Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wam daje Capo ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_goral3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czarny dunajec

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
Witam
miałem zamiar wysłac swoją dziewczynę na capo ale po lekturze postów trenujących coś mi to wygląda bardzo podejrzanie
wszyscy jak jeden mąż chwala w 100% i niedopuszczaj najmniejszej (miniimalnej) krytki
fanatyzm a moze sekta
a szkoda
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
goral3 - rusz glowa. Przeczytaj tytul topicu. Gdyby zalozyc topic 'co wam zabiera capo' - to pewnie tez byloby pare glosow o kontuzjach itp.

Jednak nie da sie ukryc, ze znacznie wiecej daje, niz zabiera. I nie wysylaj dziewczyny - sam idz i sie przekonaj ;)
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

miałem zamiar wysłac swoją dziewczynę na capo ale po lekturze postów trenujących coś mi to wygląda bardzo podejrzanie
wszyscy jak jeden mąż chwala w 100% i niedopuszczaj najmniejszej (miniimalnej) krytki
fanatyzm a moze sekta
a szkoda

Najlepiej przekonasz się w praktyce. Nikt nie może wiedzieć czy jej się spodoba czy nie :P . Jak dla dziewczyny to wydaje mi się to lepsze niż inne MA, chyba, że myśli ona tylko o tym by się obronić na ulicy.
A oskarżenia o bycie sektą to wybacz, ale :lol: . Kiedyś nawet coś takiego podobno mówiono o capoeirze w TV (TVP Regionalna o wrocławskiej grupie - radosna twórczość jakichś bardzo religijnych i konserwatywnych babć - tak podejrzewam), ale to było dawno i teraz na pewno nikt by się nie pokusił o ponowne gadanie takich bzdur. :P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

goral3 - rusz glowa. Przeczytaj tytul topicu. Gdyby zalozyc topic 'co wam zabiera capo' - to pewnie tez byloby pare glosow o kontuzjach itp.

Jednak nie da sie ukryc, ze znacznie wiecej daje, niz zabiera. I nie wysylaj dziewczyny - sam idz i sie przekonaj ;)


No lepiej robic cos, niz nic. Dla rownowagi polecam topic o kontuzjach ;)
  • 0

budo_goral3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czarny dunajec

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
Najlepiej przekonasz się w praktyce. Nikt nie może wiedzieć czy jej się spodoba czy nie :P . Jak dla dziewczyny to wydaje mi się to lepsze niż inne MA,
wychodzilem z takiego wlasnie zalozenia

A oskarżenia o bycie sektą to wybacz, ale :lol: . Kiedyś nawet coś takiego podobno mówiono o capoeirze w TV (TVP Regionalna o wrocławskiej grupie - radosna twórczość jakichś bardzo religijnych i konserwatywnych babć - tak podejrzewam), ale to było dawno i teraz na pewno nikt by się nie pokusił o ponowne gadanie takich bzdur. :P [/quote],
niestety nie mam telewizji Wrocław napisałem to tylko i wylacznie na podstawie waszych postow i to tylko z tego watka
bezraniczne uwielbienie oraz teksty nie moge o niczym innym myslec jak tylko o treningu jest dla mnie wysoce podejrzane
Mam nadziej ze sie myle
i tak przy okazji
w krakowie jest Artes Das Gerais oraz Grupo Magia
rozne szkoły. style ???
moze jakies wskazowki
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
Jedni mają styl z prowincji Minas Gerais, a drudzy z Bahia.
  • 0

budo_goral3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czarny dunajec

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

goral3 - rusz glowa. Przeczytaj tytul topicu. Gdyby zalozyc topic 'co wam zabiera capo' - to pewnie tez byloby pare glosow o kontuzjach itp.

sorry to było off topic tak mala refleksja na temat cwiczacych capo

I nie wysylaj dziewczyny - sam idz i sie przekonaj

mam juz swoja droge ale gimnastyki nigdy za wiele
  • 0

budo_goral3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czarny dunajec

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

Jedni mają styl z prowincji Minas Gerais, a drudzy z Bahia.


co to oznacza dla laika?
  • 0

budo_mroova
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Beribazu

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

bezraniczne uwielbienie oraz teksty nie moge o niczym innym myslec jak tylko o treningu jest dla mnie wysoce podejrzane

Jak zaczniesz cwiczyc, to moze zrozumiesz jak to dziala. Taka jest specyfika capo, to cos wiecej niz fikanie koziolkow. Oczywiscie wschodnie MA maja dluga historie i sa scisle zwiazane z kultura, ale wydaje mi sie, ze znacznie wiecej ludzi trenuje tylko techniki. W capo, jezeli cos ci sie nie podoba to szybko odpadasz, a w wielu przypadkach wciaga na calego - sekta :)
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?

co to oznacza dla laika?


Dla laika to niestety oznacza tyle, co: "pojdz-do-obu-grup-na-trening-i-porownaj". Duzo roznic jest miedzy nimi, o ktorych mozna by mowic godzinami. Dla osob niezorientowanych roznice te sa niemal niewidoczne ;) dlatego najlepiej jest na zywo sobie obejrzec i porownac.

Pozdrowka!
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Co wam daje Capo ?
moim zdaniem oba roznia sie estetyka gry i stylu... gerais grają styl dokładny, dużo balansu, stabilnej pozycji i zdeterminowanej gry... bahia to styl nastawiony na skutecznosc (co nie znaczy, ze gerais jest mniej skuteczne), za to z tego co zaobserwowalem - duzo wysokiej ginga, nie zawsze stabilnej i dokladnej (lokiec nisko), skakania po całej roda, sporo akrobacji...

Wiadomo, każda sroczka swój ogonek chwali, ale styl z bahia osobiscie mi sie nie podoba, piekno i dokladnosc gry z gerais bardziej do mnie przemawia. A w ogole, to moze ktos posiada jakies dwa krotkie filmy, ktore zaprezentowalyby styl Gerais i Bahia ? Wklejac.

Aha! Broń Boże nie zaczynac dyskusji, ktory styl jest lepszy ;) Oba są dobre ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024