Skocz do zawartości


Zdjęcie

Techniki z innych sztuk walk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Techniki z innych sztuk walk
No właśnie, ten temat wynika z tematów o capoeira na ulicy.

Czy miałeś styczność z technikami z innych sztuk walk? Chodzi o techniki charakterystycznie nie-z-capoeira?

Osobiście novum dla mnie byly arrastao (sprowadzenie do parteru) wraz z kontratechnika (duszenie), kontratechnika na wingative (nozyce zakladane na szyje), i jeszcze "pozwolenie" :D w roda na uzywania rak (na ostatniej roda byly juz rozgrzewki, hehe :) ).

Aaa... Gdzies w starych postach lezy link Jakuba do balachy w roda :]

Polecial pomysl na treningi z tarczami, hehe, po maturce wracam na muaya i zobaczymy co z tego wyniknie, hehe. Kufa, mam bazy do dupy po ostatniej maturalnej labie. Potem awf, potem wakacje... Kiedy ja to wszystko nadrobie. Tyle ludzi do zabicia i tak mało czasu...
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
A raz na treningu z Adamem miałem parter 8) bylo kozacko uwalnianie z dosiadu, balachy, klucz na reke itp itd i oprucz tego uderzenia rękoma i taka kickboxerska klepanka 8) Trenning był kozacki ale jak narazie jedyny takowy :( :( . Może ktos przekona Adama bo to jest to czego chca jego alunos :)
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
Dla mnie najbardziej podstawowa technika "zapozyczona" albo inaczej "bardzo podobna" jest kopniecie boczne - martelo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk

po maturce wracam na muaya...

tp Ty trenujesz thaiboxing? 8O
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
Moro: "wracam", tzn. bylem juz na jednym treningu, ale po maturce zaczynam chodzic ;)

Dobra, inaczej to pewnie brzmialo, hehe :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
:wink:
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
Uirapuru!

Co Cie sklonilo do pojscia na Muaya?
Cos konkretnego Ci sie spodobalo?
Pytam z ciekawosci.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
Widzialem. Mestre na warsztatach pokazywal kiedys obalenia zapozyczone z bjj. A ten filmik to bylo to dziwne capo-jitsu, ktore lepiej przemilczec :wink:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk

Uirapuru!

Co Cie sklonilo do pojscia na Muaya?
Cos konkretnego Ci sie spodobalo?
Pytam z ciekawosci.


Skłoniło mnie to samo co Ciebie do zadania pytania. Juz dawno nosilem sie z zamiarem pojsca na bjj, przypadkim jednak spoznilem sie na bjj i tralem na muaya. To co mi sie spodobalo, to przede wszystkim duzo bardziej silowe podejscie do wykonywanych technik oraz kopanie w tarcze :) jak na jeden trening i tak wiele, ale przerzucic sie nie przerzuce. Po prostu bede chodzil na bjj i muaya jako treningi uzupelniajace (mam te dni akurat wolne od capo). Dlatego ostrzegam przed moim przyszlym martelo w roda, hehe ;) Mocny kopniak z biodra, to jest to :D

A wlasnie, sprobuje zaproponowac treningi z tarczami na Capo ;) Czemu nie ? :)
  • 0

budo_sou
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
aa wniose cos do tematu :) raz jak bylem u GM na treningu ( trenuje w ADG ) to pokazywali jak sie bronic przed brazylijskim rzutem czy cos takiego;D nie no polega to na tym ze cie koles chce zlapac za nogi i poprostu zcisnac je i cie wywalic;] i byla na to bardzo skuteczna obrona:)
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
rotfl

Rozbrajajaco to zabrzmialo. A na czym ta obrona polegala?
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
ten rzut to o ile pamietam nazywa sie arrestao. jaka ta obrona?
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk

ten rzut to o ile pamietam nazywa sie arrestao. jaka ta obrona?

arrastao lub baiana
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
Przeciwko Arrastao jest fajna technika, zaczerpnieta z bjj jak sadze. Przeciwnik wchodzi w nogi, powiedzmy ze jego glowa przechodzi po naszej prawej stronie. Prawa reke zawijamy mu pod szyja, lewa noge owijamy wokol jego prawej, nastepnie uwieszamy sie na przeciwniku i chlopak leci nad nami ;) ciezko opisywac, moge komus pokazac belzebub
  • 0

budo_amigo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
najbardziej orginalną widziałem na dwóch walkach Pelego
jedna w ufc druga pride nie pamiętam jak nazywali się jego przeciwnicy ale oboje próbowali wchodzić w nogi a pele w tym czasie nacierał prosto przed siebie i kiedy goście byli już na wysokości bioder pelego on wystawiał kolano 8)
ciekawie to wygląda
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk

(...)najbardziej orginalną widziałem na dwóch walkach Pelego(...)

