?:
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
I tak i nie....parafuso wykonuje sie bardzo podobnie ( niemal identycznie) ale w tornadzie ta noga nie kopiaca jest bardzej zgieta w kolanie przez caly czas i sie nie prostuje....Porownalem tornado z rysunkiem ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bufu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
No to tobie chodzi o Cortado czy tez nie :?:
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
Hmmmmm...niestety nie trtenuje Capoeiry :( , wiec nie znam za dobrze nazewnictwa. Nie wiem jak wyglada CORTADO i niestety nie moge powiedzec czy to jest to kopniecie (może możesz podać adres jakiejś strony z tym kopnięciem?). Ale jedno jest pewne tornado wykonuje sie prosciej niż parafuso...no chyba że tornado na jedna noge :twisted: ale to jest BARDZO TRUDNE kopniecie (noga odbijajaca kopie i upada jako pierwsza :!: ).
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
A więc może tornado to martelo rotado ?
Czyli to kopnięcie na dole.
Dołączona grafika
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
tornado to przeciagane parafuzo. tak mysle. druga noga przegania pierwsza i na niej ladujemy. myle sie?
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dynamiczne kopnięcia
Tak Mosquito to koniecie to wlaśnie tornado na jedna noge...czyli ono w Capie nazywa sie martelo rotado...ładnie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024