Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Nie czytalem postow, ale ostatnio wzbogacilem sie dzieki Scorpiao o pewna wiedzę, wiec podsumujmy:

Bengaj, ABC: maści rozgrzewające, dobre na naciągnięte ścięgna, mieśnie, posmarować bolące miejsce i zawinąc w cos cieplego (uważać z iloscia w delikatniejszych miejscach skory - pachwiny itp)
Koszt - okolo 15 - 20 zł za tubkę

Glukozamina: (na podst. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
Właściwe organizmowi składniki glukozaminy i siarczanu chondroityny występują we wszystkich jego ważnych tkankach, nawet w naczyniach krwionośnych i zastawkach serca. Jednak ich główne zadanie polega na budowie i utrzymaniu w zdrowiu struktur tkanki aparatu ruchowego: substancje te są nastawione na dostarczanie wystarczającej ilości mazi stawowej do tkanki łącznej, więzadeł, ścięgien, kości i zdrowych stawów.
Glukozamina zatem jest swietnym srodkiem na bolace stawy, wspomaga leczenie kontuzji stawow, wiazadel, sciegien itd Z relacji Scorpiao po tygodniu mial problem z kontuzja z glowy.
Koszt (jesli sie nie myle) - okolo 30 zl.

Dernilan: maść do stóp, przyspiesza gojenie skóry stóp (rozcięć, pęknięć), zmiękcza skórę stóp (stosowana pare razy w tygodniu razem z pumexem daje naprawde swietny efekt - elastyczna i regularnie scierana skora stop przestaje byc podatna na wysuszanie sie, a tym samym pekanie, przestaja sie rowniez robic odciski).
Koszt - kolo 5 zł za tubkę
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
odnosnie glukozaminy to byl juz taki topic. stosowalem, ale zadnych rewelacji nie bylo. jednakze decydujac sie na glukozamine trzeba liczyc sie z wydatkiem rzedu 80 zl, bo kuracja trwa okolo 6-8 tygodni... . ale strzelanie w stawach mija to fakt... .

pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Kupilem Glukozamine zaplacilem 25zl za 50 tabletek. Jest napisane zeby dawkowac 1 tabletke na 1 dzien. Zobaczymy jakie beda efekty.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
heh na karate mi się do nigdy nie zdarzyło :) oprócz złamanej ręki kolegi i nosa......może mam szczęście .....
a są jakieś ćwiczenia palców żeby się nie wybijały ?bo z tego co wiem jak się za pierwszym razem wybije to potem jest większa ryzyko ponownego wybicia a ból nadgarstków i łokci to to samo co zakwasy [chyba :) ] dlatego o to nie trzeba się martwić :)aha i w jaki sposób się rozciągacie ? sami czy inni was rozciągają na siłe ? 8O
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
na przysłowiowe "strzelanie" w kościach nie wiem czemu i jak ale najlepiej pomaga basen :| wzmacnia kości w stawach i umacnia ich budowe to chyba przez wode opływającą ciało :) ale to naprawde pomaga mi zalecił to lekrza na złamany mostek i krzywy kręgosłup :)


ps. czy po złamaniu mostka może trenować capoeire :/ ?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

heh na karate mi się do nigdy nie zdarzyło :) oprócz złamanej ręki kolegi i nosa......może mam szczęście .....
a są jakieś ćwiczenia palców żeby się nie wybijały ?bo z tego co wiem jak się za pierwszym razem wybije to potem jest większa ryzyko ponownego wybicia a ból nadgarstków i łokci to to samo co zakwasy [chyba :) ] dlatego o to nie trzeba się martwić :)aha i w jaki sposób się rozciągacie ? sami czy inni was rozciągają na siłe ? 8O

wow -nominacja do najmniej skladnego postu na forum :wink:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

heh na karate mi się do nigdy nie zdarzyło :) oprócz złamanej ręki kolegi i nosa......może mam szczęście .....
a są jakieś ćwiczenia palców żeby się nie wybijały ?bo z tego co wiem jak się za pierwszym razem wybije to potem jest większa ryzyko ponownego wybicia a ból nadgarstków i łokci to to samo co zakwasy [chyba :) ] dlatego o to nie trzeba się martwić :)aha i w jaki sposób się rozciągacie ? sami czy inni was rozciągają na siłe ? 8O

Tak, inni nas rozciągają na siłe. Jestesmy do tego zmuszani. :lol: :lol:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
heh no nie o to mi dokładnie chodziło :) pytałem czy musicie sami się rozciągać czy oni wamw tym "pomagają"

ps.moro czego się czepiasz kiepsko mi wyszło i już :twisted:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

.moro czego się czepiasz kiepsko mi wyszło i już :twisted:

