Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_jewell
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3`miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Kontuzje przydarzają się chyba każdemu, kto kiedykolwiek miał trochę więcej do czynienia ze sportem...
Jak do tej pory jeszcze nie nabawiłam się żadnej kontuzji na Capo ( no może poza złamaniem nosa na samym początku :P Nikomu nie życzę nastawiania nosa bez znieczulenia... )
Niestety w miarę ćwiczenia i natężenia treningów, zaczynają dawać o sobie znać, stare kontuzje jeszcze z czasów piłki siatkowej - czyli nadgarstki, kolana i niestety kostka...

Teraz nawet nie mogę spokojnie pokazać się natreningu, bo pewna osoba (Uirapuru mówi Ci to coś :?: :twisted: ) zagroziła mi, że jak nie powstrzymam się od treningów i nie zaleczę kontuzji, to znajdzie bardziej drastyczny sposób żeby wybić mi z głowy treningi 8O

To jest wprost nieludzkie... :!: I jak tutaj żyć bez Capoeira i nie zwariować :?:

Ucałowania dla mego Oprawcy :!: :P
  • 0

budo_dora
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

Chłopak mało co niejest inwalidą...


Bez przesady Maras, az tak zle z nim nie bylo. Ale szczerze mowiac wcale nie dziwie sie Uirapuru, ze dal mu taka krotka lekcje szacunku dla wyzszego cordao :-) . Koles po prostu za bardzo fikal i mu sie za to dostalo...
A po tym incydencie bal sie z Kashoobem wchodzic do Roda :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

Chłopak mało co niejest inwalidą...


Bez przesady Maras, az tak zle z nim nie bylo. Ale szczerze mowiac wcale nie dziwie sie Uirapuru, ze dal mu taka krotka lekcje szacunku dla wyzszego cordao :-) . Koles po prostu za bardzo fikal i mu sie za to dostalo...
A po tym incydencie bal sie z Kashoobem wchodzic do Roda :)

a co sie stalo?
  • 0

budo_maras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
A był taki motyw ze taki Robert sie wywyższał i dostał małą lekcje i juz nawet niechcial wchodzic do Roda z Uirapuru :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
k**a to mi opowiedizales :evil:
  • 0

budo_dora
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Taaa, beka z tego jak Uirapuru chcial go 3x wykupic, a Robert w odpowiedzi na to szybko zmywal sie z Roda :)

Na koniec Kashoob zlozyl raczki w blagalnym gescie i chyba nawet przekonal Roberta, zeby z nim wszedl... Juz nie pamietam dokladnie :wink:
  • 0

budo_maras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Dostał tak ze sie juz nie pokazuje w roda :)
tyle moge powiedziec :P
A i jeszcze jedno (chyba sie juz nie pokaze)przynajmniej z Uirapuru :P
  • 0

budo_jewell
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3`miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Nie wiem, czy akurat Forum jest dobrym miejscem na to, żeby snuć opowieści o ludziach, których praktycznie nikt na forum nie kojarzy i które dotyczą wewnętrznych spraw grupy... :evil: Zresztą chyba mało to kogo obchodzi...
Dla takich celów ktoś mądry wymyślił opcję "wiadomości prywatne"... 8)

Co zaś się tyczy w/w Pana, to kontuzji nabawił się tylko i wyłącznie na własne życzenie i nikt z Nas nie musiał mu w tym specjalnie pomagać...
Trudno wyjść cało z Roda, kiedy zaczyna się trenowanie Capoeira od akrobacji czy stania na rękach, a nie potrafi się utrzymać stabilnej pozycji w ginga, nie wspominając już o nieprzestrzeganiu jakichkolwiek zasad gry w Roda...
Zresztą już nie raz zdarzały się połamane palce czy powybijane stawy podczas gry, nawet u tych najlepszych z Nas...
Wypadki się zdarzają i zazwyczaj jest to tylko i wyłącznie nasza wina...Należy mierzyć umiejętności na zamiary, a nie na odwrót...
  • 0

budo_mithal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

Należy mierzyć umiejętności na zamiary, a nie na odwrót...


