Skocz do zawartości


Zdjęcie

ćwiczenia w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_cronos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ćwiczenia w domu
jak można ćwiczyć w domu żeby zwiększyć swoją mase. Mam 18 lat, 175cm i 60 kg
  • 0

budo_krzywy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
Kup sobie hantle - najlepiej takie ktorych ciezar mozesz regulowac - sztangielka + kolejne obciazniki (od 2,5kg do 20 jeden). Do tego ze dwa pufy czy krzeselka i masz mini silownie w domu. Przydaje sie tez drazek rozporowy w drzwiach.
Wbrew pozorom na tym zestawie mozna wykonywac dziesiatki roznych cwiczen, ktore nie wiele roznia sie od tych ktore mozesz cwiczyc z profesjonalnym sprzetem.
Jesli zlapiesz odpowiedni rytm, zapal do cwiczen i bedziesz sie w miare rosadnie odzywial to sukces gwarantowany.

pozdro.
  • 0

budo_firestarter
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
czesc
poprzednik wspomnial o sztangielkach, jak do domu, to jest najleprzy pomysl, najlepiej to kupic w jaims supermarkecie wielkim, takie zesciaganymi "talerzami". Mozesz cwiczyc na biceps, triceps, barki, klatke.
biceps najlepiej na stojąco, mozna usiasc na stolku, triceps, hm jest wiele mozliwosci, najlepiej poszukaj na stronach kulturystycznych opisu cwiczen, na barki mozesz robic wyciskanie nasiedzacą do gory, pamietaj otym zeby plecy byly zawsze proste, kolejnym cwiczeniam na barki moze bycunoszenie reki zesztangielką do przodu, w pozycji stojącej, pamietaj o dopbrym rozgrzani stawow. klatke mozesz cwiczyc zaczynajac od pompek na rozgrzewke (dobre tez do rozgrznia tricepsow), jak masz ze 3 taborety jednakowe to uluz je w rzedzie poluz sie na plecach, stopy na ziemi dosyc szeroko i robisz wyciskanie, poźniej rozpiętki
Ciezar dobieraj tak zeby zrobic max kolo 11 powtorzen, tak do 4 seri na kazde cwiczenie, a jak np robisz 2 cwiczenia na jedną partie miesni to mozesz zrobic po 3 serie.

I teraz wazna sprawa, odrzywwianie, najprowdopodobniej masz szybką przemiane materi, ciezko Ci przybrac na masie, a przy niewlasciwym odrzywaniniu i cwiczeniach mozesz miec jeszcze jej spadek, ale niemartw sie 8) , mam dla CIebie kilka wskazowek,
1. nigdy niechodź glodny, bierz do szkoly/pracy/na uczelnie, z 5 kanapek, wpoj sobie nawyk regulanego jedzenia
2. niecwicz codziennie, tylko co 2 dzien, co jakis czas rob sobie 2 dniowe przerwy
3. jec nabial, jakies owoce i warzywa, jak nielubisz warzyw to jec troszke wiecej owocow
4. bardzo waznym elementem w diecie "masowej" :-) są jajka (kurze) :D w dzien w ktorym cwiczysz jec ze 3 minimum
5. przed cwiczeniami zjec ze 3 banany, maja sporo zlozonych weglowodanow, to z nich bedzie powstawac energia, te bardziej zielone sa leprze.

