Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wam daje Capo ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_wagabund
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Camangula Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
mowimy po prostu to, co czujemy. tego nie trzeba sie uczyc, to samo przychodzi. trzeba ludziom uswiadomic, jak uduchowiona sztuka jest capoeira. to DUZO wiecej niz puste fikanie i porownywanie swoich umiejetnosci.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
Mithal masz nastepny plus capoeiry w takim razie :) gdyz tylko szanujac i poswiecajac sie temu co robimy mozemy czerpac z tego korzysci i zadowolenie. Dlatego tez padaja takie wypowiedzi gdyz z reguly ludzie sa oddani capoeirze :D fenomen :)
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

Wiec czytam te wypowiedzi i jedno pytanie mi sie nasuwa , palicie cos przed treningami ?


Jesteśmy dużymi dziećmi, więc każdy może robić co chce, a Capoeira nie jest chyba jakimś szczególnym bodzcem żeby zacząć palić....
Zresztą chyba większość osób zgodzi się ze mną, że Capoeira sama w sobie jest jak narkotyk, więc..... :-)

Może dla jednych jest bodźcem do palenia, ale jest u nas zajebisty koleś, który kiedyś był uzależniony od dragów (z tego co mówił) i próbował już tych twardych narkotyków. Capoeira wyciągnęła go z tego. Zmieniła o 180 stopni, na dobre. Teraz prowadzi już coraz częściej treningi. Znalazł pasję który wypełniła pustkę po narkotykach. Jest bardzo wartościowym człowiekiem a to w dużym względzie przez capo.

Potwierdzam to co mówi Brisban. U nas też są dwie osoby, które patrząc po pozorach, nie przebiegłyby 15 metrów bez odpoczynku. A jednak. Ćwiczą i idzie im coraz lepiej. Jestem pełny podziwu wobec nich. Naprawdę. Koleś ważył chyba 130 jak zaczynał, teraz ma jakieś 110. Dziewczyna nie wiem, ale też nabrała kondycji.

Poza tym capo nie polega tylko na skakaniu, a podnieść nogę i się obrócić każdy potrafi. :D Więc wpadnaj na treningi Seiken :D .
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
Capoeira jest inna niż inne sztuki walki i to jest jej największy atut. Dlatego np. capo bez tego co ją różni od innych sportów, przestaje być tym czym jest.
A jest cząstką życia wielu, tych co ćwiczą jakiś czas i znają się nawzajem.
Bo jeśli spędzamy dużo czasu z capo, z ludźmi którzy ćwiczą to, interesuje my się tym, edukujemy się pod tym względem, naprawdę to lubimy to w końcu wkręcamy się bardzo mocno i staje się to cząstką nas. Cząstką tak bardzo nam cenną.
Dlatego jak ktoś złapie kontuzję, nawet poważną to przychodzi na treningi chociażby by pośpiewać, pogadać itd.

Capoeira meu amor :D
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

Capoeira jest inna niż inne sztuki walki i to jest jej największy atut.

Tak po prawdzie uważam że capo nie jest jakąś tradycyjną sztuką walki lecz "dynamicznym przenoszeniem swojego ciała z miejsca na miejsce, wyprowadzając przy tym ciosy" :D
A odnośnie do tematu to Capoeira stwarza niesamowity rodzaj więzi między nami, członkami jakiejś grupy, daje możliwość poznania kultury afro-brazylijskiej, a także na pozór błache rzeczy jak np.: granie na instrumentach czy śpiewanie po Portugalsku. Jest to bardzo, bardzo rozwijający sport, taniec, gra...


  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

Capoeira jest inna niż inne sztuki walki i to jest jej największy atut.


sorry... to był cytat, reszta jest moja...:D
  • 0

budo_sorriso
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Janeiro

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
I jeszcze jeden aspekt. Nie wiem czy zauważyliście to u siebie, bo ja tak. Capoeira pięknie rzeźbi ludzkie ciało, i to się tyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

I jeszcze jeden aspekt. Nie wiem czy zauważyliście to u siebie, bo ja tak. Capoeira pięknie rzeźbi ludzkie ciało, i to się tyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Rzeźbi, ale nie nadmuchuje mięśni. I to jest dobre. Capoeirsta nie powinien być napakowany, bo wtedy traci gibkość, elastyczność.
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
A wczucie sie w rytm muzyki podczas Jogo daje niesamowite wrazenia ...trudno by bylo bez tej muzyki ;) u mnie to przez nia sie zaczela przygoda z Capo ...najpierw sie nabijalem ...potem jak zaczalem spiewac jedna z piosenek ,ktora chyba najbardziej wpada w ucho :D .......damn nie bylo juz ucieczki :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
90 proc MA rzeźbi ciało a nie nadmuchuje. To po prostu skutek dużej ilości ćwiczeń aerobowych - po tkd mam to samo.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
Tylko cwiczac nigdy nie sie nie 'nadmuchacie' [a szczegolnie takie dyscypliny jak capoeira, ktora nie jest silowa tylko wytrzymalosciowo-zrecznosciowa - wiem ze brzmi strasznie ale bodajze tak sie to nazywa, chociaz moge sie mylic oczywiscie ]. Do tego potrzebna jest chociazby odpowiednia dieta [bogata w bialko], jak komus bardzo zalezy [mi nie] to odzywki.