Napewno nie na odwrót?? Bo ja zwykle najpierw cos zamierzam a potem zastanawiam sie czy jestem w stanie to wykonac :P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Heh.... Przypomnę sobie moją pierwszą roda z Lagarto... Mam to na taśmie... Zrobił mi skorpiona, palec tak mi wybił, że wpierw wogóle go nie czułem, potem myślałem, że złamany... no i jeszcze kopa w banie zaliczyłem ;) Tym sposobem dowiedziałem się, że Lagarto jest wporzo, ale szacunek sie nalezy :D
  • 0

budo_gog0
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Na początku najbardziej doskwierało mi ścięgno łopatkowe , które rokrocznie mi się "sypie" tak gdzieś w paździeniku :)
Potem długo , długo nic , aż tu nagle przy robieniu salta na materacach źle się wybiłem i wyladowałem na karku :? :? Od tego czasu boje się salto zrobić :/

Uważam , iż większośc capoeiristas mogłaby wyeliminować większość kontuzjii "nabytych" na treningach przykładając się na rozgrzewce:) ,która zresztą jest chyba najważniejszą ,poza roda, częścią treningu...

Tak , tak moi mili państwo.Któż z nas od razu po wejściu na sale ,zanim właściwy trening się zacznie ,zamiast się rozciągnąć zaczyna fikać makaki i próbować czy mu wyjdzie parafuso i olewają rozciąganie/rozgrzewanie .
Kiedy następuje jusz rozgrzewka właściwa(prowadzona przez kogoś) zauważam często (zwykle u poczatkujących) , iż nie chce im się przytrzymać tych przysłowiowych 10 sekund przy jakimś ćwiczeniu rozciągającym , tudzież w ogóle nie robią tego ćwiczenia bo "boli".
No, jeżeli boli z powodu jakiejś kontuzjii i było to uzgodnione z trenerem ,że taka osoba może wziąść udział w treningu , to OK
W innych przypadkach jest to zwykłe lenistwo i może ono zaowocować poważną kontuzją :!:
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Ja miałem skrecone obie kostki jedna nawet 2 razy... i teraz musze na nie troche bardziej uważać bo są wrażliwsze niż u kogoś kto nie miał ich powykrecanych.
A z rozgrzewka i z rozciąganiem to jest tak że każdy na początku nie umie/nie chce sie dociągać bo boli. Ja też tak miałem...ale póżniej po odrobine treningu (odrobinie :lol: :lol: :lol: :lol: ) już nawwet szpagacik na krzesełkach sie robi:).
Rozgrzewka i rozciągniecie przed treningiem wyeliminuje rezyko 95% kontuzji..to 5 to np to salto o którym mówił Gog0.[/list]
  • 0

budo_sorriso
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Janeiro

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
A ja mam inny problem. Mianowicie barki. Nie wiem co jest, ale ostatnio bolą mnie jak cholera. Na dodatek coś w nich strzela, strzyka i nie mogę unieść ramion na boki. Po kilka dniach przerwy od capo ból mija, ale po nastepnym treningu mam to samo. Co jest grane? Czy ktoś z Was miał lub zetknął się z podobnym problemem?
  • 0

budo_sou
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
a mnie glupi kolega kopnal z obrotu ;] mialem reke z przodu z wyprostowanm\ym kciukiem i zanim sie zkapnalem juz mi go wybil ;] i teraz pisze lewa reka i jednym palcem z prawej bo mam kciuk jak gruszke;D
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Opier~1 sie i gadac pewno na tych treningach stad brak zachartowania a co za tym idzie kontuzje :twisted:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje

A ja mam inny problem. Mianowicie barki. Nie wiem co jest, ale ostatnio bolą mnie jak cholera. Na dodatek coś w nich strzela, strzyka i nie mogę unieść ramion na boki. Po kilka dniach przerwy od capo ból mija, ale po nastepnym treningu mam to samo. Co jest grane? Czy ktoś z Was miał lub zetknął się z podobnym problemem?


Z tego co mi lekarka powiedziala to takie strzelanie (u mnie chyba kazda kosc :P ) jest wynikiem zanikania tego zelu pomiedzy koscmi ,ktory ma na celu zmiejszenie tarcia kosc o kosc.....mi kazala zrec duzo zelatyny i w sumie troche pomoglo :P

pozdrawiam
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
A mi strzelają palce u stóp jak je zginam i prostuje :)
  • 0

budo_.ania.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Artes Das Gerais

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Ja tam czaasami mam "zdarte"stopy,no i kolano od czasu do czasu przypomina o sobie :D
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
Ja mam problem ze stopa , a mianowicie z ta czescia zaraz przy palcach strasznie boli nie wiem jak sobie z tym radzic... moze ktos wie ??
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje
A mi sie skręciło kolano, ale juz prawie nie boli...no chyba że akurat go używm (chodze ruszma nim...cokolwiek ) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024