jezeli chcesz uzyskac odpowiedz to zadaj dokladnie pytanie :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
czytać nie umiesz człowieku......
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Capoeira nie jest sportem, w którym często dochodzi do wybicia palców. Absolutnie nie.
Co do rozciągania to np. u na w grupie 98% rozciągań odbywa się poprzez indywidualne wykonywanie ćwiczeń, a nie w parach lub trójkach.
Co do bólu w nadgarstkach i łokciach to jest to jak najbardziej inny ból niz zakwasy. Po pierwsze wynika często z niewystarczającego rozgrzania stawów i ich "powyginania" . A zakwasy wiadomo, z przetrenowania. Inna różnica jest w tym, że jak się raz dostanie kontuzji stawu to często ona powraca. I do tego bywa, że ćwiczy się duuużo i nie bolą te stawy, albo ćwiczy się mało, ale nieumiejętnie i bolą. Przy zakwasach jest inaczej.
A co do tego czy można ćwiczyć po złamanym mostku... to nie wiem. To raczej indywidualna sprawa. Ja niedawno, bo chyba z tydzień temu dostałem mocne kopnięcie z boku w ramię tak, że coś mi chrupnęło w mostku, chyba powstała mała szparka między moskiem a żebrami (oderwała się chrząstka może), tak że przy oddychaniu mnie to bolało, a o braniu głębszego wdechu nie było mowy. Po paru dniach mi przeszło i dziś już tego nie czuję. :D
W capoeira jest dużo pozycji w których mocno wygina się do tyłu i to może ci sprawiać problem/ból, odnośnie mostka.
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Ale się ostatnio załatwiłem, robiłem na odskoczni salto w przód z mostkiem w powietrzu i wyjsciem na jedna noge jak w au hole. Z tym że za którymś razem wybiłem sie za nisko ,przeleciałem mięciutki materac i piętą wyrżnąłem w twarda matę (dobrze że nie w parkiet). Kulałem przez 3 dni.
Kupiłem sobie Arcalen na stłuczenia, ale mimo ze minął juz tydzień nadal ciężko mi stawać na ta pięte. Na szczęście są tego i dobre strony, przynajmniej poucze się teraz niektórych elementów na drugą stronę. :lol:
  • 0

budo_wookiss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
hehe Mosquito ja mam dokladnie taka sama kontuzje i to juz na dwie piety :/ musze powiedziec ze wcale to tak szybko nie przechodzi, a jezeli dodatkowo cwiczysz regularnie to lepiej sie juz przyzwyczaic do tego
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
tez sobie stluklem piete... tylk w innych okolicznosciach, w piatek na sparringach kopnalem reverse roundhouse kicka ale ze akcja dziala sie w rogu sali przypieprzylem w drabinki auuuc
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

tez sobie stluklem piete... tylk w innych okolicznosciach, w piatek na sparringach kopnalem reverse roundhouse kicka ale ze akcja dziala sie w rogu sali przypieprzylem w drabinki auuuc

ajjjjjjj......aż mnie noga rozbolala jak to przeczytalem :wink:
  • 0

budo_przemoc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
heh ja cwicze mniej wiecej od miesiaca i przez ten czas zdazylem sobie obciazyc stawy w rękach [chociaz to nie kontuzja to z poczatku bolalo :P ] i cos mi kurde strzeliło w biodrze, ze przez 2 dni mialem problemy z chodzeniem z poczatku po rozgrzewce przeszlo jednak niedawno znow sie odezwalo podczas naciagania nogi ał:/ oprocz tego przywalilem w sciane pare razy pięta z rozpędu na skutek zlego odliczenia odleglosci :P troszke kustykam momentami ale i tak jest super :D
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
A ja to już sie chyba rozpadam, w ciągu miesiąca miałem kontuzje kręgosłupa potem stopy a dzisiaj doszło porządne słuczenie prawej dłoni i nadgarstka (znowu przeskoczyłem materac tym razem przy próbie salta w bok i upadłem rączką na parkiet). Nie moge nawet utrzymac szczoteczki do zębów. :X
Jak do jutra nie będzie poprawy to ide na prześwietlenie. :?
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Jak sie to czyta,to sie odechciewa cwiczyc akrobacje.Osobiscie uwazam,ze nie powinno sie robic nic na sile.Kazdy ma napewno inne podejscie,ale jak sie je robi na sile i bez rozwazenia,czy ma sie juz odpowiednie przygotowanie,mozna sie nabawic kontuzji.Dlatego nie dziwie sie, jak slysze o Waszych kontuzjach.Bo akrobatyka szkodzi stawom i w ogole calemu ukladowi kostnemu,jesli nie ma sie odpowiedniego przygotowania.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
W środe uczyłem się stania na rękach ....w sumie około godziny.....
a dzisiaj tak mnie bolały na treningu kości przedramion i nadgarstki ,że nie mogłem się nawet podeprzeć...Na trningu tylko trenował kopnięcia :|
zero akrobacji :( :(:(:( co tam akrobacja nic rękami robić nie mogłem :( :(
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

Jak sie to czyta,to sie odechciewa cwiczyc akrobacje.Osobiscie uwazam,ze nie powinno sie robic nic na sile.Kazdy ma napewno inne podejscie,ale jak sie je robi na sile i bez rozwazenia,czy ma sie juz odpowiednie przygotowanie,mozna sie nabawic kontuzji.Dlatego nie dziwie sie, jak slysze o Waszych kontuzjach.Bo akrobatyka szkodzi stawom i w ogole calemu ukladowi kostnemu,jesli nie ma sie odpowiedniego przygotowania.


Zakładasz że nikt z nas nie ma odpowiedniego przygotowania. Jeżeli chodzi o mnie to nie jestem nowicjuszem. Przygotowanie jak najbardziej posiadam. Moje kontuzje nie wynikają z przeceniania własnych możliwości ale z warunków w jakich jest mi dane ćwiczyć. Co jak co ale sala z twardym parkietem nie jest najlepszym miejscem dla akrobaty i nie pomaga tutaj kilka różnej jakości materacy które szkoła ma do dyspozycji.
To jest Polska tutaj nie ma takich sal jak na filmikach z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i trzeba się z tym pogodzić jeżeli chce się trenować.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024