Totalny off topic: ostatnio jakis angielski uczony udowadnial, ze jedynie myslac o wysilku rozwijamy nasze miesnie prawie w 1/3 tak mocno, jakbysmy naprawde cwiczyli :wink: nadzieja dla leniwcow.
  • 0

budo_sorriso
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Janeiro

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

Totalny off topic: ostatnio jakis angielski uczony udowadnial, ze jedynie myslac o wysilku rozwijamy nasze miesnie prawie w 1/3 tak mocno, jakbysmy naprawde cwiczyli :wink: nadzieja dla leniwcow.


Nic z tego. Oprócz mięśni potrzebny jest także wydolny układ krążenia, którego myśleniem nie wzmocnisz. Zatem leniuchy wstajemy i ćwiczymy! Raz... dwa... Raz... dwa... ;)
  • 0

budo_amigo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

Totalny off topic: ostatnio jakis angielski uczony udowadnial, ze jedynie myslac o wysilku rozwijamy nasze miesnie prawie w 1/3 tak mocno, jakbysmy naprawde cwiczyli :wink: nadzieja dla leniwcow.

ja też o tym słyszałem ze 2 lata temu w radiu to pomyślałem że jakiś żart ale zaczeli wyjaśniać że produkowane są jakieś enzymy czy coś nawet jeżeli się o tym tylko myśli, tak jak z produkcją śliny - wystarczy patrzeć albo pomyśleć o jedzeniu żeby wzrosła jej produkcja
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
Był nawet o tym program na Discavery i pokazywali jak przeprowadzali doświadczenia i okazało się że to w pewnym zakresie działa - no ale co to za przyjemność tylko myśleć o wysiłku :wink: :twisted:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
Charly - zalezy jeszcze, o jakim wysilku mowimy :)
  • 0

budo_mroova
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Beribazu

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
Tak cos podejrzewalem, ze ci miesniacy u mnie na osiedlu, to glownie od myslenia tak maja... 8O
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

90 proc MA rzeźbi ciało a nie nadmuchuje. To po prostu skutek dużej ilości ćwiczeń aerobowych - po tkd mam to samo.

W sumie tak :P Więc to plus nie tylko capoeiry, ale też jej. :)

A co do capoeiry to tu jest dużo ważniejsze niż w innych MA by nie być "nadmuchanym" bo to utrudnia wykonywanie wielu technik. W innych MA to może być plus gdy ktoś ma biceps jak moje udo. ;)
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

Tak cos podejrzewalem, ze ci miesniacy u mnie na osiedlu, to glownie od myslenia tak maja... 8O

:D hehehe, dobre
Tak wogóle to się sprawdza u jajogłowych kujonów, co drugi ma banię wielką jakby miał wodogłowie ;) , to przez niesamowite umięśnienie ich czaszki, no wiecie mięśnie poruszające uszami (walchują gdy mózg się przegrzewa), bicepsy poruszające skórą głowy i takie tam inne mięśnie (np. poruszające gałkami ocznymi przy czytaniu stosów książek).

;)
  • 0

budo_mroova
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Beribazu

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

bicepsy poruszające skórą głowy

Takich alienow to jeszcze nie widzialem, ale cale zycie sie czlowiek uczy :paker:
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

Capoeirsta nie powinien być napakowany


ZNAM TAKIEGO JEDNEGO KOLESIA 2 meetry wzrostu i 120 kg masy. same miesnie, koles praktycznie nie rusza sie z silowni, zaznaczam ze nie trenuje capo. gdybyscie spojrzeli na tego kolesia to pomyslelibyscie ze koles ma 0 szans na osiagniecie jakiegokolwiek rozciagniecia czy cos. ale poszlismy kiedys z tym kolem w plener i sie lekko zajaral. postanowil ze poprobuje cos robic (nigdy sie nie rozciagal ani nie trenowal kopniec) no i beka. za pierwszym razem weszla mu techniczna armada z wyskoku, za drugim razem rabo de arraia, kurna salto do przodu. jedyne co moglismy zrobic to otworzyc szeroko geby. ;) . jeden wniosek, gdyby ten koles rzeczywiscie zaczal cwiczyc to strach sie bac.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024