Na tym zakoncze ten poradniczek :) , chcialbym dodac jeszcze jedno, jezeli wczesniej niecwiczyles to przez pierwsze 1,5 miesiąca sila powinna Ci skoczyc sporo, ja pamietam jak zaczynalem kiedys nasilowni cwiczyc, to za pierwszym razem max 30 kg wyciskalem na sztandze i jeszcze rece sie chwialy na boki po 1,5 miesiaca regularnych cwiczen bralem juz 55, 60 ale zanim doszedlem do 70 kg na serie to minelo z 5, 6 miesiecy, wiec sie nieprzejmuj , to jest normalne.
Jak sie w to zaglebisz poczytasz conieco to juz sobie bedziesz sam swietnie radzil.
Pozdrawiam 8)
  • 0

budo_cronos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
dzieki wielkie, na atlasie biore te 70 ale nie wiem ile bym wziął na sztandze... a jeszcze jedno pytanko: kiedy i co? (w sensie co przed treningiem i co po, jaki czas odczekać zanim się bedzie jadło i ile przed treniongiem jeść, i jak ważny w diecie jest ryż)
  • 0

budo_firestarter
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu

dzieki wielkie, na atlasie biore te 70 ale nie wiem ile bym wziął na sztandze... a jeszcze jedno pytanko: kiedy i co? (w sensie co przed treningiem i co po, jaki czas odczekać zanim się bedzie jadło i ile przed treniongiem jeść, i jak ważny w diecie jest ryż)


Moja rada jest taka zebys na atlasie sie raczej rozgrzewal, mozna tez samym gryfem, albo gryfem z 5gk na strone, wedlug mnie cwiczenia sztanga sa leprze od tych na atlasie, oraz robienie rozpietek sztangielkami jest leprze od "motylka" dlatego ze podczas cwiczen wolnymi cięzarami dodatkowo dzialaja miesnie stabilizujące.

Co do jedzenia, to zasada jest taka ze węglowodany przed treningiem, bialko po, swietnym źrodem weglowodanow sa ziemniaki, ryz, banany, pieczywo ktos moze powiedziec ze czekolada tez, racja, ale ona zawiera weglowodany tkz niezlozone, one sie szybko rozpadaja i niestanowią dobrego "paliwa" :) ja jadlem tak, obiadek, sporo ziemniaczkow kolet jakies warzywka, na deser niezaduza porcja ryzu z plasterkami banana, staraj sie skonczyc posilki kolo godziny przed treningiem.
Jak po treningu bedziesz bardzo glodny to znazcy ze dobrze ćwiczyles :) , odsapnij chwilke zrob sobie jajecznice z 4 jajek, .


a, jeszcze jedno, podczas cwiczen popijaj najlepiej wode, to wazne, no i pamietaj o oddychaniu (podnoszenie ciezaru wydech, opuszcazanie ciezaru wdech), tez wazne, zebys sie nienabawil nadcisnienia :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_cronos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
no na siłownie raczej nie zawitam...

Co myślicie o robieniu pompek z obciążeniem (na barkach rzecz jasna)?
  • 0

budo_firestarter
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
nigdy nierobilem pompek z obciązeniem na barkach wydaje mi sie ze na dolna czesc kregoslupa bylo by spore obciązenie :?
moim zdaniem jak chesz fektywnie cwiczyc w domu (zeby przybrac na masie miesniowej), to bez sztangielek sie nieobejdzie.
Na klatke radze robic kilka cwiczen, zeby niebyklo tak, ze zewnętrzna czesc jest owiele bardziej rozwinieta od wewnetrznej itp :)
  • 0

budo_cronos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
mam adres strony na której są zamieszczone proporcje zawartość białka i węglowodanów w produkcie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pewnie nie raz tu było ale mniejsza z tym

według tej tabeli dużo białka zawiera np. wątróbka

bym był wdzięczny gdybyście podali mi adres str. na której można spr. jak przydatna jest w diecie na masie np. wątróbka (aminokwasy itp.)


[/url]
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
Trening domatora:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_misiek.green
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Bemowo

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
wielkie Brawa !!!
zieki, strona jest super.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
Cronos dlaczego nie zapiszesz sie na siłownie? Wstydzisz sie póki co, chcesz nabrać masy troche i dopiero? :wink:
  • 0

budo_cronos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia w domu
nie mam poprostu teraz na to kasy, a podobno kazdy na siłowni kiedyś był chudy :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024