Bylbys w stanie gdzies to zapodac? Ewentualnie podac ktory to byl Pride i UFC. Chetnie bym sobie poogladal :idea:

Pozdrowka!
  • 0

budo_wagabund
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Camangula Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
Uirapuru, z martelo to i mozesz wyskoczyc ale nie sadze zebys sie przeze mnie z tym przebil 8)
  • 0

budo_sou
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
aha obrona:P no byla prosta. np wchodzi ci glowa w prawa noge ( znaczy sie obi\ok ;P bo w noge sie nie da wejscl;D ) no a ty odsowasz w tym momencie lewa do wylu i sie zapierasz prawa noge powyzej kolana masz rownolegle do podloza ( prawie;] ) a reka ( tzn czescia miedzy dlonia a lokciem ) przyciskasz kolesiowi szyje do twojej prawej nogi tak ze sie zaczyna dusic o nia;D wtedy mozesz mu z lewego lokcia jebnac w kark plecki wsadzic palce za uszy ( podono poli ;P ) albo w oczy itd itd;]
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk

aha obrona:P no byla prosta. np wchodzi ci glowa w prawa noge ( znaczy sie obi\ok ;P bo w noge sie nie da wejscl;D ) no a ty odsowasz w tym momencie lewa do wylu i sie zapierasz prawa noge powyzej kolana masz rownolegle do podloza ( prawie;] ) a reka ( tzn czescia miedzy dlonia a lokciem ) przyciskasz kolesiowi szyje do twojej prawej nogi tak ze sie zaczyna dusic o nia;D wtedy mozesz mu z lewego lokcia jebnac w kark plecki wsadzic palce za uszy ( podono poli ;P ) albo w oczy itd itd;]


ehm, ze jak? rozumiem ze on schodzi do twojej prawej nogi a ty w tym momencie odsuwasz swoja lewa noge do tylu i...stajesz do niego zupelnie bokiem? chyba cos nie tak... wystarczy, ze chlopak-nawet przycisniety do twojej nogi :roll: - zrobi dwa, trzy kroki lekko w swoja lewa strone i lezysz...

to co ja trenowalem na zejscie do jednej nogi (zeby nie bylo nieporozumien, byl to trening bjj a nie capo ale uzyje nazw z capo dla lepszego zrozumienia) to bylo cos takiego:
1) stoje w parelele, czyli nogi rownolegle do siebie, biodra i barki skierowane na wprost.
2) moj przeciwnik robi zejscie do mojej prawej nogi
3) ja robie.....ginga, czyli odsuwam swoja PRAWA noge do tylu jednoczesnie prawa reke wkladajac mu pomiedzy glowe a bark odpychajac od siebie. mechanika tego ruchu jest identyczna jak przy ginga i dla kazdego kaporzysty jest bardzo latwa do wykonania w przeciwienstwie do innych osob, ktore spotkaly sie z tym ruchem po raz pierwszy.

a chyba najbardziej znana obrona przed wejsciem w nogi jest wyrzut nog i bioder do tylu przy jednoczesnym obnizeniu srodka ciezkosci.
techniki typu kolanko czy podbrodkowy w cymbal, lokciem w plecy, itd. raczej ciezko zastosowac na osobie, ktore wie jak wchodzic w nogi.
  • 0

budo_sou
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Techniki z innych sztuk walk
no i wlasnie o to chodzi ze ja tak dajesz do tylu ;] i w lewo troche ;P ze on cie nie moze przewrocic ( trzeba sie tajk smiesznie zaprzec ) a jak mi glowe koles przycisnal do nogi to wolalem sie nawet 1cm nie przesowac ;] krtan strasznie boli jak sie ja miazdzy :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024